Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentuje : Marcin Król 3c

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentuje : Marcin Król 3c"— Zapis prezentacji:

1 Prezentuje : Marcin Król 3c
Zdrowe Odżywianie

2 Warto Jeść Jabłka ! Czy wiesz, że jabłka oprócz fantastycznego smaku i orzeźwienia pomagają także w odchudzaniu? Zwierają składniki, które niszczą komórki tłuszczowe, ponadto pektyny – jeden z rodzajów rozpuszczalnego błonnika – pomagają w ograniczeniu przyswajania tłuszczy.

3 Dieta śródziemnomorska
Dieta śródziemnomorska to praktycznie rzecz biorąc  jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Jest też obecnie najchętniej zalecana przez Ministerstwo Zdrowia. Nie jest to jedynie sposób na odchudzanie, ale na zmianę trwałą naszych nawyków żywieniowych. Stosując dietę śródziemnomorską spożywa się duże ilości warzyw i owoców, kasz, ryb, owoców morza i pełnoziarnistego pieczywa i sfermentowanych produktów nabiałowych (np. jogurty) – ograniczamy za to produkty zwierzęce (mięsa – wieprzowinę wykluczamy całą, jaja), a także tłuszcz i słodycze.

4 Szybki i zdrowy obiad Czy masz chwile, że brak Ci czasu a przydałby się zdrowy obiad? Często wtedy nachodzi nas ochota by coś zamówić. Ale uwierz, że da się zrobić zdrowy i szybki obiad – te dwie cechy nie muszą się wykluczać. Potrzebujesz paczki mrożonych brokuł lub kalafiorów, serka do smarowania (np. ostrowia lekka), otrębów pszennych (opcjonalnie) i kostki rosołowej. Warzywa wrzucasz do blendera razem z kostką i otrębami – miksujesz aż do uzyskania jednolitej masy, następnie przelewasz do garnka i gotujesz - do 10 minut. W między czasie doprawiasz i dosmaczasz według swojego gustu a na koniec dodajesz serek. W ten oto sposób masz gotowy krem z brokułów, kalafiorów lub czego sobie tylko za życzysz .

5 Jak się odżywiać !

6 Zdrowe napoje .

7 Zdrowe Produkty i szkodliwe
Szkodliwe produkty

8 Smacznego


Pobierz ppt "Prezentuje : Marcin Król 3c"

Podobne prezentacje


Reklamy Google