Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne ferie Wypoczynek letni i zimowy. 1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. 2. Nie chwal.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne ferie Wypoczynek letni i zimowy. 1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. 2. Nie chwal."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne ferie Wypoczynek letni i zimowy

2 1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. 2. Nie chwal się zbytnio posiadanymi dobrami - nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować. 3. Podróżując pociągiem zawsze siadaj jak najbliżej konduktora. 4. Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy - czasami lepiej udać, że się nie słyszy. 5. Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swój portfel 6. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. 7. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam - zawsze w gronie znajomych. 8. Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. 9. Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale nie każdy pomysł na zabawę jest dobry. 10. Nie opowiadaj nowo poznanym ludziom o swoich kłopotach czy marzeniach.

3 1. Zawsze ubieraj się stosownie do pogody tak, aby nadmiernie nie wychłodzić organizmu. 2. Do zabaw na śniegu wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ulic, lasów, skrzyżowań itp. 3. Uważaj na masywne sople lodu wiszące np. na balkonach. W każdej chwili mogą runąć. 4. Nie rzucaj w kolegów ubitymi kulkami śniegu, bo może to poważnie uszkodzić ciało. 5. Kulig urządzaj tylko i wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. 6. Pod żadnym pozorem nie dołączaj pojazdu do samochodu, bo źle się to skończy. 7. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Nigdy na rzece, jeziorze. 8. Nie ślizgaj się na przejściach dla pieszych, chodnikach. 9. Uważaj na śliskie schody, płytki, bądź inne tego typu podłoża. 10. Podczas zjazdu na sankach upewnij się, że teren na którym zjeżdżasz jest odpowiedni.


Pobierz ppt "Bezpieczne ferie Wypoczynek letni i zimowy. 1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. 2. Nie chwal."

Podobne prezentacje


Reklamy Google