Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY"— Zapis prezentacji:

1 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY
DĘBY OSIELSKO Dzialanosc spoleczne]a Darwizny Zachecice rodzicow do pracy Działalność jawna Rzecznik prasowy Umowa z telewizja Reklama może być w telewizji Prezes – dzialanosc , wyjsasnienia Jacek – trening

2 HISTORIA Początki Baseballu w Polsce to wczesne lata 70, kiedy to Polski Związek Piłki Palantowej przekształcił się w Polski Związek Baseballu i Softballu. Od tego czasu powstało kilkadziesiąt organizacji baseballowych. W 1993 roku w Osielsku za sprawą młodego pasjonata, nauczyciela w-f powstał Uczniowski Klub Sportowy „Dęby Osielsko”. Główną ideą było stworzenie dla młodzieży alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Nikt nie spodziewał się, że pomysł przyniesie tak wspaniałe rezultaty…………………………

3 REZULTATY Przez 15 lat istnienia Klubu przewinęły się rzesze dzieci i młodzieży. Średnio co roku w klubie trenuje około zawodników. Prawidłowa i systematyczna praca z młodzieżą dała oprócz dużej ilości zabawy świetne rezultaty sportowe. Klub może się pochwalić tytułami mistrzowskimi zarówno na poziomie województwa jak i kraju w większości kategorii wiekowych.

4 REZULTATY

5 REZULTATY Osielsko na przestrzeni lat było gospodarzem imprez najwyższej rangi takich jak Mistrzostwa Polski i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zainteresowanie mieszkańców życiem klubu zaowocowało szeregiem różnych imprez plenerowych. Spektakularnym wydarzeniem, które odbiło się szerokim echem w regionie i kraju było bicie Rekordu Guinessa w roku 2002.

6 REZULTATY

7 TEEBALL Najmłodsza kategoria wiekowa (5-9 lat) skupia około 25 zawodników i zawodniczek. Dzieci bawią się trenując 3 razy w tygodniu pod fachową opieką. Przy okazji tej zabawy przeżyli niesamowite chwile zdobywając v-ce mistrzostwo Polski 2003 i oraz Mistrzami Polski 2005, 2006 i 2007

8 MŁODZIK Kategoria wiekowa (10-12 lat) skupia około 20 zawodników i zawodniczek. Treningi również odbywają się 3 razy w tygodniu. Zawodnicy kontynuują dobrą passę i wciąż zdobywają najwyższe laury. V-ce Mistrz Polski 2003, Mistrz Polski 2004, 2005 i 2006. Wielokrotni medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. (m.in. I m. w 2009)

9 MŁODZIK W roku 2007 drużyna młodzika startowała w rozgrywkach Little League. Po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach ogólnopolskich awansowała do europejskiego finału. Finał ten rozgrywany był w Europejskim Centrum Baseballowym w Kutnie. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce w Europie.

10 KADET Kategoria wiekowa (13-15 lat) skupia około 15 zawodników i zawodniczek. Trenują z tą samą częstotliwością. Zdobyte tytuły: Mistrz Polski 1998 i 2001, IV m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2008 i III m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2009

11 SOFTBALL Softball to rekreacyjna i kobieca odmiana baseballu. W naszym klubie staramy się rozpowszechniać tą odmianę baseballu. Stanowi ją grupa dziewcząt w wieku lat.

12 JUNIOR Kategoria wiekowa (16-18 lat) skupia zawodników trenujących z extraligową drużyną. W roku 2000 zespół złożony z zawodników Dębów Osielsko i Centaurów Warszawa wywalczył tytuł Mistrza Regionu Europejskiego Małej Ligii w kategorii Big League. Efektem tego był wyjazd na Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej w Tucson.

13 SENIOR Najbardziej wytrwali przechodzą wszystkie szczeble kariery, aby zostać zawodnikiem drużyny ligowej grającej od 8 lat w pierwszej lidze. Od roku 2007 władze Polskiego Związku Baseballu i Softballu wprowadziły, zwyczajem innych dyscyplin jako najwyższą kategorię rozgrywkową Extraligę. Gra w niej 8 najlepszych drużyn w Polsce. Wśród nich są „Dęby Osielsko”

14 SENIOR-osiągnięcia MISTRZ POLSKI 2004 V-ce MISTRZ POLSKI 2003
II m. PUCHARU POLSKI

15 Nasi w świecie Dzięki działalności klubu i wytrwałości zawodników i trenerów wielu graczy miało zaszczyt reprezentować Polskę na międzynarodowych arenach. Oprócz tych wspaniałych przeżyć wielu z nich mogło zobaczyć najodleglejsze zakątki świata, które normalnie nie byłyby dla nich osiągalne. Oprócz większości krajów europejskich zawodnicy z Osielska mieli okazję zobaczyć takie kraje jak: Japonia, Kanada, Meksyk, USA.

16 Potrzeby klubu : Zabawa w Baseball przerodziła się już w pasję i główny symbol Osielska. Posiadając w naszym klubie EXTRALIGOWĄ drużynę przybyło nam też EXTRA potrzeb. Aby sprostać zarówno potrzebom jak i oczekiwaniom seniorów i młodzieży potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. INFRASTRUKTURA Oświetlenie boiska Budowa trybun dla widzów na boisku ligowym Nagłośnienie Budynek socjalny PODNIESIENIE POZIOMU BEZPIECZEŃSTWA Budowa dwóch schronów na boisku młodzieżowym Remont klatek treningowych Zakup BACKSTOPU (klatka treningowa wstrzymująca piłki) Remont ogrodzeń

17 Potrzeby klubu c.d.: POTRZEBY SPRZĘTOWE
Zakup sprzętu baseballowego i softballowego Zakup odzieży sportowej Zakup profesjonalnych odżywek sportowych DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA Wyjazdy krajowe na mecze ligowe oraz turnieje Wyjazdy zagraniczne (np. Liga europejska) Spotkania z innymi klubami w celu popularyzacji dyscypliny Organizacja imprez propagujących baseball (np. Rekord Guinnesa)

18 ZARZĄD UKS „DĘBY OSIELSKO”
KAŻDEMU KTO CHCIAŁBY WSPOMÓC NASZE DZIECI, MŁODZIEŻ I SENIORÓW Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I OBIECUJEMY WIELE WSPANIAŁYCH CHWIL PRZY EMOCJACH SPORTOWYCH JAKICH DOSTARCZAJĄ NAM NASI WYCHOWANKOWIE ZARZĄD UKS „DĘBY OSIELSKO”


Pobierz ppt "UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google