Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Teoria harmonii prof. Marii Braun –Gałkowskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Teoria harmonii prof. Marii Braun –Gałkowskiej"— Zapis prezentacji:

1 Teoria harmonii prof. Marii Braun –Gałkowskiej
4 sposoby okazywania miłości

2 JEDYNIE MIŁOŚC MOŻE UCZYNIĆ SZCZĘŚLIWYM
NA ZAWSZE BEZAWARUNKOWA PRAGNIENIE I CZYNIENIE DOBRA DLA OSOBY „PRAGNĘ BYŚ ŻYŁ NA WIEKI” JEDYNIE MIŁOŚC MOŻE UCZYNIĆ SZCZĘŚLIWYM

3 Więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu…

4 HARMONIA ŚWIATA Tylko harmonijne połączenie wszystkich sposobów okazywania miłości w zależności od okoliczności, osób, rodzaju relacji jest dojrzałą realizacją miłości.

5 Każdy etap rozwojowy w życiu człowieka wnosi ze sobą pewną nowość
4 SPOSOBY – 4 ETAPY Każdy etap rozwojowy w życiu człowieka wnosi ze sobą pewną nowość w okazywaniu miłości

6 DZIECI MŁODSZE (0-3 r. życia)
BLISKOŚĆ FIZYCZNA – przytulnie, głaskanie, całowanie – nie pojmie, że mama je kocha, choćby codziennie przez telefon czy skypa 5 razy dziennie do niego mówiła….

7 DZIECI STARSZE ( 7-10 lat) OBDAROWYWANIE ( czas kolekcjonowania,
zbierania znaczków kapsli, naklejek itp. „Najukochańszy tata, bo mi kupił…” Dałem laurkę…, „najlepsza koleżanka bo mi dała swoje mazaki”

8 NASTOLATKI (15-20) EMPATIA – ZDOLNOŚĆ WCZUWANIA SIĘ W SYTUACJĘ DRUGIEJ OSOBY ROZPOZNAWANIE JEJ UCZUĆ - WSPÓŁODCZUWANIE

9 DOROŚLI WSPÓŁDZIAŁANIE branie odpowiedzialności

10 Brak harmonii - niedojrzałość
Jeśli ktoś chcąc okazać swoją miłość, czyni to zawsze tylko na jeden sposób, nie doceniając , a najczęściej nie widząc wartości innych, będzie to wcześniej czy później prowadziło do konfliktów, gdyż jest niedojrzałe, czyli niewystarczające.

11 TYLKO BLISKOŚĆ FIZYCZNA
PRZECENIANIE KONTKTU SEKSUALNEGO kosztem innych – brak rozmów , zrozumienia , brania odpowiedzialności.

12 Tylko OBDAROWYWANIE Wieczne prezenty – inaczej nie potrafi powiedzieć, że się cieszy, dziękuje, przeprasza… Jeśli nie ma co dać, nie wie co zrobić. Nie rozumie, jak tyle dając może jeszcze nie wystarczać osobie…. czuje przymus dawania rzeczy materialnych „Zaniedbuje” empatię, pomoc, nawet bliskość fizyczną.

13 TYLKO WSPÓŁODCZUWANIE
Wydaje mu się , że najpełniej okaże miłość jak będzie wiecznie rozmawiał o tym, co przeżywa, pytał co przeżywa ta druga strona…. I w związku z tym przeżywa wiele dylematów; jest pełen niepokoju, kiedy ta druga strona nie chce rozmawiać, a np. próbuje inaczej okazać przywiązanie, radość – nie będzie czuł tego jako wystarczające.

14 Tylko WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wydaje mu się, że najlepiej okaże miłość gdy wszystko weźmie na siebie – każdą sprawę domową. Nie czuje potrzeby obdarowania, okazania uczuć na sposób fizyczny, ani rozmawiania o przeżyciach zwiażanych z sprawami drugiej osoby – on przecież wszystko robi tyle wziął na siebie, on ma tylko, ona ma tylko…

15 Tylko harmonijne połączenie wszystkich sposobów okazywania miłości w zależności od okoliczności, osób, rodzaju relacji jest dojrzałą realizacją miłości.

16 4/4 BLISKOŚĆ FIZYCZNA WSPÓŁODCZUWANIE OBDAROWYWANIE
WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ


Pobierz ppt "Teoria harmonii prof. Marii Braun –Gałkowskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google