Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drogi uczniu, Przed Tobą złożone zadanie z fizyki z działu kinematyka, czytaj uważnie polecenia i wykonuj zadania, zgodnie z instrukcją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drogi uczniu, Przed Tobą złożone zadanie z fizyki z działu kinematyka, czytaj uważnie polecenia i wykonuj zadania, zgodnie z instrukcją."— Zapis prezentacji:

1 Drogi uczniu, Przed Tobą złożone zadanie z fizyki z działu kinematyka, czytaj uważnie polecenia i wykonuj zadania, zgodnie z instrukcją.

2 Zadanie 1 Aby opisać ruch, musimy znać drogę jaką przemierza ciało, oraz czas. Odszukaj informacji, które użyjesz w prezentacji na temat różnych urządzeń jakie używane były przez człowieka do pomiaru czasu (np..zegar słoneczny, klepsydra, zegar wahadłowy, kwarcowy), a jakie do pomiaru długości.

3 Zadanie 2 Wykonaj zadanie: Załóżmy, że samochód porusza się w takim samym tempie, czyli stale z tą samą szybkością, przebywając w czasie 1 godziny 60 kilometrów. Odpowiedz jaką drogę przebędzie po dwóch, trzech i czterech godzinach, oraz z jaką prędkością się będzie poruszał.

4 Zadanie 3 Czy słyszałeś/łaś o takich urządzeniach jak radar i GPS? Do czego służą i jaka jest zasada ich działania?

5 Zadanie 4 Rozwiąż zadanie O godzinie z Wrocławia wystartował samolot i leci z szybkością 600 km/h. Czy jest możliwe, by o podróżujący tym samolotem popijali herbatkę z przyjaciółmi w Lublinie. Odległość odczytaj z mapy google, zumi, za pomocą skali lub na nawigacji GPS lub w inny dowolny sposób.

6 Zadanie 5 Wyznacz prędkość średnią dowolnej trasy. Wybierając się w podróż do babci, koleżanki czy kolegi lub do sklepu dowolnym środkiem transportu, wyznacz za pomocą zegarka lub stopera czas swojego przejazdu, następnie odszukaj na mapie lub wyznacz za pomocą nawigacji (podobnie jak w poprzednim zadaniu) drogę tego przejazdu. Na koniec korzystając ze wzoru na prędkość, wyznacz średnią prędkość przejazdu dzieląc drogę przez czas.

7 Po wykonaniu zadań i sporządzeniu notatek, odeślij prezentację na adres:


Pobierz ppt "Drogi uczniu, Przed Tobą złożone zadanie z fizyki z działu kinematyka, czytaj uważnie polecenia i wykonuj zadania, zgodnie z instrukcją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google