Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawidłowe żywienie gwarancją zdrowia. 3 Zrównoważona dieta to podstawa naszego zdrowia. Nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”. Prawidłowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawidłowe żywienie gwarancją zdrowia. 3 Zrównoważona dieta to podstawa naszego zdrowia. Nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”. Prawidłowa."— Zapis prezentacji:

1 Prawidłowe żywienie gwarancją zdrowia

2

3 3 Zrównoważona dieta to podstawa naszego zdrowia. Nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”. Prawidłowa dieta ułatwia nam życie. Powoduje, że mamy wystarczająco siły, aby realizować nasze plany, cele, marzenia. Dzięki niej nie powinniśmy mieć problemów z przemianą materii, czy też słabą odpornością.

4 Zdrowa, zrównoważona dieta powinna nam pomagać a nie szkodzić. Ważne jest to, żeby określić jak powinna wyglądać zrównoważona dieta. Będzie ona wyglądać inaczej w zależności od trybu życia człowieka. Jedni mogą potrzebować więcej białka, a inni więcej węglowodanów.

5

6

7

8 Z Zdrowe śniadanie Nigdy nie rezygnuj ze śniadania – to najważniejszy posiłek dnia. Nie wychodź z domu bez śniadania; śniadanie musi być zdrowe; powinno zawierać białko, węglowodany, tłuszcz (niewiele), błonnik – energia uwalnia się powoli przez długi czas; posiłek lekki ale syty; mleko, dodatek warzyw; idealne śniadanie : produkty pełnoziarniste, nabiałowe, chude wędliny (drobiowe), warzywa i owoce, napoje;

9 Z Zdrowe śniadanie idealne śniadanie : produkty pełnoziarniste, nabiałowe, chude wędliny, warzywa i owoce, napoje;

10 Idealne śniadanie : Produkty pełnoziarniste : Produkty pełnoziarniste : Pieczywo razowe, Kasze,Mąki,Makarony,Ryż,

11 Idealne śniadanie : Produkty nabiałowe : Produkty nabiałowe :Mleko,Sery, Napoje mleczne, Przetwory mleczne, Jaja,

12 Idealne śniadanie : Chude wędliny : Chude wędliny :??????

13 Idealne śniadanie : Warzywa i owoce : Warzywa i owoce : Ogórek Jabłko Pomidor Gruszka

14 Idealne śniadanie : Napoje : Napoje :Kawa

15

16

17

18

19

20

21

22

23 Co zrobić, by jeść więcej owoc ó w i warzyw? Oto kilka wskaz ó wek co zrobić, by jeść większe ilości warzyw i owoc ó w. 1 = Dbaj o wygląd spożywanych dań 2 = Przyrządzaj coraz to nowe i nieznane ci wcześniej dania 3 = Traktuj warzywa jako przekąski 4 = Jedz dojrzałe owoce i warzywa 5 = Próbuj nowości 6 = Rób soki 7 = Wyeliminuj fast - foody

24


Pobierz ppt "Prawidłowe żywienie gwarancją zdrowia. 3 Zrównoważona dieta to podstawa naszego zdrowia. Nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”. Prawidłowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google