Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zegary odmierzają czas (zdjęcie zegarka na rękę ze wskazówkami) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem LED) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zegary odmierzają czas (zdjęcie zegarka na rękę ze wskazówkami) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem LED) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem."— Zapis prezentacji:

1 Zegary odmierzają czas (zdjęcie zegarka na rękę ze wskazówkami) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem LED) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym ) (zdjęcie zegara - budzika ze wskazówkami ) (zdjęcie zegara umieszczonego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie ) (zdjęcie zegara na dworcu kolejowym ) PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Zegary tarczowe ze wskazówkami ( w tle zdjęcie szeregowo umieszczonych zegarów ściennych)

3 Zegary tarczowe ze wskazówkami Jak działa zegar? Mechanizm zegara porusza wskazówki umieszczone na tarczy zawsze w prawym kierunku ( zdjęcie budzika ze wskazówkami) Zegar odmierza czas w sekundach, minutach, godzinach, dniach i miesiącach (w tle zdjęcie szeregowo umieszczonych zegarów ściennych)

4 Zegary cyfrowe

5 Zegary cyfrowe Komputer za pomocą wyświetlacza ciekłokrystalicznego wyświetla godzinę Komputer za pomocą wyświetlacza LED wyświetla godzinę

6 (W tle zdjęcie zegara słonecznego) Zegary słoneczne

7 (W tle zdjęcie zegara słonecznego) Zegary słoneczne (Zdjęcie zegara słonecznego z tarczą ) Konstrukcja najprostszego takiego zegara to wbity w ziemię palik (gnomon). Cień rzucony na piasek wskazuje porę dnia. Zegary słoneczne działają tylko w dzień. Jeśli dodamy tarczę, możemy odczytać godzinę.

8 Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez: Magdalena Karczewska Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o. Zegary piaskowe (zdjęcie klepsydry ) Jak działa klepsydra ? Składa się z dwóch szklanych baniek, umieszczonych jedna pod drugą, połączonych ze sobą rurką. Przez rurkę przepuszczany jest piasek z górnej bańki do dolnej. W zależności od przekroju rurki i zastosowanego piasku klepsydra odmierzała czas od kilkudziesięciu sekund do 24 godzin. Na tych samych zasadach działały zegary


Pobierz ppt "Zegary odmierzają czas (zdjęcie zegarka na rękę ze wskazówkami) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem LED) (zdjęcie zegara cyfrowego z wyświetlaczem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google