Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAPRASZAMY DO GMINY GOLESZÓW Tomasz Jaszowski Urząd Gminy Goleszów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAPRASZAMY DO GMINY GOLESZÓW Tomasz Jaszowski Urząd Gminy Goleszów."— Zapis prezentacji:

1 ZAPRASZAMY DO GMINY GOLESZÓW Tomasz Jaszowski Urząd Gminy Goleszów

2 GMINA GOLESZÓW – INFORMACJE OGÓLNE Gmina Goleszów położona jest w południowej części Polski, na terenie urokliwego krajobrazowo Pogórza Cieszyńskiego, będącego przedpolem Beskidu Śląskiego. Administracyjnie należy do województwa śląskiego i powiatu cieszyńskiego, obejmując jego południowo - zachodnią część. Jest to gmina wiejska, a w jej skład wchodzą miejscowości: Goleszów – siedziba gminy, Bażanowice, Cisownica, Dzięgielów, Godziszów, Kisielów, Kozakowice Górne i Dolne, Leszna Górna oraz Puńców. Powierzchnia gminy wynosi około 66 km 2 (z czego ponad 70% stanowią użytki rolne), a liczba mieszkańców ponad 12.000. Dlatego gęstość zaludnienia jest duża i wynosi ok. 180 osób/km 2, czyli znacznie więcej niż przeciętnie w Polsce. Gmina Goleszów graniczy od południa z Republiką Czeską, od wschodu z miastem Ustroń, od północy z gminami Skoczów i Dębowiec, a od północnego - zachodu z miastem Cieszyn. Niewątpliwym atutem naszej gminy jest fakt, iż sąsiaduje ona z zabytkowym Cieszynem oraz uzdrowiskiem Ustroń. Blisko stąd również do, zwanej perłą Beskidów, Wisły oraz do szeregu miast Republiki Czeskiej (Czeski Cieszyn, Trzyniec, Karwina, Ostrawa).

3 Wielkim walorem Gminy Goleszów jest także urozmaicone ukształtowanie terenu. Średnia wysokość wynosi 350 metrów nad poziomem morza i sprawia, że z licznych wzniesień i pagórków rozciągają się malownicze widoki na pasmo Beskidu Śląskiego zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Doskonałymi punktami widokowymi są zwłaszcza Jasieniowa (520 m), Chełm (464 m) oraz cisownicki Budzin.

4 Gminę Goleszów cechuje również duża ilość i różnorodność urokliwych zakątków znajdujących się z dala od zgiełku wielkich miast. Jedną z takich oaz spokoju i wyciszenia jest położony u podnóża Jasieniowej akwen Ton, który od wielu już lat zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem otaczającej go przyrody. Ton to również istny raj dla amatorów wędkowania – swoista przystań dla spragnionych wypoczynku w ciszy i spokoju. We wspaniały leśny krajobraz wtopiona jest też unikatowa w tej części Europy pasieka pana Jana Gajdacza z Dzięgielowa.

5 Gmina Goleszów wszystkim lubiącym wypoczynek, połączony z obejrzeniem ciekawych miejsc i obiektów oferuje 6 szlaków spacerowych: Jasieniowy (czerwony) – prowadzący przez ciekawe miejsca Goleszowa.Jasieniowy (czerwony) – prowadzący przez ciekawe miejsca Goleszowa. Pod Chełmem (zielony) – wiodący przez Goleszów i Godziszów. Pod Chełmem (zielony) – wiodący przez Goleszów i Godziszów. Cisownicki (zielony) – ukazujący najciekawsze miejsca malowniczo położonej Cisownicy. Cisownicki (zielony) – ukazujący najciekawsze miejsca malowniczo położonej Cisownicy. Graniczny (niebieski) – biegnący przez Leszną Górną i Dzięgielów, m.in. w pobliżu Pszczelego Miasteczka na Mołczynie. Graniczny (niebieski) – biegnący przez Leszną Górną i Dzięgielów, m.in. w pobliżu Pszczelego Miasteczka na Mołczynie. Goleszów – Cisownica (żółty) - będący szlakiem dojściowym do szlaku Cisownickiego Goleszów – Cisownica (żółty) - będący szlakiem dojściowym do szlaku Cisownickiego Goleszów – Dzięgielów (żółty) - będący szlakiem dojściowym do szlaku Granicznego Goleszów – Dzięgielów (żółty) - będący szlakiem dojściowym do szlaku Granicznego Dla osób lubiących turystykę rowerową proponujemy szlak rowerowy, noszący nazwę Śladami Stroju Cieszyńskiego, który prowadzi pięknymi i widokowymi terenami po całej Gminie Goleszów. Dla osób lubiących turystykę rowerową proponujemy szlak rowerowy, noszący nazwę Śladami Stroju Cieszyńskiego, który prowadzi pięknymi i widokowymi terenami po całej Gminie Goleszów.

6 CO WARTO ZOBACZYĆ W GMINIE GOLESZÓW ?

7 Zapraszamy na krótką wycieczkę po ciekawych miejscach w Gminie Goleszów. Zaczynamy od stolicy gminy – Goleszowa. Tutaj polecamy następujące miejsca warte odwiedzenia: akwen Ton – wymarzone miejsce dla amatorów wędkowania. akwen Ton – wymarzone miejsce dla amatorów wędkowania. kompleks skoczni narciarskich Olimpii Goleszów – tworzą go skocznie o punktach krytycznych K-15, K-30 i K-45. kompleks skoczni narciarskich Olimpii Goleszów – tworzą go skocznie o punktach krytycznych K-15, K-30 i K-45. Izba Oświęcimska, upamiętniająca fakt istnienia w czasie II wojny światowej w dawnej Cementowni Goleszów podobozu KL AUSCHWITZ. Izba Oświęcimska, upamiętniająca fakt istnienia w czasie II wojny światowej w dawnej Cementowni Goleszów podobozu KL AUSCHWITZ. kościół ewangelicko-augsburski zbudowany w 1793 r. w stylu neoromańskim. kościół ewangelicko-augsburski zbudowany w 1793 r. w stylu neoromańskim. kościół rzymsko-katolicki pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowany w stylu neobarokowym w latach 1913-21. kościół rzymsko-katolicki pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowany w stylu neobarokowym w latach 1913-21. plebania Parafii Rzymsko-Katolickiej z końca XIX w. plebania Parafii Rzymsko-Katolickiej z końca XIX w. plebania Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z końca XVIII w. plebania Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z końca XVIII w. domek myśliwski i strzelnica Koła Łowieckiego Hubertus. domek myśliwski i strzelnica Koła Łowieckiego Hubertus. zegar słoneczny przy kościele ewangelicko-augsburskim. zegar słoneczny przy kościele ewangelicko-augsburskim. późnobarokowa rzeźba kamienna św. Jan Nepomucena - figura przydrożna z I połowy XIX w. (obok kościoła rzymskokatolickiego). późnobarokowa rzeźba kamienna św. Jan Nepomucena - figura przydrożna z I połowy XIX w. (obok kościoła rzymskokatolickiego). Izba Spadochroniarzy Polskich w Domu Ludowym w Goleszowie Równi. Izba Spadochroniarzy Polskich w Domu Ludowym w Goleszowie Równi. punkt prezentacji regionalnego stroju cieszyńskiego (Dom Kultury). punkt prezentacji regionalnego stroju cieszyńskiego (Dom Kultury).

8 Akwen Ton w Goleszowie

9 Goleszowskie skocznie narciarskie

10 Izba Oświęcimska w Gminnym Ośrodku Kultury

11 Hubertówka – domek myśliwski Hubertówka – domek myśliwski

12 Goleszowskie kościoły Goleszowskie kościoły Kościół rzymskokatolicki p.w. św. Michała Archanioła zbudowany w stylu neobarokowym w latach 1931-21 Kościół ewangelicko-augsburski zbudowany w 1793 r. w stylu neoromańskim

13 Dawne kamieniołomy na zboczach Jasieniowej

14 Cisownica A oto, jak prezentują się miejsca warte odwiedzenia w Cisownicy: Izba Regionalna U Brzezinów – autentyczny obraz życia codziennego mieszkańców Cisownicy z początków XX wieku. Izba Regionalna U Brzezinów – autentyczny obraz życia codziennego mieszkańców Cisownicy z początków XX wieku. Mała Książnica Cisownicka – znajduje się w niej bogaty księgozbiór starodruków, ksiąg i dokumentów. Mała Książnica Cisownicka – znajduje się w niej bogaty księgozbiór starodruków, ksiąg i dokumentów. Gajdzicówka – izba upamiętniająca pierwszego polskiego chłopa-bibliofila, Jurę Gajdzicę z Małej Cisownicy. Gajdzicówka – izba upamiętniająca pierwszego polskiego chłopa-bibliofila, Jurę Gajdzicę z Małej Cisownicy. Kościół ewangelicko-augsburski. Kościół ewangelicko-augsburski. Rezerwat cisów Zadni Gaj. Rezerwat cisów Zadni Gaj. Panorama na Górny Śląsk z punktu widokowego na Budzinie. Panorama na Górny Śląsk z punktu widokowego na Budzinie.

15 Izba Regionalna U Brzezinów

16 Kościół ewangelicko - augsburski Kościół ewangelicko - augsburski

17 Budzin, Mała Czantoria, Tuł i okolice

18 Dzięgielów W Dzięgielowie warto zobaczyć m.in..: Zespół zamkowy z XV w., murowany, kilkakrotnie przebudowywany. Zespół zamkowy z XV w., murowany, kilkakrotnie przebudowywany. Izbę Pamięci w miejscowej szkole podstawowej. Izbę Pamięci w miejscowej szkole podstawowej. Dom Opieki Diakonatu Eben-Ezer. Dom Opieki Diakonatu Eben-Ezer. Pasiekę – Pszczele Miasteczko Jana Gajdacza. Pasiekę – Pszczele Miasteczko Jana Gajdacza. Szkoła Podstawowa w Dzięgielowie

19 Pszczele Miasteczko Jana Gajdacza

20

21 Naszą wycieczkę po Gminie Goleszów kontynuujemy w Bażanowicach, Godziszowie, Kisielowie, Kozakowicach, Lesznej Górnej i Puńcowie. Zapraszamy do dalszej wędrówki!

22 Bażanowice kościół ewangelicko - augsburski

23 Dom Opieki Emaus Diakonatu Eben-Ezer

24 Godziszów – góra Chełm

25 Kisielów – skansen p. Bojdów Kisielów – skansen p. Bojdów

26 Kisielowskie kościoły (ewangelicko-augsburski i rzymskokatolicki) Kisielowskie kościoły (ewangelicko-augsburski i rzymskokatolicki)

27 Leszna Górna Kamieniołom w Lesznej Górnej Spowiedzisko – leśna świątynia ewangelicka z czasów kontrreformacji

28 Leszna Górna – kościół rzymskokatolicki p.w. św. Marcina zbudowany w XVIII w. w stylu późnobarokowym

29 Puńców – kościół rzymskokatolicki p.w. św. Jerzego (z XVI w.) – najstarszy istniejący kościół murowany w powiecie cieszyńskim, zbudowany w stylu późnogotyckim

30 Kozakowice Kozakowice Centrum Kozakowic. W tle ustrońskie piramidy Góra Chełm widziana z Kozakowic

31 IMPREZY KULTURALNE i SPORTOWE

32 Gmina Goleszów może poszczycić się bogatymi tradycjami - zarówno w kulturze, jak też i sporcie. Początki rozwoju kultury w naszej gminie sięgają wieku XIX, ale jej rozkwit nastąpił na początku wieku XX. Wtedy bowiem w Gminie Goleszów zaczęły działać zrzeszenia o charakterze kulturalno-oświatowym, chóry kościelne, a także cztery amatorskie zespoły teatralne oraz orkiestra dęta. Obecnie życie kulturalne koncentruje się wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie. Gminny Ośrodek Kultury może pochwalić się szerokim wachlarzem imprez. Co roku na wiosnę odbywają się festiwale piosenki oraz mini - listy przebojów. Prawdziwym świętem kulturalnym całej gminy jest organizowany niegdyś w maju, a obecnie w czerwcu, Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy TON. Rodzimą gwarę promuje konkurs O Złotóm Przeposke, a wiedzę ogólną zmagania o tytuł Mistrza Intelektu. Młode talenty mogą spróbować swoich sił w konkursach: modelarskim, plastycznym, a także poetyckim. Przede wszystkim jednak prawdziwą chlubę całej gminy stanowi Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Goleszów, niejednokrotnie reprezentujący Ziemię Cieszyńską i Polskę na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w kraju i za granicą. W GOK–u oraz jego placówkach terenowych działa także wiele innych zespołów o różnym profilu: od tańca współczesnego po regionalne zespoły śpiewacze.

33 Sport w Gminie Goleszów to przede wszystkim bogate tradycje narciarskie, które są podtrzymywane poprzez organizowane kilka razy w roku konkursy skoków o randze międzynarodowej. Beskidzkie Nadzieje, Memoriał im. Leopolda Tajnera, czy Turniej Trzech Skoczni na stałe wpisały się już do kalendarza imprez sportowych naszej gminy. Znani olimpijczycy, bracia Leopold i Władysław Tajnerowie są legendą polskich skoków narciarskich. Aktualnie Gminę Goleszów w świecie rozsławia Anna Stanieczek – halowa mistrzyni Europy w łucznictwie bloczkowym z roku 2010, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Gmina Goleszów i jej włodarze są przyjaźni rozwojowi kultury fizycznej, tej wyczynowej, jak również rekreacyjnej. Liczne kluby sportowe działające na terenie gminy pozwalają dzieciom i młodzieży rozwijać swoje umiejętności, jak też realizować własne marzenia. W klubach tych można trenować piłkę nożną, siatkówkę, pływanie, szachy, tenis stołowy, lekkoatletykę, a nawet łucznictwo. Amatorski sport również ma dla siebie miejsce. Gminne Ligi Halowej Piłki Nożnej Sołectw oraz Piłki Siatkowej są unikatowymi wydarzeniami na skalę województwa. W rywalizacji biorą udział reprezentacje wszystkich 11 sołectw, a honorowy patronat sprawuje sam Wójt Gminy Goleszów. Bogaty wachlarz imprez rekreacyjno-sportowych umożliwia mieszkańcom kontakt z kulturą fizyczną, a zarazem zachęca do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Największym wydarzeniem jest Transgraniczny Piknik Sportowy Gmin Partnerskich. Jest to impreza rodzinna, w której bierze udział blisko 700 zawodników oraz reprezentacja partnerskiej gminy z czeskiej Wędryni. Atrakcyjne dyscypliny w różnych kategoriach wiekowych tworzą klimat świetnej rodzinnej zabawy.

34 Oferta ważniejszych imprez sportowych i kulturalnych Gminy Goleszów Na terenie Gminy Goleszów organizowane są ciekawe i różnorodne imprezy, których skrócony kalendarz zamieszczamy poniżej: Na terenie Gminy Goleszów organizowane są ciekawe i różnorodne imprezy, których skrócony kalendarz zamieszczamy poniżej:STYCZEŃ: Koncert w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Koncert w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyLUTY: Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Narciarstwie Alpejskim Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Narciarstwie AlpejskimMARZEC: Gminny Festiwal Piosenki Gminny Festiwal Piosenki Finały piłkarskiej ligi sołectw Finały piłkarskiej ligi sołectw

35 KWIECIEŃ: Goleszowska Scena Pasji i Talentu – Baza Zainteresowań i Kultury Goleszowska Scena Pasji i Talentu – Baza Zainteresowań i Kultury Finały siatkarskiej ligi sołectw Finały siatkarskiej ligi sołectw Turnieje szachowe Turnieje szachoweMAJ: Memoriał im. Leopolda Tajnera – międzynarodowy konkurs skoków narciarskich na igielicie Memoriał im. Leopolda Tajnera – międzynarodowy konkurs skoków narciarskich na igielicie Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

36 CZERWIEC: Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy TON oraz Gminne Święto Dziecka Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy TON oraz Gminne Święto Dziecka Gminne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Gminne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Gminne Świętojańskie Zawody Wędkarskie Par Mieszanych Gminne Świętojańskie Zawody Wędkarskie Par Mieszanych Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie Transgraniczny Piknik Sportowy Gmin Partnerskich Transgraniczny Piknik Sportowy Gmin PartnerskichLIPIEC: Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce Nożnej Sześcioosobowej Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce Nożnej Sześcioosobowej Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Siatkówce Plażowej Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Siatkówce Plażowej

37 SIERPIEŃ: Dni Gminy Goleszów połączone z Dożynkami Gminnymi Dni Gminy Goleszów połączone z Dożynkami Gminnymi Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny Goleszowsko-Wędryński Piknik Turystyczny Zakończenie Wakacji Nad Tonem – dziecięce zawody wędkarskie Zakończenie Wakacji Nad Tonem – dziecięce zawody wędkarskieWRZESIEŃ: Cross-Bike – zawody w kolarstwie górskim w Dzięgielowie Cross-Bike – zawody w kolarstwie górskim w Dzięgielowie Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

38 PAŹDZIERNIK: Bieg Uliczny o Złoty Dzięgiel Bieg Uliczny o Złoty Dzięgiel Konkurs Gwarowy o Złotóm Przeposke Konkurs Gwarowy o Złotóm PrzeposkeGRUDZIEŃ: Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich św. Mikołaj w Goleszowie Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich św. Mikołaj w Goleszowie Gminny Konkurs Wiem wszystko Gminny Konkurs Wiem wszystko Mistrzostwa Gminy Goleszów w Tenisie Stołowym Mistrzostwa Gminy Goleszów w Tenisie Stołowym Ponadto przez cały rok trwają rozgrywki Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Goleszów oraz Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Goleszów. Odbywają się również turnieje w ramach Grand Prix Gminy Goleszów w Szachach. Natomiast w Klubie Propozycji w Cisownicy odbywają się comiesięczne spotkania z ciekawymi ludźmi, a także okolicznościowe wystawy.

39 ZAPRASZAMY DO GMINY GOLESZÓW Dzięki tej krótkiej wycieczce po ciekawych miejscach oraz imprezach organizowanych w naszej gminie, widzimy, iż dysponuje ona całkiem sporym potencjałem turystycznym, kulturalnym i sportowym. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej gminy, a przedsiębiorców do inwestowania na jej terenie. Zatem zapraszamy do Gminy Goleszów!

40 Gmina Goleszów – baza noclegowa Zachęcamy do odwiedzenia urokliwych zakątków naszej gminy, a tym którzy mają zamiar zatrzymać się u nas na dłużej polecamy ofertę niżej wymienionych gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów: - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE POD GRABÓWKĄ Ruty i Janusza Gajdziców, Goleszów, ul. Nowalijek 12, tel. 33 8527 753. Goleszów, ul. Nowalijek 12, tel. 33 8527 753. - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE NA KAMIEŃCU Krystyny i Pawła Hajduków Goleszów, ul. Astrów 40, tel. 33 8528 524. Goleszów, ul. Astrów 40, tel. 33 8528 524. - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE U BRZEZINÓW Aliny i Stanisława Brzezinów, Cisownica 116, tel. 33 8528 814. - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE U ZAJĄCA Małgorzaty i Jana Kłodów, Cisownica 23, tel. 33 852 86 56. Cisownica 23, tel. 33 852 86 56. - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE U RENATY Renaty Nowak, Kisielów, ul Główna 40, tel. 33 8527 466. Kisielów, ul Główna 40, tel. 33 8527 466. - GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE Julisławy i Jana Gojniczków, Cisownica 30, tel. 33 85 28 861 - PENSJONAT MARKIS, Godziszów 87 (góra Chełm), tel. 33 8528 144. - SCHRONISKO POD TUŁEM, Cisownica 140, tel. 33 85 27 947

41 WAŻNE ADRESY i TELEFONY URZĄD GMINY GOLESZÓW, Goleszów ul. 1 Maja 5, tel. 33 479 05 10 do 13 URZĄD GMINY GOLESZÓW, Goleszów ul. 1 Maja 5, tel. 33 479 05 10 do 13 GMINNY OŚRODEK KULTURY, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 21 GMINNY OŚRODEK KULTURY, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 21 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 22 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 22 IZBA OŚWIĘCIMSKA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 21 IZBA OŚWIĘCIMSKA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 05 21 PRAKTYKA LEKARSKA NZOZ, Goleszów ul. 1 Maja 10, tel. 33 85 85 816 PRAKTYKA LEKARSKA NZOZ, Goleszów ul. 1 Maja 10, tel. 33 85 85 816 GRUPOWA PRAKTYKA LEKARSKA NZOZ S.C., Puńców ul. Sportowa 4, tel. 33 85 29 268 GRUPOWA PRAKTYKA LEKARSKA NZOZ S.C., Puńców ul. Sportowa 4, tel. 33 85 29 268 APTEKA POD CHEŁMEM, Goleszów ul. 1 Maja 12, tel. 33 85 28 206 APTEKA POD CHEŁMEM, Goleszów ul. 1 Maja 12, tel. 33 85 28 206 APTEKA VITO, Goleszów ul. Grabowa 1, tel. 33 85 27 670 APTEKA VITO, Goleszów ul. Grabowa 1, tel. 33 85 27 670 PUNKT APTECZNY, Puńców ul. Sportowa 4, tel. 33 85 29 268 PUNKT APTECZNY, Puńców ul. Sportowa 4, tel. 33 85 29 268 URZĄD POCZTOWY, Goleszów ul. Wolności 7, tel. 33 85 28 214 URZĄD POCZTOWY, Goleszów ul. Wolności 7, tel. 33 85 28 214 POLICJA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 33 42 POLICJA, Goleszów ul. Cieszyńska 25, tel. 33 479 33 42 IZBA REGIONALNA U BRZEZINÓW, Cisownica 116, tel. 33 85 28 814 IZBA REGIONALNA U BRZEZINÓW, Cisownica 116, tel. 33 85 28 814 MAŁA KSIĄŻNICA CISOWNICKA przy Parafii E-A, Cisownica 32, tel. 33 85 28 555 (termin zwiedzania po wcześniejszym uzgodnieniu) MAŁA KSIĄŻNICA CISOWNICKA przy Parafii E-A, Cisownica 32, tel. 33 85 28 555 (termin zwiedzania po wcześniejszym uzgodnieniu) SKANSEN NA PODLESIU, Kisielów, tel. 33 85 85 420 SKANSEN NA PODLESIU, Kisielów, tel. 33 85 85 420

42

43 WIĘCEJ INFORMACJI O GMINIE GOLESZÓW ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ URZĘDU GMINY GOLESZÓW - www.goleszow.pl Autor prezentacji: Tomasz Jaszowski Zdjęcia: Tomasz Jaszowski, Zenon Sobczyk, Marek Rymorz Zdjęcia: Tomasz Jaszowski, Zenon Sobczyk, Marek Rymorz


Pobierz ppt "ZAPRASZAMY DO GMINY GOLESZÓW Tomasz Jaszowski Urząd Gminy Goleszów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google