Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia Tenisa Stołowego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia Tenisa Stołowego"— Zapis prezentacji:

1 Akademia Tenisa Stołowego
Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Grodzisk Mazowiecki.

2 Tenis stołowy-fakty Sport, który wymaga
Sport dla każdego (chłopców, dziewczynek; małych, dużych; pełno- i niepełnosprawnych) Można trenować o każdej porze roku Potrzebne są niewielkie nakłady (dwie osoby, dwie rakietki, jedna piłeczka, stół i siatka) Najlepszy sport dla rozwoju mózgu (D.G.Amen) Sport, który wymaga szybkiej reakcji i działania Kształtuje cechy osobowości Wymaga koncentracji i skupienia Najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu (Tsang)

3 Akademia Tenisa Stołowego Klubu Sportowego Bogoria
Zajęcia tenisa stołowego skierowane są dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Treningi prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy z pasją oraz podejściem pedagogicznym, którzy odpowiednio szkolą dzieci technicznie, taktycznie, fizycznie oraz mentalnie. Klub dba o to, aby w każdej szkole zajęcia były prowadzone na najwyższym poziomie: małe grupy treningowe - max 10 osób; realizowany jest jednakowy program: „FUNdamenty – od marzenia do mistrzostwa” autorstwa trenera Jerzego Grycana; specjalnie obniżane stoły do treningu najmłodszych dopasowane rakietki ze zmniejszoną rączką dla każdego dziecka.

4 Gdzie można trenować? Prowadzimy zajęcia aż w 7 miejscach
w Grodzisku Mazowieckim: SP nr 1 (ul.Bartniaka 13 A), tylko dla klas 1 SP nr 2 (ul. Westfala 3) SP nr 4 (ul. Zielony Rynek 2), tylko dla klas 0 SP nr 6 (ul. Sportowa 31) Hala przy ul. Kilińskiego, rocznik 2005 i starsi poza Grodziskiem: SP w Książenicach SP w Adamowiźnie

5 Ile nas jest? W każdym miejscu trenuje grupa od 6 do 20 osób (w niektórych szkołach chętnych było tak wiele, że dzieci zostały podzielone jeszcze na podgrupy). Łącznie do ATS należy około 80 dzieci !!!

6 Jak wyglądają treningi?
W każdym miejscu treningi odbywają się minimum 2 razy w tygodniu po 1,5 h, a najbardziej zaangażowani mogą korzystać z zajęć nawet codziennie !!! Tematami zajęć są na początku podstawowe techniki zagrań oraz pracy nóg w tenisie stołowym. Odpowiednie ćwiczenia zapewniają naszym zawodnikom bardzo dobre przygotowanie techniczne, taktyczne i ciągły rozwój. Treningi łączą dobrą zabawę z profesjonalizmem, do którego zdążyli nas przyzwyczaić zawodnicy Bogorii. Młodzi adepci ATS dzięki swojej intensywnej pracy, dużemu zaangażowaniu i nieprzeciętnemu skupieniu mają szansę zostać czołowymi zawodnikami w Polsce, Europie i mamy nadzieję, że w przyszłości na Świecie 

7 Czym zajmujemy się poza treningami?
Specjalnie dla dzieci z ATS organizujemy różne wydarzenia: Cykliczne turnieje Gry pokazowe w szkołach Wyjazdy na obozy Rywalizacja również na świeżym powietrzu Konsultacje treningowe dla najbardziej zaangażowanych w dniach wolnych od szkoły (wakacje, ferie, święta)

8 Młoda Bogoria Najlepsze dzieci z poprzednich lat utworzyły silną grupę liczącą 25 osób. Nasi zawodnicy zdobywają najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych zarówno na zawodach wojewódzkich jak i ogólnopolskich. Liczymy na ciągły rozwój Akademii i czekamy na kolejnych MISTRZÓW !!!

9 Struktura Klubu Sportowego Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Nasz klub to nie tylko Akademia Tenisa Stołowego, ale również wspomniana wcześniej Młoda Bogoria, Grodziska Liga Amatorów oraz oczywiście drużyna Seniorów, która jest aktualnym Mistrzem Polski !!!

10 (2012 i 2015) i półfinału Pucharu ETTU (2010).
Superliga W ciągu 8 lat istnienia tylko raz byliśmy brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2005/2006, razy srebrnym 2006/2007, 2010/2011, 2012/2013 i aż 5 razy złotym 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012 i 2013/2014. Nasi zawodnicy zwyciężali z zawodnikami czołówki światowej. Dotarli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (2012 i 2015) i półfinału Pucharu ETTU (2010).

11 Grodziska Liga Amatorów
Grodziska Liga Amatorów zrzesza około 40 osób z Grodziska i okolic, które rywalizują między sobą w cotygodniowych zmaganiach.

12 Chcesz dołączyć do naszej Akademii?
ZAPRASZAMY !!! Skontaktuj się z nami: Edyta Skoczeń-Dyrektor Biura nr tel Paweł Szeliński-Trener nr tel Więcej info: Znajdziesz nas również na Facebooku. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Grodzisk Mazowiecki.


Pobierz ppt "Akademia Tenisa Stołowego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google