Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Prezentacja rozwiązania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Prezentacja rozwiązania."— Zapis prezentacji:

1 EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Prezentacja rozwiązania

2 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP BCC EXTRA EasyMOD jest jednym z produktów w ofercie BCC EXTRA. BCC EXTRA to unikalne produkty, pozwalające niewielkim kosztem zwiększyć efektywność wykorzystania systemów SAP. Są to autorskie funkcjonalności BCC, rozszerzające standard systemów SAP, a także narzędzia ułatwiające wdrożenie i rozwój SAP. Produkty EXTRA tworzymy w oparciu o wieloletnie doświadczenia wdrożeniowe z pracy dla różnych klientów z Polski i zagranicy. Przygotowane w technologii SAP produkty EXTRA można po zakupie dostosowywać i rozwijać w analogiczny sposób jak inne standardowe funkcjonalności SAP. Więcej produktów BCC EXTRA: www.bcc.com.pl/extra

3 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Istota rozwiązania EasyMOD – to produkt dla systemów SAP NetWeaver (np. SAP ERP/ SAP BW, etc.) pozwalający dokumentować oraz kontrolować modyfikacje i rozszerzenia w obiektach ABAP (np. programy ABAP, zlecenia transportowe, etc.). Wykorzystanie narzędzia ułatwia zarządzanie dokumentacją oraz wykonywanie upgrade systemu SAP.

4 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Jakie potrzeby adresuje produkt W systemach SAP elastyczność zapewnia możliwość rozszerzania funkcjonalności standardowej lub jej modyfikacja przez użytkownika. Wiąże się to jednak z koniecznością utrzymywania takich rozszerzeń i modyfikacji Dokumentacja projektowa opisująca te elementy często jest fragmentaryczna i/lub dostępna w rożnych miejscach ze względu na projektowy charakter rozwoju systemu (np. katalogi projektowe). REZULTAT: Problemy przy wykonywaniu kolejnych zmian w systemie, problemy przy wykonywaniu aktualizacji (upgrade) systemu do najnowszej wersji

5 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Propozycja rozwiązania problemu Wykorzystanie produktu BCC EasyMOD pozwala utrzymywać dokumentację w samym systemie SAP. Umożliwia to błyskawiczny do niej dostęp, utrzymanie porządku, ułatwia rozwój i aktualizację (upgrade) systemów. Można dokumentować zmiany tylko w narzędziu EasyMOD lub wykorzystywać narzędzie EasyMOD pomocniczo do dokumentacji zgrubnej i wskazania miejsca dokumentacji szczegółowej.

6 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Funkcje produktu EasyMOD Funkcja 1. Produkt pozwala bezpośrednio w systemie SAP klasyfikować modyfikacje systemu, dokumentować je, dopinać do modyfikacji linki do dokumentacji, wprowadzać numery not z którymi związana jest modyfikacja oraz przeglądać i drukować tę dokumentację. Funkcja 2. Produkt pozwala bezpośrednio w systemie SAP dokumentować rozszerzenia, dopinać do nich linki do dokumentacji zewnętrznej, przeglądać i drukować tę dokumentację. Obiekty do dokumentowania można wybrać wiele sposobów – poprzez identyfikator/ typ obiektu, autora, zlecenie transportowe, projekt IMG. Oprócz dokumentowania obiektów ABAP EasyMOD może być wykorzystany do dokumentowania zleceń transportowych i obiektów w nich zawartych.

7 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP EasyMOD dokumentacja modyfikacji EasyMOD nie wymaga konfiguracji. Dokumentacją modyfikacji (transakcja /BCC/MOD) jest dostępna natychmiast.

8 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP EasyMOD dokumentowanie rozszerzeń EasyMOD umożliwia także dokumentowanie rozszerzeń i zleceń transportowych (transakcja /BCC/DOCUM).

9 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Wydruk dokumentacji Narzędzie EasyMOD umożliwia wydruk przygotowanej dokumentacji.

10 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Zalety produktu EasyMOD EasyMOD jest gotowym do użycia produktem możliwym do użycia w kilka minut po przeniesieniu zlecenia transportowego na system klienta EasyMOD jest przygotowany całkowicie w zarezerwowanej dla BCC przestrzeni nazw, dlatego nie naruszy istniejących w systemie programów, czy konfiguracji EasyMOD jest przyjazny dla użytkownika – praca z nim wręcz zachęca do dokumentowania modyfikacji/ rozszerzeń, a możliwość wyszukiwania i analizy nieudokumentowanych dokumentów znakomicie ułatwia utrzymanie porządku. EasyMOD jest niesłychanie przydatny przy okazji wykonywania aktualizacji systemu SAP (upgrade).

11 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Ograniczenia produktu EasyMOD EasyMOD jest przygotowany do dokumentowania obiektów środowiska ABAP. Nie można przy jego pomocy dokumentować np. programów napisanych w języku Java.

12 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Zawartość produktu Bezterminowa licencja na użytkowanie produktu na systemach SAP klienta Pliki zleceń transportowych do wgrania przez administratorów BASIS klienta do systemu SAP wraz z instrukcją instalacji Instrukcja dla użytkownika oprogramowania

13 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Informacje techniczne Rozpoczęcie korzystania z rozwiązania jest możliwe po wgraniu do systemu SAP plików ze zleceniami transportowymi, które BCC dostarcza na płycie CD lub drogą mailową. Od strony technicznej produkt jest rozszerzeniem systemu SAP napisanym w języku ABAP. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wgranie naszego produktu nie powodowało zmian w istniejącej już konfiguracji lub innych rozszerzeniach SAP. W tym celu elementy produktu są umieszczone w wydzielonej przestrzeni nazw ABAP zarezerwowanej dla BCC. Produkt jest przygotowany dla systemów opartych na platformie SAP NetWeaver w wersji unicode.

14 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Zakup produktu Wybranie produktu w sklepie BCC na stronie www.bcc.com.pl/extra Akceptacja licencji próbnej (trial) przez klienta i zamówienie wersji próbnej produktu i klucza licencyjnego produktu. Samodzielna instalacja wersji próbnej (trial) w systemie testowym i wprowadzenie otrzymanego z BCC poprzez e-mail tymczasowego klucza licencyjnego. Przetestowanie produktu. Ocena przydatności. Decyzja czy kupić ? Decyzja czy kupić ? Zamówienie wersji pełnej (full) poprzez wysłanie zamówienia i karty licencyjnej do BCC (faksem lub pocztą) lub poprzez stronę WWW BCC przesyła pliki instalacyjne wersji próbnej i klucz licencyjny Uregulowanie płatności za wersję pełną produktu BCC wystawia fakturę pro- forma BCC przesyła wersję pełną produktu i fakturę Samodzielna instalacja wersji pełnej produktu (full) w systemiach SAP i rozpoczęcie użytkowania zgodnie z instrukcją Tak Klient BCC

15 EasyMOD – Kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP www.bcc.com.pl/extra Darmowa wersja próbna Zamówienie Inne produkty BCC EXTRA


Pobierz ppt "EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP Prezentacja rozwiązania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google