Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najważniejsze wynalazki świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najważniejsze wynalazki świata"— Zapis prezentacji:

1 Najważniejsze wynalazki świata

2 Prom kosmiczny - NASA

3 Prom kosmiczny - NASA Prom kosmiczny (wahadłowiec) - rodzaj załogowego statku kosmicznego, który jest wykorzystywany wielokrotnie m.in. do wynoszenia na orbitę, ściągania z orbity sztucznych satelitów i innych ładunków. NASA (National Aeronautics and Space Administration) - jest agencją rządu USA odpowiedzialna za program lotów kosmicznych, ustanowiona dnia 29 lipca 1958 r.

4 Telewizor – John Logie Baird

5 Telewizor – John Logie Baird
Telewizor monochromatyczny - urządzenie przeznaczone do odbioru ruchomego obrazu. Ruchomy widok nadawany przez telewizję składa się z wyświetlanych po kolei nieruchomych obrazów, z częstotliwością 25 lub 30 obrazów na sekundę. John Logie Baird - szkocki inżynier i wynalazca. Pionier techniki telewizyjnej. W 1924 skonstruował telewizor monochromatyczny, w 1936 wynalazł telewizję kolorową ,a w 1926 noktowizor.

6 Telefon – Alexander Graham Bell

7 Telefon - Alexander Graham Bell
Telefon - urządzenie będące zakończeniem łącza telefonicznego. Przyrząd służący do komunikowania się na odległość. Alexander Graham Bell - szkocki wynalazca telefonu i innych wynalazków telekomunikacyjnych. Był znany jako logopeda i nauczyciel muzyki.

8 Bomba atomowa - Otto Frisch i Lise Meitner

9 Bomba atomowa - Otto Frisch i Lisa Meitner
Broń jądrowa – rodzaj broni masowego rażenia wykorzystującej wewnątrzjądrową energię wydzielaną podczas niekontrolowanej łańcuchowej reakcji rozszczepienia jąder ciężkich pierwiastków Otto Frisch - W roku 1938, Frisch i Lise Meitner (jego ciotka) wspólnie zinterpretowali wyniki pierwszego sztucznego rozczepienia jądra atomowego, przeprowadzonego przez Otto Hahna i Fritza Strassmanna (rozczepienie uranu pod wpływem bombardowania neutronami).

10 Radio - Guglielmo Marconi

11 Radio - Guglielmo Marconi
Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych. Guglielmo Marconi - syn włoskiego kupca z Lombardii rozpoczął doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych w roku 1894.

12 Łódź podwodna – John Philip Holland

13 Łódź podwodna – John Philip Holland
Okręt podwodny – wojskowa jednostka pływająca, przystosowana do prowadzenia działań i operacji zarówno na powierzchni, jak i pod wodą; współcześnie jedna z głównych klas okrętów. John Philip Holland – irlandzki konstruktor i wynalazca, który wspólnie z Edmundem Zalinskim zbudował pierwszy okręt podwodny.

14 Mikroskop – Zacharias Janssena

15 Mikroskop – Zacharias Janssen
Mikroskop - urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem. Mikroskop pozwala spojrzeć w głąb mikroświata. Zacharias Janssen - holenderski optyk, który w roku 1590 skonstruował (wspólnie z ojcem Hansem van Jansenem ) z dwóch soczewek mikroskop.

16 Internet – RAND corporation

17 Internet - RAND Corporation
Internet - ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. Internet to przestrzeń adresowa, działająca w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz istniejącą już infrastrukturę telekomunikacyjną. RAND Corporation - organizacja badawcza, pierwotnie sformowana dla potrzeb Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Założona 14 maja 1948 roku.

18 Płyta CD - Philips

19 Płyta CD - Philips Płyta CD - poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Royal Philips Electronics (szerzej znany jako Philips) - jest jednym z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. W 2003 przedsiębiorstwo zatrudniało pracowników w ponad 60 krajach, a jego obroty wyniosły 29 miliardów €.

20 Źródła informacji pl.wikipedia.org /grafika

21 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji
Jakub Sz. , Kacper K. ,Łukasz S. klasa 6c


Pobierz ppt "Najważniejsze wynalazki świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google