Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zegary odmierzają czas

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zegary odmierzają czas"— Zapis prezentacji:

1 Zegary odmierzają czas
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci” (zdjęcie zegara umieszczonego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie ) (zdjęcie zegara na dworcu kolejowym ) (zdjęcie zegara - budzika ze wskazówkami ) Zegary odmierzają czas (zdjęcie zegarka na rękę ze wskazówkami) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym ) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem LED)

2 Zegary tarczowe ze wskazówkami
( w tle zdjęcie szeregowo umieszczonych zegarów ściennych)

3 Zegary tarczowe ze wskazówkami
Mechanizm zegara porusza wskazówki umieszczone na tarczy zawsze w prawym kierunku Jak działa zegar? ( zdjęcie budzika ze wskazówkami) Zegar odmierza czas w sekundach, minutach, godzinach, dniach i miesiącach (w tle zdjęcie szeregowo umieszczonych zegarów ściennych)

4 Zegary cyfrowe

5 Zegary cyfrowe Komputer za pomocą wyświetlacza ciekłokrystalicznego wyświetla godzinę Komputer za pomocą wyświetlacza LED wyświetla godzinę

6 (W tle zdjęcie zegara słonecznego)
Zegary słoneczne (W tle zdjęcie zegara słonecznego)

7 Zegary słoneczne Konstrukcja najprostszego takiego zegara to wbity w ziemię palik (gnomon). Cień rzucony na piasek wskazuje porę dnia. (Zdjęcie zegara słonecznego z tarczą ) Jeśli dodamy tarczę, możemy odczytać godzinę. Zegary słoneczne działają tylko w dzień. (W tle zdjęcie zegara słonecznego)

8 Zegary piaskowe Jak działa klepsydra ?
Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez: Magdalena Karczewska Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o. Zegary piaskowe Jak działa klepsydra ? Składa się z dwóch szklanych baniek, umieszczonych jedna pod drugą, połączonych ze sobą rurką. Przez rurkę przepuszczany jest piasek z górnej bańki do dolnej. (zdjęcie klepsydry ) W zależności od przekroju rurki i zastosowanego piasku klepsydra odmierzała czas od kilkudziesięciu sekund do 24 godzin. Na tych samych zasadach działały zegary


Pobierz ppt "Zegary odmierzają czas"

Podobne prezentacje


Reklamy Google