Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System informacji przestrzennej miasta Cieszyna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System informacji przestrzennej miasta Cieszyna"— Zapis prezentacji:

1 System informacji przestrzennej miasta Cieszyna

2 Na stronie SIP znajduje się Moduł adresowy, czyli mapa Cieszyna z nazwami ulic, zaznaczonymi budynkami i ich numerami oraz z podziałem na działki. SIP posiada wyszukiwarkę według adresu, numeru działki. Po wprowadzeniu konkretnych danych można wyszukać interesujący nas fragment miasta lub budynek i sprawdzić jego dokładne położenie. Można rośniesz sprawdzić jego odległość od innych punków. Internetowa mapa Cieszyna ma charakter podglądowy i nie może stanowić formalnej podstawy dla czynności administracyjnych czy urzędowych.

3 Podstawowe informacje o stronie
Link URL: Obsługiwana przez przeglądarki internetowe: Internet Explorer oraz Mozilla Firefox Zmodyfikowana przez : Urząd Miasta Cieszyn Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Południowego Tryb wyświetlania: tryb standardów Zmodyfikowany: 18 czerwca 2013roku o godz.19:18:31 Portal można traktować jako mapę Opola. Ułatwia odnalezienie i dotarcie do wskazanego adresu Jest łatwo dostępny i prosty w odnajdywaniu informacji

4 Użytkownik strony może znaleźć na niej:
Informacje o obiekcie (z uwzględnieniem adres, telefonu, a nawet współrzędne) Adresy i ulice Odległości między obiektami Urzędy Szkoły Zabytki

5 Sekcja wyszukiwania informacji
W sekcji wyszukiwania znajdziemy mechanizmy do wyszukiwania w systemie miejsc, dla których znamy adresy lub numery działek ewidencyjnych.

6 Sekcja warstw informacyjnych
W sekcji znajduje się prezentacja warstw informacyjnych. Warstwy są ułożone w strukturze drzewa. W Stosunku do każdej warstwy możemy wykonywać podstawowe operacje takie jak włączenie lub wyłączenie oraz po kliknięciu na ikonę po prawej stronie warstwy uzyskać dostęp do specjalistycznych operacji związanych z warstwą.

7 Komunikacja Przydatną funkcja jest sprawdzenie autobusów z danego przystanku

8 Strona UM pokazuje informacje związanie z Cieszynem takie jak: Kontakt
BIP

9 Dziękuje za uwagę Anna Kuchlewska


Pobierz ppt "System informacji przestrzennej miasta Cieszyna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google