Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 5 to społeczność Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, dla których Stellerowska Piątka jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. W bieżącym roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 5 to społeczność Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, dla których Stellerowska Piątka jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. W bieżącym roku."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 5 to społeczność Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, dla których Stellerowska Piątka jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. W bieżącym roku szkolnym przy ulicy Granicznej 27 kształci się ponad 230 gimnazjalistów. W działaniach dydaktyczno-wychowawczych wspiera nas Pani Dyrektor Aleksandra Stolecka.

2 Uczniowie pod opiekuńczymi skrzydłami Pani Pedagog Bożeny Pastwy oraz Pani Psycholog Tatiany Zych odkrywają swoje pasje i uczą się asertywności.

3 Grono Pedagogiczne dokłada starań, aby nasz absolwent opuszczał mury jako młody odpowiedzialny człowiek. Uczniowie kształtują swój wizerunek, osobowość i postawę, aktywnie uczestnicząc w pracach samorządu, licznych akcjach i kampaniach społecznych, a także akcjach wolontariatu.

4 Trzecioklasiści zaś lata spędzone w naszej szkole wspominają z przysłowiową "łezką w oku". To zasługa aktywnego Samorządu Uczniowskiego, który dokłada starań, by czas w Piątce upływał pod znakiem ciekawych imprez i spotkań.

5 Samorząd w Piątce na piątkę!!! Samorządność w Piątce ma się naprawdę dobrze. Dowodem na to niech będą liczne inicjatywy S.U.: Hot or not –konkurs na klasę miesiąca, liczne akcje charytatywne, organizacja Gali Stellerków, Kanapkowa Środa czy Szczęśliwy Numerek.

6 Ogólnym celem programu adaptacyjnego dla klas pierwszych naszego gimnazjum jest włączenie nowych uczniów w życie, tradycje i zwyczaje szkoły i zminimalizowanie stresów z tego wynikających. Aby tego dokonać, łączymy ze sobą różne strategie edukacyjno- wychowawcze. Są to zarówno wyjazdy integracyjne do Zielonej k. Kalet, leśnego zakątka Śląska, jak i popołudniowe zajęcia adaptacyjne, np. zabawa Helloween.

7

8 Środowiskowy Program Profilaktyczny Razem z nami To bogata oferta zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów

9 Zajęcia artystyczne: Quiling, Scrapbooking Scrapbooking

10 Zaji

11 Sekcja turystyczna Razem z nami To ciekawe wycieczki i wyjazdowe zajęcia warsztatowe

12 Oferta zajęć sportowych Razem z nami

13 Zespół przedmiotów humanistycznych humanistycznych

14 Zespół matematyczny W ramach miesiąca matematyki miesiącu nasi uczniowie zdrowo i przyjaźnie rywalizowali o wysokie lokaty w konkursach: Matematyczny Czar Par (kl.I) Matcity eliminacje do konkursu Gimas Matematyczne duety wśród 18 par nasze 2 zajęły 4 i 5 miejsce Jeden z 12stu wyłonienie mistrza matematyki wśród klas III (Mistrz Matematyki uczeń kl. 3a Jarosław Papiernik) 17 uczniów brało udział w konkursie Kangur

15 Mistrz matematyki kl III MATCITY Matematyczny czar par

16 Zespół przedmiotów przyrodniczych Włącza się w ważne ekologiczne akcje edukacyjne m.in. : Sprzątanie Świata czy Dzień Czystego Powietrza. Organizuje zajęcia warsztatowe, lekcje w terenie oraz konkursy międzyszkolne

17 Zespół przedmiotów przyrodniczych IV Kampania Ekologiczna TAURON Zielona Wyspa Śląsk

18 Działania prozdrowotne TRZYMAJ FORMĘ!!! Światowy Dzień Rzucania Palenia

19 Nasze sukcesy Uczennica klasy 1 a Aleksandra Cader została wyróżniona za osiągnięcia sportowe podczas Gali Talentów w X LO w Katowicach.

20 Nasze sukcesy 22 listopada Reprezentacja Gimnazjum nr 5 brała udział w turnieju piłki ręcznej chłopców z okazji 20-lecia szkoły na osiedlu Kukuczki. Nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując II miejsce, tuż za gospodarzami imprezy Gimnazjum nr 10. W opinii nauczyciela prowadzącego wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę, jednak najlepszymi zawodnikami naszej drużyny byli Alan Kępa i Łukasz Zganiacz.

21 Nasze sukcesy Wygrana dziewcząt!!! Nasza żeńska reprezentacja zdobyła II miejsce w kolejnej rundzie Coca - Cola Cup 2012.

22 Nasze sukcesy w minionym półroczu -wyróżnienia dla 2 uczniów naszej szkoły za prace w konkursie plastycznym Sport w sztuce org. przez Liceum Plastyczne w Bytomiu, -I miejsce uczniów klasy IIa w konkursie gastronomicznym Gotuj z klasą org. Przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Katowicach, -IV miejsce uczennicy klasy 2c w miejskim konkursie PCK- Eskulapiada, -VI miejsce dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych,- etap eliminacyjny miejski, -III miejsce dziewcząt w turnieju piłki nożnej Coca- Cola Cup2012– etap rejonowy, -II miejsce chłopców w turnieju piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 10, -II miejsce chłopców w turnieju piłce nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 11,

23 Ostatnie sukcesy sportowe Dziewczęta zajęły 3 miejsce w piłce nożnej Katowic Patryk Bobin zajął 3 miejsce w skoku w dal Martyna Gadomska zajęła 3 miejsce w biegu na 300m Natalia Gadomska zajęła 1 miejsce w biegu na 600m Ola Cader zajęła 2 miejsce w biegu na 600m 3 miejsce w Katowicach w sztafecie 4 x 100 dziewcząt Ola Cader, Kinga Gwóźdź, Natalia Gadomska, Martyna Gadomska


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 5 to społeczność Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, dla których Stellerowska Piątka jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. W bieżącym roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google