Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O firmie Otis Protetyka Słuchu to firma znana na zachodniopomorskim rynku. Z pasją tworzą ją profesjonaliści: audioprotetycy, lekarze audiolodzy i technicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O firmie Otis Protetyka Słuchu to firma znana na zachodniopomorskim rynku. Z pasją tworzą ją profesjonaliści: audioprotetycy, lekarze audiolodzy i technicy."— Zapis prezentacji:

1

2 O firmie Otis Protetyka Słuchu to firma znana na zachodniopomorskim rynku. Z pasją tworzą ją profesjonaliści: audioprotetycy, lekarze audiolodzy i technicy. Dysponuje nowoczesnym laboratorium, w którym szybko i precyzyjnie wykonamy dla Państwa pracowników indywidualne ochronniki słuchu. W pakiecie oferujemy bezpłatny pomiar hałasu i badanie słuchu.

3 ALPINE Firma OTIS Protetyka Słuchu jest jedynym w Polsce autoryzowanym przedstawicielem holenderskiej firmy ALPINE Hearing Protection – producenta ochronników słuchu Alpine. Firma ma ugruntowaną pozycję na rynku europejskim, ponad piętnastoletnie doświadczenie oraz rzeszę zadowolonych klientów na swoim koncie. Posiadamy również w ofercie indywidualne ochronniki własnej konstrukcji OTIS PRO-35.

4 Co to są ochronniki? Obudowa ochronnika jest wykonywana indywidualnie dla każdego użytkownika na podstawie wycisku z ucha i po bezbolesnym badaniu laryngologicznym. Gotowa wkładka odzwierciedla anatomiczną budowę ucha, dlatego gwarantuje uszczelnienie przewodu słuchowego. Od strony zewnętrznej ochronnika znajduje się otwór wentylacyjny, przez który dochodzą dźwięki, następnie przechodzą one przez filtry akustyczne. Fala dźwiękowa jest w nich selektywnie filtrowana i wytłumiana.

5 Normy NASZE PRODUKTY SPEŁNIAJĄ POLSKIE I EUROPEJSKIE NORMY JAKOŚCIOWE PN-EN 352-2 DIN EN 352-2E

6 Zasada działania Tłumieniu podlegają szczególnie te pasma częstotliwości, które powodują najczęściej spotykane uszkodzenia słuchu wynikające z pracy w hałasie. Dźwięki z zakresu pasma mowy nie są tak mocno wytłumiane, dzięki temu można swobodnie komunikować się w hałasie.

7 Tłumienie ochronników Alpine

8 Wady słuchawek ochronnych
jest w nich gorąco, powodują pocenie głowy i uszu; powodują ograniczenia ruchów głową, są duże i niewygodne; utrudniają stosowanie innych elementów ochrony osobistej, takich jak kaski i okulary; wielogodzinna praca w słuchawkach ochronnych jest uciążliwa; w niektórych przypadkach powodują uczulenia i zmiany skórne

9 Wady wkładek przeciwhałasowych
penetrują ucho głębiej, zaklejają je, przez co powodują bóle głowy; trudno się je zakłada; wielu użytkowników ma krzywe i wąskie kanały słuchowe, co nie pozwala na zastosowanie wkładek przeciwhałasowych; jednorazowe wkładki są nieekonomiczne.

10 Zalety ochronników słuchu
KOMFORT Ochronniki są niewidoczne, higieniczne i bezpieczne. Nie powodują podrażnień skóry. Są łatwe do utrzymania w czystości. INDYWIDUALNOŚĆ Obudowa ochronników jest wykonana indywidualnie dla każdego użytkownika na podstawie wycisku z ucha i po bezbolesnym badaniu laryngologicznym.

11 Zalety ochronników słuchu
WYDAJNOŚĆ Regularne stosowanie indywidualnych ochronników słuchu zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy, poprawia motywację do pracy i ogranicza straty czasu oraz materiałów spowodowane pomyłkami. CENA Koszt ochronników jest porównywalny z kosztem ochrony osobistej obecnie stosowanej przez większość pracodawców. Ochronniki słuchu mają pięcioletni okres użytkowania i nie wymagają w tym czasie żadnej obsługi ani dodatkowych kosztów.

12 Dla kogo przeznaczone są ochronniki słuchu?
Indywidualne ochronniki słuchu to najnowsze rozwiązanie problemu ochrony słuchu przed hałasem w miejscu pracy. Maksymalnie ograniczają skutki wpływu niebezpiecznego hałasu na organizm ludzki. Ich innowacyjność polega nie tylko na sposobie tłumienia fal dźwiękowych, ale przede wszystkim na indywidualnym dopasowaniu do budowy anatomicznej ucha przyszłego użytkownika. Ochronniki wyposażone są w filtr akustyczny, który tłumi szkodliwe dźwięki, nie ograniczając jednocześnie słyszalności mowy i sygnałów alarmowych. Z powodu małych wymiarów są wygodne w użyciu i estetyczne.

13 Minimalne tłumienie dźwięku (Mf – sf), dB
OTIS PRO-35 Ciekawą propozycją, ze względu na obniżenie kosztów, są ochronniki OTIS PRO-35. Ochronniki te posiadają największe tłumienie ze wszystkich oferowanych przez nas typów. Są także dopasowane indywidualnie a więc wygodne w noszeniu przez wiele godzin tak jak inne indywidualne ochronniki. Ochronniki te nie posiadają filtra akustycznego co ogranicza koszt ich wykonania oraz ma wpływ na cenę końcową. Pomimo braku filtra umożliwiającego komunikację ochronniki te są świetnym rozwiązaniem w porównaniu z zatyczkami jednorazowymi czy ochronnikami słuchawkowymi. Bez względu na markę ochronników, są one produkowane na indywidualne zamówienie, z wycisków pobieranych przez naszego pracownika bezpośrednio w Państwa zakładzie. Produkcja ochronników odbywa się w naszym laboratorium w Polsce, co zapewnia krótkie terminy wykonania, oraz szybką reakcję na Państwa potrzeby. Częstotliwość, Hz 125 250 500 1000 2000 4000 8000 Minimalne tłumienie dźwięku (Mf – sf), dB 23,1 22,9 23,5 24,9 29,2 34,1 36,8

14 SYSTEMY KOMUNIKACJI Produkowane przez nas systemy komunikacji są indywidualnie dopasowanie dla każdego pracownika, na podstawie wycisków z uszu. Taki sposób przygotowania wkładek zapewnia komfort użytkowania, oraz możliwość noszenia systemu przez wiele godzin bez jakichkolwiek objawów dyskomfortu. Indywidualnie wykonane wkładki są wyposażone w głośniki oraz filtry akustyczne. Do budowy naszych systemów wykorzystujemy specjalistyczne głośniki Balanced Armature Driver które charakteryzują się bardzo małymi rozmiarami, naturalnym dźwiękiem pozwalającym wyraźnie słyszeć mowę oraz bardzo dużą odpornością na wstrząsy, podwyższoną temperaturę itp.

15 Ochronniki słuchu wykorzystywane
są w wielu branżach metalowej; chemicznej; szklanej; ceramicznej; papierniczej; drukarskiej; spożywczej

16 Dlaczego warto zainwestować w ochronniki słuchu?

17 Zobacz, ile możesz zaoszczędzić!
Cena pary zatyczek 0,30 zł 0,35 zł 0,40 zł 0,45 zł 0,50 zł Koszt zakupu zatyczek / 5 lat 750 zł 875 zł 1000 zł 1125 zł 1250 zł Oszczędności przy 270 zł 480 zł 605 zł 730 zł 855 zł 980 zł Oszczędności przy 220 zł 530 zł 655 zł 780 zł 905 zł 1030 zł

18 Zakres obsługi klienta
bezpłatne badanie słuchu; pobranie wycisku; dostarczenie produktu do klienta; bezpłatny okres testowania ochronników słuchu; finalizacja transakcji w siedzibie klienta; bezpłatne porady i stały kontakt z przedstawicielem firmy OTIS przez cały okres gwarancyjny

19 Ewa Krzywania-Gmińska
Dziękuję za uwagę i zapraszam do współpracy Ewa Krzywania-Gmińska specjalista ochrony słuchu Otis Protetyka Słuchu Autoryzowany Dystrybutor Ochronników Słuchu ul. Piłsudskiego 31, Szczecin tel


Pobierz ppt "O firmie Otis Protetyka Słuchu to firma znana na zachodniopomorskim rynku. Z pasją tworzą ją profesjonaliści: audioprotetycy, lekarze audiolodzy i technicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google