Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tekst piosenki Wlazł kotek na płotek i mruga ładna to piosenka niedługa niedługa nie krótka lecz w sam raz zaśpiewaj koteczku jeszcze raz jeszcze raz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tekst piosenki Wlazł kotek na płotek i mruga ładna to piosenka niedługa niedługa nie krótka lecz w sam raz zaśpiewaj koteczku jeszcze raz jeszcze raz."— Zapis prezentacji:

1 Tekst piosenki Wlazł kotek na płotek i mruga ładna to piosenka niedługa niedługa nie krótka lecz w sam raz zaśpiewaj koteczku jeszcze raz jeszcze raz

2 Informacje o piosence Wlazł kotek na płotek – piosenka warszawska z pierwszej połowy XIX wieku. Jest melodią znaną większości mieszkańców Polski. Używana jako kołysanka, dla początkujących muzyków często jest jednym z pierwszych samodzielnie wykonywanych utworów. Pierwszym kompozytorem, który napisał utwór na bazie tej popularnej melodii był Stanisław Moniuszko. W 1849 roku, na spotkaniu z przyjaciółmi, powstał jego trzygłosowy kanon pt. Wlazł kotek na płotek. W 1855 roku Wiktor Każyński skomponował piosenkę na głos z fortepianem do trzystrofowego wiersza Władysława Syrokomli .

3 Bajeczki dla najmłodszych
Doskonała książeczka dla dzieci. Zabawne historyjka w formie rymowanych wierszyków bardzo atrakcyjna szata graficzna.


Pobierz ppt "Tekst piosenki Wlazł kotek na płotek i mruga ładna to piosenka niedługa niedługa nie krótka lecz w sam raz zaśpiewaj koteczku jeszcze raz jeszcze raz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google