Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP"— Zapis prezentacji:

1 EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP
Prezentacja rozwiązania

2 BCC EXTRA EasyMOD jest jednym z produktów w ofercie BCC EXTRA. BCC EXTRA to unikalne produkty, pozwalające niewielkim kosztem zwiększyć efektywność wykorzystania systemów SAP. Są to autorskie funkcjonalności BCC, rozszerzające standard systemów SAP, a także narzędzia ułatwiające wdrożenie i rozwój SAP. Produkty EXTRA tworzymy w oparciu o wieloletnie doświadczenia wdrożeniowe z pracy dla różnych klientów z Polski i zagranicy. Przygotowane w technologii SAP produkty EXTRA można po zakupie dostosowywać i rozwijać w analogiczny sposób jak inne standardowe funkcjonalności SAP. Więcej produktów BCC EXTRA:

3 Istota rozwiązania EasyMOD – to produkt dla systemów SAP NetWeaver (np. SAP ERP/ SAP BW, etc.) pozwalający dokumentować oraz kontrolować modyfikacje i rozszerzenia w obiektach ABAP (np. programy ABAP, zlecenia transportowe, etc.). Wykorzystanie narzędzia ułatwia zarządzanie dokumentacją oraz wykonywanie upgrade systemu SAP.

4 Jakie potrzeby adresuje produkt
W systemach SAP elastyczność zapewnia możliwość rozszerzania funkcjonalności standardowej lub jej modyfikacja przez użytkownika. Wiąże się to jednak z koniecznością utrzymywania takich rozszerzeń i modyfikacji Dokumentacja projektowa opisująca te elementy często jest fragmentaryczna i/lub dostępna w rożnych miejscach ze względu na projektowy charakter rozwoju systemu (np. katalogi projektowe). REZULTAT: Problemy przy wykonywaniu kolejnych zmian w systemie, problemy przy wykonywaniu aktualizacji (upgrade) systemu do najnowszej wersji

5 Propozycja rozwiązania problemu
Wykorzystanie produktu BCC EasyMOD pozwala utrzymywać dokumentację w samym systemie SAP. Umożliwia to błyskawiczny do niej dostęp, utrzymanie porządku, ułatwia rozwój i aktualizację (upgrade) systemów. Można dokumentować zmiany tylko w narzędziu EasyMOD lub wykorzystywać narzędzie EasyMOD pomocniczo do dokumentacji zgrubnej i wskazania miejsca dokumentacji szczegółowej.

6 Funkcje produktu EasyMOD
Funkcja 1. Produkt pozwala bezpośrednio w systemie SAP klasyfikować modyfikacje systemu, dokumentować je, dopinać do modyfikacji linki do dokumentacji, wprowadzać numery not z którymi związana jest modyfikacja oraz przeglądać i drukować tę dokumentację. Funkcja 2. Produkt pozwala bezpośrednio w systemie SAP dokumentować rozszerzenia, dopinać do nich linki do dokumentacji zewnętrznej, przeglądać i drukować tę dokumentację. Obiekty do dokumentowania można wybrać wiele sposobów – poprzez identyfikator/ typ obiektu, autora, zlecenie transportowe, projekt IMG. Oprócz dokumentowania obiektów ABAP EasyMOD może być wykorzystany do dokumentowania zleceń transportowych i obiektów w nich zawartych.

7 EasyMOD dokumentacja modyfikacji
EasyMOD nie wymaga konfiguracji. Dokumentacją modyfikacji (transakcja /BCC/MOD) jest dostępna natychmiast.

8 EasyMOD dokumentowanie rozszerzeń
EasyMOD umożliwia także dokumentowanie rozszerzeń i zleceń transportowych (transakcja /BCC/DOCUM).

9 Wydruk dokumentacji Narzędzie EasyMOD umożliwia wydruk przygotowanej dokumentacji.

10 Zalety produktu EasyMOD
EasyMOD jest gotowym do użycia produktem możliwym do użycia w kilka minut po przeniesieniu zlecenia transportowego na system klienta EasyMOD jest przygotowany całkowicie w zarezerwowanej dla BCC przestrzeni nazw, dlatego nie naruszy istniejących w systemie programów, czy konfiguracji EasyMOD jest przyjazny dla użytkownika – praca z nim wręcz zachęca do dokumentowania modyfikacji/ rozszerzeń, a możliwość wyszukiwania i analizy nieudokumentowanych dokumentów znakomicie ułatwia utrzymanie porządku. EasyMOD jest niesłychanie przydatny przy okazji wykonywania aktualizacji systemu SAP (upgrade).

11 Ograniczenia produktu EasyMOD
EasyMOD jest przygotowany do dokumentowania obiektów środowiska ABAP. Nie można przy jego pomocy dokumentować np. programów napisanych w języku Java.

12 Zawartość produktu Bezterminowa licencja na użytkowanie produktu na systemach SAP klienta Pliki zleceń transportowych do wgrania przez administratorów BASIS klienta do systemu SAP wraz z instrukcją instalacji Instrukcja dla użytkownika oprogramowania

13 Informacje techniczne
Rozpoczęcie korzystania z rozwiązania jest możliwe po wgraniu do systemu SAP plików ze zleceniami transportowymi, które BCC dostarcza na płycie CD lub drogą mailową. Od strony technicznej produkt jest rozszerzeniem systemu SAP napisanym w języku ABAP. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wgranie naszego produktu nie powodowało zmian w istniejącej już konfiguracji lub innych rozszerzeniach SAP. W tym celu elementy produktu są umieszczone w wydzielonej przestrzeni nazw ABAP zarezerwowanej dla BCC. Produkt jest przygotowany dla systemów opartych na platformie SAP NetWeaver w wersji unicode.

14 Zakup produktu Klient Wybranie produktu w sklepie BCC na stronie BCC Akceptacja licencji próbnej (trial) przez klienta i zamówienie wersji próbnej produktu i klucza licencyjnego produktu. BCC przesyła pliki instalacyjne wersji próbnej i klucz licencyjny Samodzielna instalacja wersji próbnej (trial) w systemie testowym i wprowadzenie otrzymanego z BCC poprzez tymczasowego klucza licencyjnego. Przetestowanie produktu. Ocena przydatności. Decyzja czy kupić ? Tak Zamówienie wersji pełnej (full) poprzez wysłanie zamówienia i karty licencyjnej do BCC (faksem lub pocztą) lub poprzez stronę WWW BCC wystawia fakturę pro-forma Uregulowanie płatności za wersję pełną produktu BCC przesyła wersję pełną produktu i fakturę Samodzielna instalacja wersji pełnej produktu (full) w systemiach SAP i rozpoczęcie użytkowania zgodnie z instrukcją

15 www.bcc.com.pl/extra Darmowa wersja próbna Zamówienie Inne produkty BCC EXTRA


Pobierz ppt "EasyMOD kontrola modyfikacji i rozszerzeń systemu SAP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google