Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu to grupa 11 uczniów z klas IV – VI. Oto nasz zespół: SU działa pod opieką Pań: Jolanty Ignaczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu to grupa 11 uczniów z klas IV – VI. Oto nasz zespół: SU działa pod opieką Pań: Jolanty Ignaczak."— Zapis prezentacji:

1 Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu to grupa 11 uczniów z klas IV – VI. Oto nasz zespół: SU działa pod opieką Pań: Jolanty Ignaczak i Katarzyny Kazimierczak

2 Na początku roku szkolnego odbyła się prawdziwa kampania wyborcza
Na początku roku szkolnego odbyła się prawdziwa kampania wyborcza. Chętni uczniowie przygotowali plakaty wyborcze i zaprezentowali się przed społecznością szkolną. W wyniku głosowania wyłoniono Samorząd Uczniowski na bieżący rok szkolny.

3 Następnie zebraliśmy ciekawe pomysły i opracowaliśmy plan pracy, który systematycznie realizowaliśmy. Wszystkie zaplanowane zadania, udało nam się przeprowadzić.

4 AKCJE CAŁOROCZNE SZCZĘŚLIWY NUMEREK
W roku szkolnym 2014/15 każdego dnia nauki w szkole był losowany „szczęśliwy numerek”. Uczeń z wylosowanym numerem (numer w dzienniku lekcyjnym) miał następujące przywileje: - nie był odpytywany - nie ponosił konsekwencji za brak pracy domowej DZIEŃ BEZ PRACY DOMOWEJ W porozumieniu z nauczycielami ustaliliśmy dni wolne od pracy domowej w roku szkolnym 2014/15.

5 SZKOLNY KONKURS SUPER KLASA
W roku szkolnym klasy brały udział w II edycji konkursu SUPER KLASA. Samorząd Uczniowski systematycznie brał udział w organizacji i ocenie poszczególnych zadań. Co miesiąc przed klasami było nowe zadanie: IX - Witamy jesień – przynosimy jesienny owoc X - Pomagamy zwierzętom w schronisku - Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt XI - Świętujemy Dzień Pluszowego Misia – przynosimy pluszowe misiaki XII - Zbieramy upominki dla dzieci ze SOSW w Zgierzu – przynosimy jedną używaną, ale nie zniszczoną zabawkę, grę, książkę itp. I - Projekt „Zgierz – moja mała ojczyzna” - przynosimy 1 widokówkę ze Zgierza. II - Jesteśmy ekologami – zbieramy płyty CD, i inne surowce wtórne III – Witamy wiosnę – w szkole króluje zielony strój IV – Dbamy o ziemie – budujemy Górę Makulatury V – Pomagamy choremu koledze – zbieramy plastikowe nakrętki

6

7

8

9 II edycję konkursu SUPER KLASA wygrali uczniowie klasy II b Gratulujemy!

10 RAJD ŻAKÓW Wspieraliśmy naszych nauczycieli przy organizacji Rajdu Żaków, w którym brali udział uczniowie ze zgierskich szkół wraz z opiekunami. Trasa przebiegała przez centrum Zgierza, gdyż nasza szkoła realizowała w tym roku projekt „Zgierz, moja mała Ojczyzna”. Na mecie na uczestników czekały: poczęstunek, słodycze i pamiątkowe dyplomy.

11 DYSKOTEKI Zorganizowaliśmy też dyskoteki. Była to okazja do szalonej zabawy. Na każdej z nich była doskonała muzyka i różne konkursy. W trakcie zabawy andrzejkowej Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby. A podczas dyskoteki walentynkowej działała kawiarenka, w której można było coś przekąsić i chwilkę odpocząć Dochód z dyskotek 400 zł przeznaczyliśmy na utworzenie parkingu dla rowerów, który został zorganizowany z naszej inicjatywy przy szkole.

12

13 AKCJE CHARYTATYWNE W I półroczu dziewczęta Martyna i Emilia przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną przybliżającą uczniom działalność fundacji Akogo?, którą uczniowie naszej szkoły wspierali swoimi datkami. Na konto fundacji wpłynęło 150 zł od naszych uczniów. Przez cały rok zbieraliśmy nakrętki dla chorego chłopca Adama Skowrońskiego. Również dochód z Kawiarenki Walentynkowej został przekazany na konto Adama.

14

15 Akcja WOŚP Zagrała również w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia na przerwach leciała świetna muzyka. Sprzedawaliśmy ciasta domowego wypieku przyniesione przez uczniów i nauczycieli. Odbyły się również licytacje fajnych gadżetów. Cała kwota, którą udało się zebrać wpłynęła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

16

17 Walentynki POCZTA WALENTYNKOWA Zorganizowaliśmy Pocztę Walentynkową, dla wszystkich, którzy chcieli wyrazić swoją sympatię, a może i coś więcej…

18 Przedstawiciele SU prowadzili uroczystości szkolne
Dzień Edukacji Narodowej Ślubowanie klas I Kiermasz choinek świątecznych, przygotowanych przez uczniów Kiermasz jaj wielkanocnych

19 Członkowie SU włączali się w działania promujące naszą szkołę.
Uczestniczyli w: Dniu Otwartym oprowadzając przyszłych uczniów i ich rodziców po szkole, roznosili ulotki – zaproszenia na szkolny piknik, witali przyjęte do szkoły maluchy - przyszłych pierwszaków na pierwszym spotkaniu informacyjnym

20 W kwietniu zorganizowaliśmy Dzień Szalonych Fryzur, w który chętnie włączyli się uczniowie i nauczyciele.

21

22

23 Udział w SEJMIKU SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
Przedstawicielki SU- Zosia, Maja i Ola, uczestniczyły w III Sejmiku Samorządów Uczniowskich. Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń między uczniami zgierskich szkół i było okazją do poznania nowych koleżanek i kolegów.

24

25 W czasie pikniku szkolnego został oficjalnie otwarty Parking dla rowerów.

26 Samorząd Uczniowski prowadził tablicę informacyjną na holu szkoły a także zamieszczał aktualne informacje na stronie internetowej naszej szkoły.

27 Samorząd Uczniowski z SP8
Dziękujemy za uwagę ! Samorząd Uczniowski z SP8 rok szkolny 2014/15


Pobierz ppt "Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu to grupa 11 uczniów z klas IV – VI. Oto nasz zespół: SU działa pod opieką Pań: Jolanty Ignaczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google