Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 6 IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LATACH 1939-1945 W KOSZALINIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 6 IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LATACH 1939-1945 W KOSZALINIE."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 6 IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LATACH W KOSZALINIE

2

3 Zarząd Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły liczy 10 osób. W zarządzie znajdują się: -Przewodniczący SU; -dwóch wiceprzewodniczących; -przewodniczący sekcji; -członkowie SU.

4 SU w komplecie…

5

6 Zarząd Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 6 zrzesza i reprezentuje wszystkich uczniów naszej szkoły. Jest on jedynym reprezentantem ogółu uczniów szkoły wobec Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. Przedstawiamy swoje wnioski i opinie Dyrektorowi Szkoły oraz Radzie Pedagogicznej we wszystkich sprawach szkoły, a w szczególności w sprawach dotyczących uprawnień uczniów.

7 Przewodniczący SU Wiceprzewodniczący SU Przewodniczący sekcji Członkowie SU STRUKTURA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

8

9

10

11

12

13 Samorząd Uczniowski naszej szkoły posiada również Rzecznika Praw Ucznia. Odpowiada on za pomoc uczniom mającym problem z rozszyfrowaniem języka statutu szkoły lub w przypadku naruszenia statutu gimnazjum przez nauczyciela. Nauczyciele, ze względu na sprawowaną funkcję RPU, nie mogą inaczej go spostrzegać (mieć zastrzeżenia do rodzaju funkcji a także mieć złośliwego stosunku do danej osoby itp.).

14

15 OPIEKUNAMI NASZEGO SU SĄ: mgr Jolanta Kowalska wicedyrektor szkoły, nauczyciel przedsiębiorczości mgr Iwona Mielczarek nauczyciel w-f mgr Ewa Mikitiuk nauczyciel języka polskiego

16

17

18 Pierwszym krokiem w nowym roku szkolnym było powołanie szkolnej komisji wyborczej i ustalenie regulaminu przeprowadzenia wyborów. Następnie każdy z kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego musiał zebrać co najmniej 20 podpisów od uczniów popierających jego kandydaturę do ZSU.

19 Następnym etapem działalności SU była kampania wyborcza. Kandydaci mieli 10 dni na przekonanie uczniów naszej szkoły do głosowania na siebie.

20 Dzień przed wyborami obowiązywała CISZA WYBORCZA… A później nastał dzień wyborów…

21 Po ogłoszeniu wyników nowy Zarząd ustalił metody i plan pracy, a także odbył pierwsze spotkanie z Dyrektorem Szkoły- panem Leopoldem Ostrowskim. dyrektor Gimnazjum nr 6 pan Leopold Ostrowski

22

23 Tydzień po wyborach SU zorganizował I Szkolny Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej klas I gimnazjum. Miał on na celu propagowanie sportu wśród szkolnej młodzieży, integrację pierwszaków, a także aklimatyzację w szkole.

24 Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni Dniem dyrektorskim, czyli dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Dyplomy oraz gratulacje otrzymali tydzień później, na pasowaniu na ucznia przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.

25 30 września- dzień chłopaka, dzięki Zarządowi SU, był dniem bez pytania chłopców…

26

27 Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego po złożeniu życzeń wręczył nauczycielom - tradycyjnie już przyznawane przez uczniów - dyplomy w różnych kategoriach (wybierano spośród 80 nauczycieli uczących w naszej szkole): Nauczycielka elegantka Nauczyciel elegant Nauczyciel dowcipniś Nauczyciel przyjaciel Nauczyciel wyrozumiały Nauczyciel kosa Nauczyciel mistrz

28 Okazją do spotkania z Patronami naszej szkoły – - nauczycielami i słuchaczami tajnych kompletów był Dzień Edukacji Narodowej. Dla naszych Imienników przygotowaliśmy specjalny program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i utworów muzycznych. Spotkania z Imiennikami to wieloletnia tradycja naszej szkoły, a dla młodzieży to lekcja historii.

29

30 W połowie października Samorząd Uczniowski (przewodniczący sekcji sportowej) wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował mecz siatkówki: Uczniowie kontra Nauczyciele. Powodem organizacji tych zmagań była 31. rocznica pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

31

32 Na początku listopada przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o sporcie. Celem tego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów z tej dziedziny.

33 Następną akcją zorganizowaną przez nas były pierwsze w historii szkoły Mistrzostwa Karaoke. Młodzież mogła poczuć smak profesjonalnej sceny, nagłośnienia, a także rewelacyjnego oświetlenia. W konkursie karaoke mogli wziąć udział wyłącznie amatorzy. Do rywalizacji stanęło 18 osób, a ich występy oceniało jury.

34 Pod koniec listopada jeden dzień w naszej szkole był dniem niezwykle słodkim. Mianowicie właśnie wtedy zorganizowaliśmy Szkolny Festiwal Ciast. Dochód uzyskany ze sprzedaży, wyniósł aż 431,20 zł i został przekazany na cele charytatywne, głównie na Koszalińskie Hospicjum.

35 Z okazji 70. rocznicy utworzenia Tajnej Organizacji Nauczycielskiej przygotowaliśmy Szkolny Konkurs Wiedzy o Imiennikach Szkoły i Tajnym Nauczaniu.

36

37 W czwartkowy poranek 3 grudnia hol szkolny na pierwszym piętrze zamienił się w pachnący piernikami i wanilią rynek bożonarodzeniowy. Nad jego organizacją czuwał Samorząd Uczniowski oraz nauczycielki języka niemieckiego.

38 Tradycją naszego gimnazjum jest Turniej Rodzinny rozgrywany w grudniu przez uczniów klas III i ich rodziców. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia – aktywnego wypoczynku, właściwego odżywiania.

39 Tradycją SU jest przesłanie kart z życzeniami dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły. Tak się stało również w ubiegłym roku…

40

41 Już od siedemnastu lat styczeń jest miesiącem, w którym otwieramy swoje serca i... portfele, by przyłączyć się do akcji Jurka Owsiaka -Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja ta przebiegała od do r. także w naszej szkole. Podczas XVIII finału WOŚP zebraliśmy 536,74 zł- kwota może nie jest zawrotna, ale jest naszym wkładem w WOŚP i w pomoc najbardziej potrzebującym! Przebieg tej akcji w naszej szkole nadzorował Samorząd Uczniowski…

42 W piątek 29 stycznia uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w apelach podsumowujących I półrocze roku szkolnego 2009/2010. Zostaly one przygotowane przez nas- Samorząd Uczniowski.

43

44 Luty to miesiąc krótszy niż inne, więc udało się nam zorganizować tylko Pocztę Walentynkową…

45

46 W środę 24 marca 2010r. w naszej szkole odbył się II Festiwal Ciast. Każda klasa miała za zadanie przygotować dowolne wypieki. Królowały makowce, serniki, pierniki, galaretki, torty, karpatki itp. Istny raj dla łasuchów! A wszystko tylko za symboliczną złotówkę! Kiermasz ciast połączony był z loterią fantową, w której główną nagrodę stanowił karton Snickersów.

47 26 marca 2010r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 6 po raz drugi w tym roku szkolnym odbył się mecz siatkówki: Uczniowie kontra Nauczyciele. Tym razem nie było to takie spotkanie jak poprzednie, gdyż ten mecz miał charakter charytatywny. Każdy, kto chciał obejrzeć zmagania belfrów z młodzikami, musiał przy wejściu na halę kupić bilet wstępu, który kosztował 2 zł.

48 Dochód uzyskany z kiermaszu ciast, loterii fantowej i meczu charytatywnego w wysokości 900,00 zł został przekazany na rzecz 16-letniej Oli Głuski (koszykarki drużyny UKS 16 Koszalin), a także ciężko chorej Wioli- uczennicy naszej szkoły. ZA OKAZANE WSPARCIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

49 25 marca 2010r. kwadrans po godzinie dziewiątej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku rozpoczęło się I Regionalne Forum Samorządów Szkolnych. Wzięło w nim udział 18 szkół, które reprezentowali przedstawiciele samorządów uczniowskich placówek oświatowych wchodzących w skład Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Koszalińskiego, choć nie tylko… Naszą szkołę reprezentowali: Filip Jaśkiewicz- przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krystian Maciejca- przewodniczący sekcji organizacyjno-sportowej SU oraz opiekunowie SU: p. Iwona Mielczarek i p. Ewa Mikitiuk.

50 REPREZENTANCI GIMNAZJUM NR 6 NA I RFSSz…

51 -Dzień Kobiet- dzień bez pytania dziewcząt; -Witamy wiosnę- Dzień Wagarowicza

52

53 TRAGEDIA W SMOLEŃSKU W poniedziałek 12 kwietnia, związku z sobotnią tragedią pod Smoleńskiem, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili pamięć tragicznie zmarłych osób minutą ciszy przed rozpoczęciem zajęć.

54 Swe współczucie dla zmarłych oraz solidarność z pogrążonym w żałobie narodem polskim wyraziliśmy kwiatami w nieprzebranej ilości złożonymi pod spontanicznie wykonaną przez nauczycieli tablica pamiątkową… Samorząd Uczniowski przygotował ponadto prezentację multimedialną poświęconą sobotniej katastrofie, w której zginęło tylu wybitnych Polaków. Oglądała ją cała społeczność uczniowska, która tego dnia przyszła do szkoły ubrana na czarno.

55

56

57

58 W porozumieniu z panem Dyrektorem na terenie naszej szkoly zostały zainstalowane stojaki dla rowerów w ramach akcji Miejsca przyjazne rowerzystom

59 Samorząd Uczniowski czuwa nad losowaniem Szczęśliwego Numerka. Na wniosek uczniow i porozumieniu z paniami woźnymi, postanowiono że dany numerek moze być losowany tylko raz w miesiącu…

60 Samorząd Uczniowski współpracuje z wieloma koszalińskimi instytucjami. Są to m. in.: -Młodzieżowa Rada Miasta Koszalina; -Telewizja MAX; -Głos koszaliński; -Dziennik Miasto;

61 Warto by wspomnieć, że głównym osiągnięciem w minionym roku szkolnym było zorganizowanie przez nas Prawyborów do Parlamentu Europejskiego…

62

63


Pobierz ppt "PREZENTACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 6 IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LATACH 1939-1945 W KOSZALINIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google