Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sytuacja społeczno-gospodarcza w Europie w XVI w. (wielkie odkrycia geograficzne (1492-1498), wzrost populacji w Europie i rozwój miast, napływ kruszców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sytuacja społeczno-gospodarcza w Europie w XVI w. (wielkie odkrycia geograficzne (1492-1498), wzrost populacji w Europie i rozwój miast, napływ kruszców."— Zapis prezentacji:

1 Sytuacja społeczno-gospodarcza w Europie w XVI w. (wielkie odkrycia geograficzne (1492-1498), wzrost populacji w Europie i rozwój miast, napływ kruszców z kolonii i inflacja, drożyzna zboża i głód).

2 Czarna śmierć 1348-1350 r.

3 Rozrost mieszczaństwa Problem przemysłu i rolnictwa Problem handlu z dalekim wschodem

4 Deflacja spadek zarobków zmniejszenie się siły nabywczej ludności zahamowanie inwestycji spadek obrotów handlowych i zysków kupieckich wiotczenie siły podatkowej miast pesymizm i agresywność Regres gospodarczy

5 Odkrycia geograficzne

6 HISZPANIA

7 PORTUGALIA

8 Najważniejsze miasta portowe w XVI wieku

9 SKUTKI ODKRYĆ GEOGRAFICZNYCH Ograniczenie handlu drogą lądową Przesunięcie morskich szlaków Rozwój budownictwa morskiego Postęp w nawigacji Współzawodnictwo Inflacja Koniec gospodarki feudalnej Początek kapitalistycznych mechanizmów gospodarczych Bicie monet Rozwój banków Rozwój kampanii handlowych Giełdy wekslowe Dualizm

10 THE END


Pobierz ppt "Sytuacja społeczno-gospodarcza w Europie w XVI w. (wielkie odkrycia geograficzne (1492-1498), wzrost populacji w Europie i rozwój miast, napływ kruszców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google