Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie statystyczne XII Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Matematyków Teoria Prawdopodobieństwa i Statystyka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie statystyczne XII Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Matematyków Teoria Prawdopodobieństwa i Statystyka."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie statystyczne XII Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Matematyków Teoria Prawdopodobieństwa i Statystyka

2 Przez 127 godzin i 30 minut gościliśmy 206 uczestników z 35 wyższych uczelni. Wysłuchaliśmy 30 referatów. Na ich tytuły składały się 153 słowa (co daje 5,1 słowa na tytuł), 3 znaki zapytania, 1 znak równości, 1 cudzysłów oraz 1 przecinek. Najczęściej pojawiającym się słowem w tytułach był przyimek w (5 wystąpień w tym 3 po angielsku). Drugie miejsce zajęła statystyka (4), a trzecie ex aequo Markow, z oraz o (3). Obejrzeliśmy 4 plakaty podczas sesji posterowej oraz 3 aktorki podczas 100 minut spektaklu teatralnego. Obejrzeliśmy 4 plakaty podczas sesji posterowej oraz 3 aktorki podczas 100 minut spektaklu teatralnego.

3 Statystycznie referat trwał 36 minut i 10 sekund, choć prawdopodobieństwo wysłuchania referatu tej długości wynosiło 0. Zaprezentowano ponad 100 twierdzeń, z których 7% było, cytując jednego z referentów, po to żeby było. Nie zabrakło błyskotliwych komentarzy, choć przynajmniej jeden został zapomniany. 87% referentów podziękowało pisemnie słuchaczom:

4 Na uroczystym zakończeniu rozdaliśmy 4 nagrody za najlepsze referaty i 1 za najlepszy poster. Brawa rozlegały się łącznie ponad 80 razy. Rekordziści wychodzili na środek 4 razy, tym samym ustalając średnią liczbę wyjść na 1,3.

5 Statystyczny uniwersytet, na którym studiuje statystyczny uczestnik Warsztatów, ma współrzędne geograficzne 51°51 N i 19°08 E. Znajduje się zatem na skraju lasu, na granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego, pomiędzy Kołem a Kutnem.

6 Natomiast środowym wieczorem rywalizowaliśmy ze sobą podczas Wieczoru Gier Planszowych. Zainteresowanie grami wykazali nawet dwaj panowie policjanci. W poniedziałek bawiliśmy się na wyjątkowo udanej imprezie integracyjnej. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii Warsztatów nie zostaliśmy przedwcześnie wyproszeni z Żaczka.

7 W czasie przerw zjedliśmy zliczone ilości (46 kg) ciast oraz niezliczone ciasteczek, paluszków, orzeszków i innych smakołyków. Ponadto wypiliśmy 140 termosów kawy i herbaty oraz 240 litrów soku i wody, co daje odpowiednio 0,68 i 1,16 litra na osobę. W stosunku do roku ubiegłego wzrosło spożycie bezkofeinowych napojów. Utrzymując taką tendencję średnia życia statystycznego uczestnika Warsztatów zwiększy się o 2 minuty i 13 sekund.

8 Tradycyjnie, jak co roku, zwiedzaliśmy Kraków. Tym razem pojawiliśmy się na Starym Rynku, w Collegium Maius oraz Nowej Hucie. Wystrzeliliśmy 7100 kulek z farbą, z których 97% chybiło celu, a 0,2% zaatakowało kolegę/koleżankę (trudno było rozpoznać) z drużyny. Wieczorami, relaksując się po wytężonym wysiłku intelektualnym i fizycznym, pozwalaliśmy zarobić krakowskim pubom.

9 Na Warsztaty przybyliśmy różnymi środkami lokomocji, m.in. pociągiem (59% uczestników), autobusem (23%), rowerem (1%) oraz wózkiem dziecięcym (1 osoba).

10 206

11 Najliczniejszą grupę wśród uczestników stanowili jak zwykle studenci (149). Po dokładnych analizach stwierdziliśmy, że przeciętny student-uczestnik jest na 3,43 roku studiów matematycznych. W Warsztatach wzięli udział również doktoranci (22), absolwenci (17), doktorzy i profesorowie (17). Najmłodszy uczestnik Warsztatów ma 9 i pół miesiąca.

12 Sklepik warsztatowy sprzedał: 38 broszur, 8 Układów dynamicznych na miarach, 1 Galerię wielościanów, 11 Rozmaitości Uśmiechniętych, 9 Rozmaitości Absurdalnych, oraz 10 koszulek. Niestety, w tym roku nie udało się sprzedać żadnego kubka (wciąż na Was liczymy!).

13 Płeć Na jedną kobietę przypadało 1,102 mężczyzny.

14 Imiona

15 W stosunku do roku ubiegłego zaobserwowano wzrost liczby Kaś, Ań i Michałów. W tym i poprzednim roku przyjechało tyle samo Tomaszów. Niestety poprzednie Warsztaty chyba niezbyt przypadły do gustu Pawłom, gdyż w tym roku pojawili się w znacznie mniejszym gronie.

16 W poprzednim roku Poznań był reprezentowany przez następujące uczelnie: Akademia Ekonomiczna w Poznaniu Akademia Ekonomiczna w Poznaniu Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań Uniwersytet im Adama Mickiewicza Uniwersytet im Adama Mickiewicza UAM UAM UAM Poznań UAM Poznań U. im A. Mickiewicza U. im A. Mickiewicza W tym roku było ich o 3 mniej.

17 Uczelnie

18 … oraz Akademia Pomorska w Słupsku(7) Politechnika Świętokrzyska(2) Politechnika Gdańska(7) Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu(2) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie(7) Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi(1) Uniwersytet Zielonogórski(7) Akademia Morska w Gdyni(1) Politechnika Krakowska(5) Almamer Warszawa(1) Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie(5) Politechnika Wrocławska(1) Politechnika Śląska(4) Polska Akademia Nauk(1) Charles University in Prague(3) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu(1) Politechnika Warszawska(3) Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu(1) Uniwersytet Śląski(3) Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu(1) Goteborg University(2) VU University Amsterdam(1) Politechnika Lubelska(2) Wyższa Szkoła Biznesu(1) Politechnika Łódzka(2)

19 Miasta

20 (UWAGA: propaganda sukcesu!) Poziom zadowolenia wzrósł o 3pkt w stosunku do roku ubiegłego

21 39 nieprawdopodobnie fajnych organizatorów dziękuje Wam za tak liczne przybycie oraz za nieprawdopodobnie wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia na następnych (bardzo prawdopodobnych) Warsztatach!

22


Pobierz ppt "Podsumowanie statystyczne XII Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Matematyków Teoria Prawdopodobieństwa i Statystyka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google