Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Regionalny System Ostrzegania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Regionalny System Ostrzegania"— Zapis prezentacji:

1 Regionalny System Ostrzegania

2 Regionalny System Ostrzegania
1 stycznia 2015 uruchomiono Regionalny System Ostrzegania (RSO) RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach: na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie,  z wykorzystaniem napisów DVB. w aplikacji mobilnej na telefon. Na terenie województwa mazowieckiego pełnomocnikiem do spraw RSO jest Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

3 Regionalny System Ostrzegania
Dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego umieszczają w RSO informacje o zdarzeniach z terenu województwa mazowieckiego. Komunikaty/ostrzeżenia rozpowszechniane w ramach RSO obejmują następujące kategorie tematyczne: ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, stany wód (wodowskazów). „dla kierowców” – informacje drogowe o utrudnieniach w ruchu. Aplikacja zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

4 Regionalny System Ostrzegania
Dla telefonów komórkowych dostępna jest bezpłatna aplikacja, którą można wyszukać w sklepach z aplikacjami wpisując słowa kluczowe „RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”.

5 Regionalny System Ostrzegania
ZESTAWIENIE KOMUNIKATÓW REGIONALNEGO SYSTEMU OSTRZEGANIA OD DO Liczba komunikatów: 125 W tym: • ogólne – 11 • meteorologiczne – 63 • informacje drogowe – 51 • hydrologiczne – 0

6 Regionalny System Ostrzegania
Przykładowe Komunikaty:

7 Pytania? Sugestie?


Pobierz ppt "Regionalny System Ostrzegania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google