Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

December 20001 GEN_CAR_121_Perception of Colour_1200_PL NAZWA MODUŁU GEN_CAR_121 NUMER MODUŁU Postrzeganie koloru.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "December 20001 GEN_CAR_121_Perception of Colour_1200_PL NAZWA MODUŁU GEN_CAR_121 NUMER MODUŁU Postrzeganie koloru."— Zapis prezentacji:

1 December GEN_CAR_121_Perception of Colour_1200_PL NAZWA MODUŁU GEN_CAR_121 NUMER MODUŁU Postrzeganie koloru

2 December Jak widzimy kolor Spójrzcie na poniższe słowa i powiedzcie jaki to KOLOR, nie słowo ŻÓŁTYNIEBIESKIPOMARAŃCZOWY CZARNYCZERWONY ZIELONY FIOLETOWY ŻÓŁTY CZEROWNY POMARAŃCZOWY ZIELONY CZARNY POMARAŃCZOWY ZIELONY CZARNY NIEBIESKI CZEROWNY FIOLETOWY ZIELONYCZERWONY POMARAŃCZOWY Konflikt prawa - lewa Prawa półkula próbuje powiedzieć kolor ALE lewa półkula nalega na wypowiedzenie słowa

3 December Przedmiotem Potrzebujemy wszystkich trzech, by dopasować kolor Potrzebujemy wszystkich trzech, by dopasować kolor Kolor, który widzimy to interakcja pomiędzy Ludzkim okiem Światłem Jak widzimy kolor

4 December Jak widzimy kolor Ludzkie oko

5 December Czym jest światło? Światło białe Światło składa się z 3 kolorów podstawowych: Czerwonego, Zielonego i NiebieskiegoŚwiatło składa się z 3 kolorów podstawowych: Czerwonego, Zielonego i Niebieskiego Dodając te 3 kolory do siebie otrzymamy światło białeDodając te 3 kolory do siebie otrzymamy światło białe Nazywa się to MIESZANIEM KUMULACYJNYMNazywa się to MIESZANIEM KUMULACYJNYM

6 December Refrakcja światła Refrakcja światła Zachodzi, gdy białe światło przechodzi przez pryzmat i ugina się Zachodzi, gdy białe światło przechodzi przez pryzmat i ugina się Światło rozdziela się na : Światło rozdziela się na : Refrakcja światła Refrakcja światła Zachodzi, gdy białe światło przechodzi przez pryzmat i ugina się Zachodzi, gdy białe światło przechodzi przez pryzmat i ugina się Światło rozdziela się na : Światło rozdziela się na : Czym jest światło? Czerwone, Pomarańczowe, Żółte, Zielone, Niebieskie, Indygo, Fioletowe

7 December Refrakcja światła Refrakcja światła Innym sposobem zobaczenia spektrum jest Innym sposobem zobaczenia spektrum jest Czym jest światło?

8 December Długość fali, nm Oko ludzkie może odbierać światło jedynie z widzialnego spektrum, w przedziale od 400 do 700 nm. Pomarań- czowy Żółty Zielony Niebieski Fiolet Ultra Fiolet Podczer- wony Czerwony Czym jest światło? Czym jest światło?

9 December Najpowszechniejsza forma metameryzmu ujawnia się przy niskociśnieniowym świetle sodowym (latarnie uliczne). Metameryzm W świetle dziennym te dwa panele wyglądają tak samo. W świetle sodowym widać między nimi znaczną różnicę. Czym jest światło? Czym jest światło?

10 December Przedmiot Kiedy światło pada na przedmiot niektóre jego kolory składowe są pochłaniane a inne są odbijane. Jak widzimy kolor?

11 December Mieszanie niekumulacyjne Kolory w spektrum widzialnym dzielą się na kolory podstawowe, kolory pomocnicze i kolory pochodne. Kolory Podstawowe Czerwony Niebieski Żółty Czym jest kolor?

12 December Kolory pomocnicze: Kombinacje dwóch dowolnych kolorów podstawowych = = = Zielony Pomarańczowy Fioletowy Czym jest kolor?

13 December Kolory pochodne: Kombinacje dwóch dowolnych kolorów pomocniczych = = = Citron Oliwkowy Rdzawy Przy przejściu do stadium pochodnych, kolory stają się ciemniejsze i mniej nasycone Czym jest kolor?

14 December ¤ Wszystkie kolory otrzymywane są z mieszaniny kolorów podstawowych i pomocniczych. ¤ Jednak dla precyzyjnego określenia kolory należy poznać inne czynniki: –Odcień (barwa) (Kolory podstawowe i pomocnicze) –Jasność (jasny/ciemny) –Nasycenie (nasycony/stłumiony) Czym jest kolor?

15 December Nasycenie Jasny Ciemny Odcień Stłumiony Nasycony Koło kolorów Czym jest kolor?


Pobierz ppt "December 20001 GEN_CAR_121_Perception of Colour_1200_PL NAZWA MODUŁU GEN_CAR_121 NUMER MODUŁU Postrzeganie koloru."

Podobne prezentacje


Reklamy Google