Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPORTOWA GMINA HEL MIASTEM SPORTU. SPORTOWA GMINA Wydarzenia roku 2009 W Helu odbyły się liczne imprezy sportowe zorganizowane przez miasto lub przy jego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPORTOWA GMINA HEL MIASTEM SPORTU. SPORTOWA GMINA Wydarzenia roku 2009 W Helu odbyły się liczne imprezy sportowe zorganizowane przez miasto lub przy jego."— Zapis prezentacji:

1 SPORTOWA GMINA HEL MIASTEM SPORTU

2 SPORTOWA GMINA Wydarzenia roku 2009 W Helu odbyły się liczne imprezy sportowe zorganizowane przez miasto lub przy jego współudziale. Powstało dużo nowych przedsięwzięć o charakterze cyklicznym. Do najciekawszych możemy zaliczyć: - I Otwarte Mistrzostwa Helu w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - I Otwarte Mistrzostwa Plażowej Piłki Nożnej Beach Soccer 2009 - I Otwarte Mistrzostwa Helu w Piłce Siatkowej Plażowej - I Otwarty Turniej w Tenisie Ziemnym ATP Gram Bo Lubię Założono wielosekcyjny Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel. Hel włączono w struktury Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, II liga Futsalu (halowa piłka nożna). Obejmuje ona swym zasięgiem województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie. Zajęcie Sportowe dla Najmłodszych pod takim hasłem w Miejskiej Hali Sportowo- Widowiskowej prowadzone są zajęcia sportowo rekreacyjne dla dzieci do lat 10. Eliminacje do XI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

3 SPORTOWA GMINA Wydarzenia roku 2009 c.d. Ponadto działają sekcje: Tradycyjnego Karate – Do Shotokan Sportów siłowych w tym: kulturystyki, wyciskania sztangi leżąc – MZKS Hel Piłki nożnej – MZKS Hel Aerobiku Tenisa ziemnego – MZKS Hel Tenisa stołowego – MZKS Hel Badmintona – MZKS Hel Płetwonurkowania Ratownictwa i sportów wodnych – MZKS Hel Lekkoatletyki – MZKS Hel Piłki koszykowej – MZKS Hel Szachów – MZKS Hel Wędkarstwa

4 SPORTOWA GMINA Tradycyjne Karate-do Shotokan - treningi prowadzone są pod kątem kształcenia psychofizycznego najmłodszych, cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się jesienią 2009 r. Odbywają się pod okiem znakomitego instruktora i propagatora sportów walk. Sporty siłowe w tym: kulturystyka, wyciskanie sztangi leżąc - duże sukcesy w tych dyscyplinach sportowych odnosi helska zawodniczka Magdalena Radtke - aktualna mistrzyni Helu, Lęborka, Pucka, Kartuz i Jastarni.

5 SPORTOWA GMINA Piłka nożna – MZKS Hel: przodująca dyscyplina sportowa w skład której wchodzi drużyna młodzików, seniorów i weteranów. Największym sukcesem w 2009 r. było zajęcie I miejsca przez drużynę weteranów. Zespół MZKS Hel został triumfatorem Derbów Władysławowa Old Boy. Seniorzy zakwalifikowali się również do II Ligi Futsalu (halowa piłka nożna). Obejmuje ona swym zasięgiem województwa: pomorskie i kujawsko- pomorskie.

6 SPORTOWA GMINA Tenis ziemny oraz tenis stołowy – cieszą się ogromną popularnością. W turniejach biorą udział wszystkie grupy wiekowe. Najważniejsze turnieje to: 1. Turniej o Puchar Artura Szostaczko (medalisty Mistrzostw Polski) maj 2009 r. 2. Turniej o Puchar Burmistrza Helu lipiec 2009 r. 3. Turniej o puchar zarządu MZKS Hel na zakończenie sezonu lato 2009 ATP Gram Bo Lubię. 50 lat – taka była różnica wiekowa uczestników w turnieju tenisowym na kortach Barakuda w Helu. Bartek Andrzejczak (9lat) i Tomasz Kaczmarczyk(59lat).

7 SPORTOWA GMINA Lekkoatletyka - królowa sportów. Hel jako nadmorski kurort posiada znakomite warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Liczne ścieżki leśne w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej morza oraz wydm zachęcają do biegania. Organizowane są liczne imprezy lekkoatletyczne. Do najważniejszych zaliczyć należy: 1. Piątą odsłonę akcji Polska Biega 2. Grand Prix o Puchar Starosty Puckiego lipiec 2009

8 SPORTOWA GMINA Ważnym wydarzeniem było uroczyste otwarcie wielosekcyjnego Miejskiego Zjednoczonego Klubu Sportowego Hel. Klub prowadzi prawie wszystkie dyscypliny sportowe działające w Helu. Zadaniem MZKS Hel jest propagowanie sportu oraz kształcenie psychofizyczne dzieci i młodzieży. W sierpniu 2009 r. z dużym rozmachem odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Plażowej Piłki Nożnej Beach Soccer 2009. W sportowej rywalizacji zmierzyło się siedem drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Helu.

9 SPORTOWA GMINA Ferie 2009 na sportowo pod takim hasłem odbywały się zajęcia w różnych dyscyplinach sportowych w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej. Dzieci oraz młodzież uczestniczyła w różnych turniejach. Nie było przegranych, ponieważ wszyscy otrzymali słodkie upominki. Wychowanie w duchu sportowym jest podstawowym elementem na, który w gminie Hel kładzie się szczególny nacisk.

10 SPORTOWA GMINA W porcie rybackim w Helu rozegrano Pierwsze Otwarte Zawody w Wędkarstwie Morskim o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Helu Helski Cypel 2009 I Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Helu. Impreza ta jest planowana jako impreza cykliczna. W turnieju wzięło udział dwanaście – dwuosobowych drużyn.

11 SPORTOWA GMINA Początek Polski to często używana potocznie nazwa małego miasteczka – Helu. Zaangażowanie społeczne w zakresie sportu i rekreacji jest głęboko zakorzenione w jego mieszkańcach. Dzieci od najmłodszych lat, są wychowywane w duchu sportowym, gdzie uczciwa rywalizacja oraz ciężka praca w dążeniu do celu, przekłada się na łatwiejsze wejście w dorosłe życie. Gmina Hel wkłada wiele starań, aby inwestować w rozwój sportu. W roku 2009 uwieńczeniem tej pracy było miedzy innymi założenie Miejskiego Zjednoczonego Klubu Sportowego Hel, za pośrednictwem którego powstało wiele imprez sportowo - rekreacyjnych. Uważamy, że Hel jest prężnie rozwijającą się SPORTOWĄ GMINĄ, a możliwość udziału w konkursie tak wysokiej rangi jakim jest Konkurs Gminess – Oskary Sportowe jest zwieńczeniem ciężkiej pracy jaką włożyliśmy w propagowanie sportu oraz szansą na prezentację naszych osiągnięć na szczeblu całego kraju.


Pobierz ppt "SPORTOWA GMINA HEL MIASTEM SPORTU. SPORTOWA GMINA Wydarzenia roku 2009 W Helu odbyły się liczne imprezy sportowe zorganizowane przez miasto lub przy jego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google