Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Regionalny System Ostrzegania. 1 stycznia 2015 uruchomiono Regionalny System Ostrzegania (RSO) RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Regionalny System Ostrzegania. 1 stycznia 2015 uruchomiono Regionalny System Ostrzegania (RSO) RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli."— Zapis prezentacji:

1 Regionalny System Ostrzegania

2 1 stycznia 2015 uruchomiono Regionalny System Ostrzegania (RSO) RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach: na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych:  w standardzie HbbTV,  w telegazecie,  z wykorzystaniem napisów DVB. w aplikacji mobilnej na telefon. Na terenie województwa mazowieckiego pełnomocnikiem do spraw RSO jest Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

3 Regionalny System Ostrzegania Dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego umieszczają w RSO informacje o zdarzeniach z terenu województwa mazowieckiego. Komunikaty/ostrzeżenia rozpowszechniane w ramach RSO obejmują następujące kategorie tematyczne: ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, stany wód (wodowskazów). „dla kierowców” – informacje drogowe o utrudnieniach w ruchu. Aplikacja zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

4 Regionalny System Ostrzegania Dla telefonów komórkowych dostępna jest bezpłatna aplikacja, którą można wyszukać w sklepach z aplikacjami wpisując słowa kluczowe „RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”.

5 Regionalny System Ostrzegania ZESTAWIENIE KOMUNIKATÓW REGIONALNEGO SYSTEMU OSTRZEGANIA OD 01.01.2015 DO 15.07.2015 Liczba komunikatów: 125 W tym: ogólne – 11 meteorologiczne – 63 informacje drogowe – 51 hydrologiczne – 0

6 Regionalny System Ostrzegania Przykładowe Komunikaty:

7 Pytania? Sugestie?


Pobierz ppt "Regionalny System Ostrzegania. 1 stycznia 2015 uruchomiono Regionalny System Ostrzegania (RSO) RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google