Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grodziec jakiego nie znacie Projekt edukacyjny klas III gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół nr 3 Będzin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grodziec jakiego nie znacie Projekt edukacyjny klas III gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół nr 3 Będzin."— Zapis prezentacji:

1 Grodziec jakiego nie znacie Projekt edukacyjny klas III gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół nr 3 Będzin

2 WPROWADZENIE WebQuest został stworzony na potrzeby projektu edukacyjnego realizowanego w klasach III gimnazjum. Jego głównym zadaniem jest zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji na temat miasta, w którym żyjemy. Mieszkając tutaj od urodzenia, uczniowie przekonani są, że miast to jest nudne, smętne i nieciekawe. Wierzę, że patrząc na nie z innej perspektywy, poszukując ciekawostek i interesujących miejsc, uczniowie odnajdą w nim swą małą ojczyznę, wartą poznania.

3 ZADANIE Waszym zadaniem będzie przygotowanie i przedstawienie informacji na temat dzielnicy Grodziec. Waszym zadaniem będzie przygotowanie i przedstawienie informacji na temat dzielnicy Grodziec. Wyniki Waszych działań przedstawicie w postaci prezentacji w programie Power point lub Prezi. Wyniki Waszych działań przedstawicie w postaci prezentacji w programie Power point lub Prezi.

4 PROCES Dobierzcie się w zespoły, każdy zespół będzie miał przydzielone zadanie. Dobierzcie się w zespoły, każdy zespół będzie miał przydzielone zadanie. Wybierzcie lidera grupy, który będzie kontaktował się w razie potrzeby z nauczycielem, oraz lidera całego zadania, który będzie odpowiadał za końcowy kształt prezentacji. Wybierzcie lidera grupy, który będzie kontaktował się w razie potrzeby z nauczycielem, oraz lidera całego zadania, który będzie odpowiadał za końcowy kształt prezentacji. GRUPA I Przygotuje informacje na temat historii miasta Będzina ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Grodziec. Przygotuje informacje na temat historii miasta Będzina ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Grodziec. GRUPA II Przygotuje prezentacje fotografii miasta –obecnie i dawniej. ( Przypominam o ochronie praw autorskich ) Przygotuje prezentacje fotografii miasta –obecnie i dawniej. ( Przypominam o ochronie praw autorskich ) GRUPA III Zbierzcie informacje o mieście współcześnie. Zbierzcie informacje o mieście współcześnie. Wasza praca powinna być ciekawa, poprawna merytorycznie oraz wyczerpująca. Na wykonanie zadania – łącznie z przedstawieniem prezentacji – macie czas do 10 marca 2014 roku.

5 Żródła http://mojpodroznik.blogspot.com/2013/10/cementownia-grodziec- bedzin.html http://mojpodroznik.blogspot.com/2013/10/cementownia-grodziec- bedzin.html http://mojpodroznik.blogspot.com/2013/10/cementownia-grodziec- bedzin.html http://mojpodroznik.blogspot.com/2013/10/cementownia-grodziec- bedzin.html http://www.palaceslaska.pl/index.php?option=com_content&view=article& id=62:bedzin-grodziec&catid=10:b&Itemid=28 http://www.palaceslaska.pl/index.php?option=com_content&view=article& id=62:bedzin-grodziec&catid=10:b&Itemid=28 http://www.palaceslaska.pl/index.php?option=com_content&view=article& id=62:bedzin-grodziec&catid=10:b&Itemid=28 http://www.palaceslaska.pl/index.php?option=com_content&view=article& id=62:bedzin-grodziec&catid=10:b&Itemid=28 http://www.naszkosciol.info/kosciol-na-dorotce.html http://www.naszkosciol.info/kosciol-na-dorotce.html http://www.naszkosciol.info/kosciol-na-dorotce.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Grodziec_%28B%C4%99dzin%29 http://pl.wikipedia.org/wiki/Grodziec_%28B%C4%99dzin%29 http://pl.wikipedia.org/wiki/Grodziec_%28B%C4%99dzin%29 http://fotopolska.eu/Bedzin/b1865,Cementownia_Grodziec.html http://fotopolska.eu/Bedzin/b1865,Cementownia_Grodziec.html http://fotopolska.eu/Bedzin/b1865,Cementownia_Grodziec.html http://wikizaglebie.pl/wiki/Pa%C5%82ac_Ciechanowskich_w_B%C4%99 dzinie-Grod%C5%BAcu http://wikizaglebie.pl/wiki/Pa%C5%82ac_Ciechanowskich_w_B%C4%99 dzinie-Grod%C5%BAcu http://wikizaglebie.pl/wiki/Pa%C5%82ac_Ciechanowskich_w_B%C4%99 dzinie-Grod%C5%BAcu http://wikizaglebie.pl/wiki/Pa%C5%82ac_Ciechanowskich_w_B%C4%99 dzinie-Grod%C5%BAcu http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_B%C4%99dzina http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_B%C4%99dzina http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_B%C4%99dzina http://www.wykop.pl/ramka/1079437/historia-wiezy-spadochronowej-w- grodzcu-k-bedzina/ http://www.wykop.pl/ramka/1079437/historia-wiezy-spadochronowej-w- grodzcu-k-bedzina/ http://www.wykop.pl/ramka/1079437/historia-wiezy-spadochronowej-w- grodzcu-k-bedzina/ http://www.wykop.pl/ramka/1079437/historia-wiezy-spadochronowej-w- grodzcu-k-bedzina/ http://ceko.com.pl/s_bedzin_grodziec.php http://ceko.com.pl/s_bedzin_grodziec.php http://ceko.com.pl/s_bedzin_grodziec.php Oraz publikacje prasowe oraz książkowe dostępne w bibliotece szkolnej Oraz publikacje prasowe oraz książkowe dostępne w bibliotece szkolnej

6 OCENIANIE Ocenie będzie poddane Wasze zaangażowanie w pracę, forma przekazu pracy, współpraca w grupie. Kryteria oceny: -umiejętność opracowania tematu 0-5 pkt. -przejrzystość realizacji zadania 0-5 pkt. -wykorzystanie materiałów źródłowych 0-5 pkt. -przedstawienie projektu 0-10 pkt. Ocenie będzie poddane Wasze zaangażowanie w pracę, forma przekazu pracy, współpraca w grupie. Kryteria oceny: -umiejętność opracowania tematu 0-5 pkt. -przejrzystość realizacji zadania 0-5 pkt. -wykorzystanie materiałów źródłowych 0-5 pkt. -przedstawienie projektu 0-10 pkt.


Pobierz ppt "Grodziec jakiego nie znacie Projekt edukacyjny klas III gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół nr 3 Będzin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google