Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEBATA STOP AGRESJI I PRZEMOCY! GIMNAZJUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEBATA STOP AGRESJI I PRZEMOCY! GIMNAZJUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH."— Zapis prezentacji:

1 DEBATA STOP AGRESJI I PRZEMOCY! GIMNAZJUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

2 Debata Stop agresji i przemocy odbyła się 27.11.2013r. pod hasłem Szanuj bliźniego swego jak siebie samego Rozpoczynaliśmy nasze rozważania piosenką pod tym samym tytułem i promowaliśmy hasła przewodnie zawarte w tekście: Mamy już dosyć! Już nam wystarczy Tej nienawiści - nie chcemy walki! Mamy już dosyć tego szaleństwa. STOP przemocy! Pora już przestać!

3 W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum. Wspólnie przyglądaliśmy się problemowi agresji, przemocy, braku wrażliwości społecznej, bierności w sytuacji problemowej. Głosiliśmy ideę, że przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości.

4 Ponadto podkreślaliśmy, jak ważny jest SZACUNEK do drugiego człowieka. Tyle w Tobie szacunku, na ile szanujesz Dobro Bliźniego. Jeżeli świadomie przekraczasz cudze granice, łamiesz pieczęć zaufania. "Godność człowieka to największa jego wartość. Grzeszy ten, który nią pomiata. Grzeszy ten, który o nią nie walczy."

5 Oto nasze prowadzące i zespół debatujących

6 Przygotowanie debaty odbyło się pod okiem psychologa Sylwii Korfanty – Zdanowskiej i polonisty Agaty Musiał

7 Dyskusje były ciekawe

8 PUENTA Krótko mówiąc, przemoc jest zbędna. Można ją zastąpić rozmową. STOP AGRESJI I PRZEMOCY! POSTAW NA SZACUNEK, TOLERANCJĘ, MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ

9 Opracowała Sylwia Korfanty - Zdanowska


Pobierz ppt "DEBATA STOP AGRESJI I PRZEMOCY! GIMNAZJUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google