Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

A czy znasz ty bracie młody, Twoje ziemie, twoje wody… Innowacja pedagogiczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "A czy znasz ty bracie młody, Twoje ziemie, twoje wody… Innowacja pedagogiczna."— Zapis prezentacji:

1 A czy znasz ty bracie młody, Twoje ziemie, twoje wody… Innowacja pedagogiczna

2 Zapraszamy Was teraz na podsumowanie innowacji pedagogicznej: „A czy znasz ty, bracie młody, Twoje ziemie, twoje wody…”, którą chętni uczniowie klas IV – VI realizowali w tym roku szkolnym od października do czerwca włącznie.

3 Spotykaliśmy się na zajęciach pozalekcyjnych dodatkowych - nieobowiązkowych, zawsze w czwartki od godziny 15.00. Naszym głównym celem było uzupełnienie i poszerzenie wiedzy o własnym regionie, a także zbudowanie poczucia przynależności do naszej” małej ojczyzny”, w której dorastaliśmy i z którą pragniemy utożsamiać się coraz mocniej.

4 W ramach innowacji podjęliśmy wiele różnorodnych działań, w których pomogli nam: p. dyrektor Małgorzata Muchlewicz, p. Kinga Ballion p. Agnieszka Tułacz,p. Urszula Domieracka, p. Aldona Marciniak, p. Teresa Chrzęściewska, p. Aneta Matuszewska, p. Joanna Dolna i p. Izabela Skonieczna – Przybył. Całość nadzorował p. Jakub Przybył.

5 Nasze osiągnięcia drzewa genealogicznego własnej rodziny w języku polskim angielskim i niemieckim Ilustracje zapomnianych zawodów mieszkańców okolicy (hafciarka, piekarz, bednarz, kowal, krawiec, )

6 Makieta najbliższej okolicy szkoły Opowiadanie legendy o powstaniu Kosmowa i Szadku-przygotowanie konkursu krasomówczego Napisanie własnej legendy o powstaniu miejscowości Mapka krajobrazowa regionu Herb własnej miejscowości

7 Zielniki Ilustracje wybranego zabytku z terenu gminy Wycieczka do muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie Wykonanie przedmiotów użytkowych- ozdobne pudełka na prezenty Opieka nad opuszczonymi grobami Kartki bożonarodzeniowe Ilustracje wybranego aspektu pracy strażaka

8 Był to bardzo pracowity czas, który pozwolił nam jednak rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, techniczne, krasomówcze i językowe.

9 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących naszą pracę nad makietą, nad mapką krajobrazową regionu, z wycieczki do Russowa, z pobytu na cmentarzu w Przespolewie oraz z konkursu krasomówczego


Pobierz ppt "A czy znasz ty bracie młody, Twoje ziemie, twoje wody… Innowacja pedagogiczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google