Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z.Korzeniewski Smile! Moda na „keep smiling” atakuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z.Korzeniewski Smile! Moda na „keep smiling” atakuje."— Zapis prezentacji:

1 Z.Korzeniewski Smile! Moda na „keep smiling” atakuje

2 Z.Korzeniewski Chińczycy mawiają „Kto nie potrafi się uśmiechać, nie powinien otwierać sklepu”.

3 Z.Korzeniewski Ktoś, kto nie potrafi się uśmiechać Nie jest dla siebie wystarczająco dobry. Nie jest w zgodzie z sobą.

4 Z.Korzeniewski Propozycja próby, która może zaskoczyć Kiedy będziecie tak naprawdę „wkurzeni” po rozmowie, to przed spotkaniem z następnym rozmówcą najpierw się uśmiechnijcie.

5 Z.Korzeniewski Rada brzmi na pozór absurdalnie, a Wy? 1.Nie macie w takiej chwili absolutnie żadnej ochoty się uśmiechać. 2.Wiecie, że jesteście w stanie co najwyżej zrobić grymas, ale nie uśmiech.

6 Z.Korzeniewski Prawda i nieprawda Prawda, dopóki nasze uwagi dotyczą Was bezpośrednio. Nieprawda z innego powodu: również grymas, „wymuszony” uśmiech”, który uda się Wam zrobić, zmusi Was do podniesienia kącików ust.

7 Z.Korzeniewski Reakcja łańcuchowa Dlaczego? Ponieważ mowa ciała i uczucia oddziałują na siebie wzajemnie.

8 Z.Korzeniewski Reakcja łańcuchowa Najpierw uśmiech ten wyda się Wam się „śmieszny”. Potem zmieni lekko wymęczone śmianie się z samego, na mimo wszystko - prawie „prawdziwy śmiech”.

9 Z.Korzeniewski Reakcja łańcuchowa, co dalej? Następnie dojdziecie do wniosku, że ten ktoś, kto Was zdenerwował, albo nic o tym nie wie, albo tego nie chciał, albo inaczej „nie umiał”.

10 Z.Korzeniewski Reakcja łańcuchowa, efekt! Kiedy potem spotkacie się z następnym rozmówcą, być może nie prześlecie mu promiennego uśmiechu, ale też nie zaprezentujecie zmarszczek zniechęcenia.

11 Z.Korzeniewski Uśmiech czyni cuda Poprawia nastrój, rozluźnia, relaksuje, zmienia także nasze relacje ze światem. Nie wierzysz? Zatrzymaj się więc raz jeszcze, jak nie uwierzyłeś wcześniej na chwilę i uśmiechnij do samego siebie.

12 Z.Korzeniewski Pamiętaj przy okazji Jedną z pierwszych min, jakie robi małe dziecko, jest uśmiech, którym natychmiast zjednuje sobie wszystkich.

13 Z.Korzeniewski A my mimo tego Zapominamy o uśmiechu – to, niestety, prawda. Chodzimy ponurzy, smutni, patrzymy sobie pod nogi zamiast na innych. Jeśli popatrzysz na siebie w lustrze, jaką zobaczysz minę? Właśnie, jaką!?

14 Z.Korzeniewski Lepiej, prawda? Pamiętaj o uśmiechu, gdy wstajesz rano i spoglądasz w lustro, gdy budzisz dzieci, by szły do szkoły, i gdy otwierasz oczy, by zobaczyć tuż obok bliską osobę.

15 Z.Korzeniewski Rób to w pracy Przeprowadź prosty eksperyment – idź do pracy i przez cały dzień miej ponurą minę. A przez cały następny uśmiechaj się do każdego, z kim rozmawiasz i załatwiasz interesy.

16 Z.Korzeniewski Jak reagują ludzie? Z tobą ponurym niewiele osób będzie chciało przebywać dłuższą chwilę i prawdopodobnie niewiele zdziałasz w interesach.

17 Z.Korzeniewski Dobry sposób ● Uśmiechaj się na przekór wszystkiemu: gdy ci źle, smutno, gdy jesteś w stresie lub gdy masz zły dzień. ● Nie zapominaj o uśmiechu, gdy rozmawiasz z dziećmi. Dzięki temu szybko się nauczą, że w kontaktach z ludźmi lepszy jest uśmiech niż ponura mina.


Pobierz ppt "Z.Korzeniewski Smile! Moda na „keep smiling” atakuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google