Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie"— Zapis prezentacji:

1 XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
zaprasza

2 21 kwietnia 2007 r. (sobota) od godz. 1100
na Dzień Otwarty W programie: spotkanie z Panią Dyrektor Liceum Beatą Jancarz-Łanczkowską; zwiedzanie pracowni przedmiotowych; rozmowa z Twoimi przyszłymi nauczycielami, pracownikami szkoły oraz uczniami.

3 Lokalizacja XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie - ul. Sienna 53 XII LO

4 Pracownie XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie Lekcja języka polskiego w Sali Patrona Lekcja chemii inaczej - projekt edukacyjny Pracownia komputerowa po remoncie Biblioteka szkolna miejscem pracy ucznia

5 Teatr szkolny XII Liceum Ogólnokształcącego im
Teatr szkolny XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie Sen Nocy Letniej w szkole i w Teatrze „Ateneum”

6 Ślubowanie klas pierwszych
w Woli Okrzejskiej to już tradycja

7 Uniwersytetu Warszawskiego,
Wycieczki do Wilna, do laboratoriów Uniwersytetu Warszawskiego, w Sudety i szlakami Lubelszczyzny oraz Jury Krakowsko - Częstochowskiej

8 oraz warsztaty etnograficzne w skansenach:
„Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego” (Kudowa-Pstrążna) i „Muzeum Kultury Ludowej” (Węgorzewo)

9 pracownikami naukowymi
Uczniowie uczestniczą w spotkaniach z ... politykami, pracownikami naukowymi i innymi Gośćmi

10 Ponadto: prowadzimy koła zainteresowań, fakultety i inne
zajęcia dodatkowe; przygotowujemy rozmaite imprezy i uroczystości;

11 w licznych konkursach;
organizujemy oraz bierzemy udział w licznych konkursach; uczestniczymy w wolontariacie i akcjach dobroczynnych. Więcej informacji szukajcie na stronach internetowych Naszego Liceum.

12 Strona WWW: http://www.lo12.x.pl/

13 Nasze osiągnięcia

14

15 Wyniki egzaminu maturalnego 2006
Dane ogólne liczba zdających: 128 uczniów zdało egzamin: 123 uczniów zdawalność: 96,09 %

16 ZESTAWIENIE PORÓWNAWCZE WYNIKÓW PISEMNEGO EGZAMINU MATURALNEGO 2006

17

18 Laureaci i finaliści olimpiad i konkursów
corocznie nasi najlepsi uczniowie otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce wielokrotnie młodzież dostawała nagrody, będąc finalistami olimpiad oraz laureatami konkursów pozaszkolnych - udział w II etapie „Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie”, „Olimpiady Historycznej”, „Olimpiady Literatury i Języka Polskiego” oraz „Olimpiady Biologicznej” - I miejsca w „Ogólnopolskich Konkursach Literackich” - II miejsca w III Ogólnopolskim Konkursie „Savoire Vivre - Obycie umila życie” oraz Konkursie Wiedzy „Znasz ty Warszawy oblicze” (drużynowo) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie History- cznym „Granice zdrady narodowej i państwowej” - wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „BLIŻEJ NORWIDA”

19 Rekrutacja 2007/2008

20 Klasy pierwsze w roku szkolnym 2007/2008
Oddział INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNY (I A) z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i informatyki. Oferujemy: podstawy algorytmiki i programowania; elementy grafiki komputerowej; języki obce: j. angielski (kontynuacja), j. niemiecki.

21 Klasy pierwsze w roku szkolnym 2007/2008
Oddział LINGWISTYCZNO-GEOGRAFICZNY (I B) z rozszerzonym programem nauczania języków: angielskiego i francuskiego oraz geografii. Oferujemy: elementy wiedzy o kulturze krajów anglosaskich; geografia turystyczna; języki obce: j. angielski (kontynuacja), j. francuski z możliwością nauki języka hiszpańskiego.

22 Klasy pierwsze w roku szkolnym 2007/2008
Oddział KULTUROWO-ETNOGRAFICZNY (I C) z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o kulturze. Oferujemy: poznanie kultury krajów zachodnich i kręgu kultury wschodniej; warsztaty etnograficzne; języki obce: j. angielski (kontynuacja), j. rosyjski.

23 Klasy pierwsze w roku szkolnym 2007/2008
Oddziały KULTUROWO-MEDIALNE (I D i I E) z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o kulturze. Oferujemy: wiedza o teatrze; warsztaty dziennikarskie i aktorskie; języki obce: j. angielski (kontynuacja), j. niemiecki z możliwością nauki języka francuskiego (w I E).

24 Progi punktowe do klas w ubiegłym roku
(na podstawie list zakwalifikowanych do przyjęcia)

25 Zasady punktowania w procesie naboru
więcej szczegółowych informacji o procesie naboru znajdą Państwo na naszej stronie internetowej pod zakładką REKRUTACJA

26 Ogólny harmonogram działań gimnazjalisty
składanie wydrukowanych podań z Systemu w szkole pierwszego wyboru (g.13) możliwość dokonywania zmian w Systemie według powyższych zasad (g.15) składanie w szkole pierwszego wyboru kopii świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu (g.13) wywieszenie list zakwalifikowanych do przyjęcia (g.13) potwierdzenie woli uczęszczania do szkoły przez złożenie oryginałów dokumentów 3.07. (g.15) wywieszenie list przyjętych i wolnych miejsc (g.16) rekrutacja uzupełniająca dla kandydatów, którzy nie zostali nigdzie zakwalifikowanych w szkołach w miarę wolnych miejsc (według harmonogramu) rekrutacja dodatkowa (według ustaleń SKRK) Nie dotrzymanie któregoś z terminów powoduje usunięcie kandydata z Systemu na czas aktualnego postępowania rekrutacyjnego

27 Adresy stron dla potrzeb rekrutacji
Elektroniczny System Wspomagania Naboru „KSEON-Optivum” Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie

28 Naprawdę warto ! Dziękujemy za uwagę
i zapraszamy do pracowni przedmiotowych na spotkania z nauczycielami i uczniami XII LO oraz od r. do klas pierwszych Slajd kończący prezentację. Naprawdę warto ! PK XII LO - Warszawa, dn. 14 kwietnia 2007 r.


Pobierz ppt "XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google