Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych Oddział Przedszkolny gr. „A” Dzieci z Oddziału Przedszkolnego – grupa „A” wraz z wychowawczynią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych Oddział Przedszkolny gr. „A” Dzieci z Oddziału Przedszkolnego – grupa „A” wraz z wychowawczynią."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych Oddział Przedszkolny gr. „A” Dzieci z Oddziału Przedszkolnego – grupa „A” wraz z wychowawczynią Jolantą Synowiec zapraszają do obejrzenia prezentacji.

2 8 listopad 2013 r. Ten radosny i oczekiwany dzień rozpoczęliśmy piosenką, której tekst ułożyliśmy wspólnie z naszą Panią. Zleciała się cała szkoła !

3 W dniu 8 listopada lalalalala nie być w szkole nie wypada lalalalala wszak śniadanie zdrowe mamy lalalalala rolę jego dobrze znamy lalalalala Ref.: Bo zdrowe śniadanie hoc hoc hoc hoc daje nam witalność dostarcza moc Bo zdrowe śniadanie hoc hoc hoc hoc na pewno na długo daje nam moc.

4 Po dokładnym umyciu rąk, założyliśmy fartuszki i samodzielnie wykonane opaski, żeby włosy nie opadały. Aleśmy się namęczyli naklejając te kwadraciki z „mocą”.

5 Z tatą Mariusza, znaleźliśmy sposób na dwóch klasowych niejadków, którzy nie cierpią owoców. Ciekawi byliśmy, czy skuszą się na ogon pawia, którego wspólnie wykonaliśmy z ananasa, banana i winogron. Najwięcej trudności mieliśmy z nabijaniem winogron na wykałaczki. Ale daliśmy radę !

6 Na poprzednich zajęciach wiele się nauczyliśmy. Nauka nie poszła w las. Świetnie poradziliśmy sobie korzystając ze szwedzkiego stołu i degustując te wszystkie smakołyki.

7 O jejku! Ileż można naraz zjeść grzybków, myszy, szaszłyków, sakiewek, koszyczków? Ale to wszystko tak smacznie wygląda, że muszę się skusić…

8 Rodzice i panie Dyrektorki recytowały dla nas te rymowanki – zachęcanki. Ale my, bez zachęcania pałaszowaliśmy wszystko po kolei…

9 O! Ile w tym wszystkim jest witamin i minerałów. Ale będziemy mieli mocy! A ile nowych smaków poznaliśmy… „Gwoździem programu” był gulasz świątnicki wg. tradycyjnej receptury. Wszystkie jajka, które wykorzystaliśmy do potraw pochodziły od świątnickich kurek.

10 Zasłużony odpoczynek po pysznym jedzonku. Pani nam często zadaje pytanie: dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i nie zapominać o drugim śniadaniu? Żeby nie bolały zęby i plecy [Robert] Żeby mieć siłę na szaleństwa [Oliwia] Żeby być mądrym, bo człowiek słaby jest niemądry [Oskar] Dlatego, że jedzenie pomaga na głowę, szybciej krąży krew i lepiej zaczynamy myśleć [Natalia] Zdrowe rzeczy przetaczają się na krew i lecą do mózgu i mózg lepiej pracuje [Iza] Trzeba jeść warzywa, bo jak się zje buraki to ma się więcej krwi [Oskar]


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych Oddział Przedszkolny gr. „A” Dzieci z Oddziału Przedszkolnego – grupa „A” wraz z wychowawczynią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google