Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zwyczajni -Nadzwyczajni” to uczniowie, którzy mają pomysły na to, jak się nie nudzić. Rozwijaniu swoich zainteresowań poświęcają wiele czasu, energii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zwyczajni -Nadzwyczajni” to uczniowie, którzy mają pomysły na to, jak się nie nudzić. Rozwijaniu swoich zainteresowań poświęcają wiele czasu, energii."— Zapis prezentacji:

1 „Zwyczajni -Nadzwyczajni” to uczniowie, którzy mają pomysły na to, jak się nie nudzić. Rozwijaniu swoich zainteresowań poświęcają wiele czasu, energii i serca…. Zapoznajemy Was z nimi, bo każda pasja ( jeżeli tylko nie szkodzi innym), zasługuje na szacunek i uznanie.

2 „Zwyczajni – Nadzwyczajni „ są promowani za:
pracowitość i odpowiedzialność, propagowanie zdrowego stylu życia, zdobywanie wiedzy z zakresu swoich zainteresowań, dążenie do realizacji swoich marzeń, kształcenie charakteru (uczą się chwalić sobą), wysiłek, aby wydobyć siebie piękno, pozytywną energię i mądrą radość życia.

3 Kamil Grenda – ubiegłoroczny „Nadzwyczajny” ,obecnie w kl. 2 at
Zestaw dowodów uznania jego pracy (bo uprawianie sportu to oprócz przyjemności i ciężka praca) wzbogacił się znacznie od ubiegłego roku.

4

5 Rafał Misztal – ubiegłoroczny „Nadzwyczajny” – obecnie w 4at
Nadal interesuje się tańcem ognia czyli fire-show i nadal doskonali swoje umiejętności W tym roku w sierpniu brał udział w pokazach z okazji Festiwalu Sztukmistrzów w Lublinie. Najtrudniejsze były występy w grupie, gdzie trzeba było pamiętać o synchronizacji. Oprócz tego Rafał był na praktyce zawodowej w czerwcu w Niemczech, czyli jest dobry w zawodzie kucharz i zna (już nieźle!) język niemiecki.

6 Część personelu restauracji w Niemczech w Binz na wyspie Rugia, gdzie Rafał miał praktyki zawodowe w kwietniu – czerwcu 2012 (w środku –szef Estathios)

7 Maria Gołębiowska – „Nadzwyczajna z 2004/05 roku
Odwiedziła niedawno naszą szkołę. Obecnie jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Zawsze interesowała się życiem Indian i z zainteresowań kulturą indiańską wynikło to rękodzieło artystyczne.

8

9 Mateusz Adamczuk Zwyczajny: uczeń klasy 2 ht Nadzwyczajny: jego pasją jest baetbox czyli dźwiękonaśladownictwo. A dokładniej: naśladowanie dźwięków różnych instrumentów muzycznych i nie tylko – wszelkich dźwięków. Ćwiczy samodzielnie i ciągle szuka własnego stylu. Występował już kilkakrotnie w szkole lub reprezentując szkołę.

10

11 Sebastian Biadun Zwyczajny: uczeń klasy 4dt
Nadzwyczajny: rysuje. Przeważnie portrety. Codziennie. Węglem i czarną kredką. Ludzi znanych z historii kultury. Swoich znajomych i nieznajomych. I kocha to, co robi. I to jest piękne.

12

13 Weronika Trojanowska Zwyczajna:uczennica kl. 3bl
Nadzwyczajna: pisze wiersze. I nie tylko. Pisze również prozą. Jest w trakcie pisania książki. W załączeniu : jej próby.

14 Fragment książki pt. „Koma”
Autoportret Zapadnięta w miękkie podłoże, śnię jedynie o tym, by się obudzić. Nie widzę niczego, co mogłoby w jakikolwiek sposób pomóc mi odkryć, gdzie teraz się znajduję, o jakim miejscu marzy moja podświadomość. Niezmierzona ciemność. A wokół – jakby z innego świata, dochodzą głosy. Liliana, moja matka i dwóch lekarzy, z tego, co słyszę. I te ich okropne słowa. ”Podejrzewamy, że nie uda się wybudzić Cassie. Jej organizm powoli traci siły.” Tak, to właśnie ja. Cassie Devon. Śpię w tym szpitalnym łóżku od około dwóch lat. A dlaczego? W zasadzie pamiętam jedynie to, że 13 sierpnia 2010 jechałam z tatą na zjazd motocyklistów. Potem był wielki huk. Od tamtej pory moja matka jest wdową, a ja śpię sobie smacznie w szpitalu. Wiem, że właśnie w nim –WSZĘDZIE- poznam ten okropny odór. Gdybym mogła, odczepiłabym od siebie wszystkie kroplówki i inne ustrojstwa i wróciła do domu. Jednak moja matka nigdy nie pozwoli na odłączenie mnie od aparatury. Słyszałam, gdy wrzeszczała na lekarza, który się mną opiekuje. Czasem myślę, że popełnia wielki błąd. Jest wiele innych, o wiele bardziej cierpiących osób, które potrzebują pomocy. W zasadzie, to mi nic nie jest, poza tym, że od dwóch lat odsypiam poranki z czasów, gdy chodziłam do szkoły. Doskonale pamiętam (godzina 6:45): „Cassie, kochanie, wstawaj, bo się spóźnisz!”. Codziennie to samo. Jedyne, co zmieniało się co jakiś czas, to śniadanie. Raz naleśniki, mleko, a za drugim razem kanapki i herbata. Męcząca monotonność. I wory pod oczami. Tak, to pamiętam najlepiej… Każdego ranka marnowałam pół godziny czasu na sam makijaż. Teraz go nie potrzebuję. Nikt nie zwraca uwagi na to, czy mam różowe policzki, czy nie. Ważne, żebym jak najszybciej się obudziła.

15 Paulina Zakrzewska Zwyczajna: uczennica klasy 1ht Nadzwyczajna: gra w piłkę nożną (2 lata), tańczy (8 lat), ćwiczyła akrobatykę (3 lata), pływa (od 4 roku życia), gra w baseball (4 lata). Sport to już jej styl życia.

16

17 Paulina Grabowska Zwyczajna: uczennica klasy 4bt Nadzwyczajna: lubi robić artystyczne ozdoby z koralików, modeliny, filcu, drucików i in., i poświęca na to sporo czasu. I z tego wychodzą jej taakie cacka!

18

19 Joanna Gryta Zwyczajna: uczennica klasy 1 bl Nadzwyczajna: od 3 lat śpiewa, od 12 lat tańczy. Twierdzi, że szybciej nauczyła się tańczyć niż chodzić. Obecnie reprezentuje naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta. Lubi morze i jeśli tylko ma taką możliwość, to tam odpoczywa.

20

21 Kołosińska Paulina Zwyczajna: uczennica klasy 1 ht
Nadzwyczajna: tańczy już od 2 lat (zajęła dwa razy pierwsze miejsca w konkursie międzygimnazjalnym) jeździ konno (i będzie jeździć, pomimo upadku).

22

23 Weronika Wąsik Zwyczajna: uczennica klasy 1 dl
Nadzwyczajna: fotografuje. Wszędzie i wszystko. Zna się na technice fotograficznej, co widać na załączonych obrazkach. Trenuje również siatkówke (codziennie!), jak nie w szkole, to w domu. Na medale trzeba jeszcze trochę poczekać.

24

25 Kacper Niedźwiedź Zwyczajny: uczeń klasy 3 at Nadzwyczajny:
lubi teatr . Bywa w lubelskim Teatrze Dramatycznym im Juliusza Osterwy na każdej premierze, a jeżeli spektakl, jego zdaniem, jest tego wart, to i po kilka razy na tej samej sztuce. I to wszystko z własnej nieprzymuszonej woli! Oprócz tego, zbiera programy teatralne, bilety, plakaty…

26 Z aktorką Joanną Z aktorem Krzysztofem Morawską… Olchawą…

27 Agnieszka Ściuk Zwyczajna: uczennica klasy 1 bl Nadzwyczajna: interesuje się modelingiem, chodzi na castingi , gdzie przeważnie przechodzi wyższe etapy. Swoją przyszłość wiąże nie tylko z modelingiem. Interesuje się również medycyną i stara się poszerzać wiedzę z tego zakresu. Nie będziemy dyskutować, co ważniejsze. Przecież może być jedno i drugie.

28

29 Paweł Skiba Zwyczajny: uczeń klasy 2 at Nadzwyczajny: tańczy od 3 lat. Trenuje taniec intensywnie w Studio Tańca UDS w Lublinie, w czasie obozów tanecznych zimą i latem oraz dużo ćwiczy samodzielnie. Bierze udział w szkolnych konkursach tanecznych i występuje poza szkołą np. na Targach Edukacyjnych.

30

31 Anna Winiarczyk Zwyczajna: uczennica klasy 1 ct
Nadzwyczajna: interesuje się poważną literaturą wspomnieniową związaną z zesłaniem do obozów, łagrów, więzień syberyjskich w czasie II wojny światowej. I dużo czyta. I to, co czyta, jest dla mądrych i wrażliwych.

32

33 Krystian Pętlewski Zwyczajny: uczeń klasy 2 at Nadzwyczajny: trenuje boks . Przed boksem była piłka ręczna w klubie Unia Lublin (reprezentuje naszą szkołę). Boks jest jego prawdziwą pasją . Trenuje codziennie po półtorej godziny samodzielnie z trenerem i oprócz tego -trening z zawodnikami klubowymi (klub KS Boks Lublin). Przygotowuje się do mistrzostw Polski, bierze udział w turniejach.

34

35 Jakub Chymosz Zwyczajny : uczeń Nadzwyczajny: klasy 1 bt
lubi podróżować i ma takie możliwości. Ostatnio bywał w Indiach. Był jeszcze w Nepalu, w Grecji, w Turcji, w Chorwacji- i sam już nie bardzo pamięta gdzie, bo podróżował od wczesnego dzieciństwa z rodzicami i z bratem. Każda podróż to nowe przeżycia i nowa wiedza. A oprócz tego -oczywiście znajomość języków obcych!

36

37 Paulina Bil Zwyczajna: uczennica kl. 2 cl Nadzwyczajna: tańczy prawie zawodowo, ale na pewno profesjonalnie w klubie Studio Tańca „Pasja” w Lublinie. Zdobyła mistrzostwo okręgu w tańcach standardowych i wicemistrzostwo okręgu w tańcach latynoamerykańskich. Skromnie nie wspomina o czołowych miejscach na turniejach rangi ogólnopolskiej. Po prostu – KLASA NA OBCASACH!

38

39 Paluch Emilia Zwyczajna: uczennica klasy 3et
Nadzwyczajna: jeździ konno z pasją i ze znawstwem. I dlatego już uczy innych.

40

41 Aleksandra Jarosz Zwyczajna: uczennica klasy 3 dt Nadzwyczajna: śpiewa w chórze szkolnym o wymyślonej przez nią nazwie „Sensorium”. Jest manegerem chóru. Jest w Radzie Szkoły i przew. swojej klasy nieustannie od 3 lat. Przygotowuje konkursy od strony organizacyjnej. Prowadzi szkolne akademie od lat. Lubi wyprawy turystyczne z plecakiem. Aha! I jeszcze interesuje się sztuką Wschodu. Jak na jedną osobę, to wystarczy! Jej umiejętności służą nie tylko szkole, ale i jej samej teraz i w przyszłości na pewno też.

42

43 Karol Flis Zwyczajny: uczeń klasy 2 et Nadzwyczajny: jeździ na hulajnodze. Jest to wbrew pozorom sport ekstremalny, który ma swoje dobre miejsce wśród innych dyscyplin I wymagania też nie są mniejsze niż w innych dziedzinach Trenuje od 3 lat. We wrześniu tego roku na mistrzostwach Polski zajął 3 miejsce. Już podpisuje umowę ze sponsorem.

44

45 Chór szkolny 30 listopada 2012 roku Chór Sensorium Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zdobył Złoty Dyplom (pierwsze miejsce z najwyższą punktacją!!!) w VI Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych.

46

47 Karolina Pitucha Zwyczajna: uczennica klasy 1 ct Nadzwyczajna: talent muzyczny. Dodajmy jeszcze: wykształcony muzycznie talent. Uczęszczała przez 4 lata do szkoły muzycznej. Gra na skrzypcach. Jeszcze jej nie widać na scenie w szkole, ale wkrótce się pojawi…

48 …i już się pojawiła na szkolnej estradzie !


Pobierz ppt "„Zwyczajni -Nadzwyczajni” to uczniowie, którzy mają pomysły na to, jak się nie nudzić. Rozwijaniu swoich zainteresowań poświęcają wiele czasu, energii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google