Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TELEWIZJA. Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TELEWIZJA. Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej."— Zapis prezentacji:

1 TELEWIZJA

2 Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.telekomunikacjikamery telewizyjnejmikrofonusygnałtransmisjiodbiornik telewizyjnyobrazdźwięk

3 John Logie Baird szkocki inżynier, wynalazca pierwszego działającego systemu telewizyjnego. Pionier techniki telewizyjnej. W 1924 skonstruował telewizor monochromatyczny, w 1928 przesłał transmisję telewizyjną z Europy do Ameryki, w 1936 wynalazł telewizję kolorową wynalazł telewizor żeby ludzie mogli szybciej dowiadywać się informacji z kraju i ze świata oraz wzbogacać swoją wiedzę

4 Ewolucja telewizorów na przestrzeni dziejów Zestaw telewizora i radia produkcji Telefunkena, fot. 1933 r. Telefunkena

5 Telewizor Telefunken z 1936 r.

6 Telewizor z lat pięćdziesiątych., wbudowany w szafkęlat pięćdziesiątych.

7 Futurystyczny telewizor marki Braun z 1958 r.

8 DesignerskiDesignerski, szwedzki telewizor Lumavision LT 104 z 1959 r. szwedzki

9 Polski telewizor Ametyst z lat siedemdziesiątych. Ametystlat siedemdziesiątych.

10 Telewizor kineskopowy

11 Telewizor LCD

12 http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Logie _Baird http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizor

13 Natalia Kita Karolina Chwiejczak


Pobierz ppt "TELEWIZJA. Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google