Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Frezarka CNC Łukasz Kuśmierczyk Emil Duro.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Frezarka CNC Łukasz Kuśmierczyk Emil Duro."— Zapis prezentacji:

1 Frezarka CNC Łukasz Kuśmierczyk Emil Duro

2 Frezarka CNC Frezarka jest urządzeniem przeznaczonym do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych. Narzędziem obróbczym stosowanym we frezarce jest frez. Głównym ruchem roboczym powodującym skrawanie jest ruch obrotowy dodatkowo frez przesuwa się względem obrabianego materiału. W frezarce CNC sterowanie obróbką jest realizowane zdalnie za pomocą programu komputerowego.

3 Frezarka CNC Przykładowe realizacje firm produkujących frezarki CNC

4 Frezarka CNC

5 Frezarka CNC A oto projekt wykonania frezarki przez nas :

6 Frezarka CNC

7 Frezarka CNC

8 Frezarka CNC

9 Frezarka CNC

10 Frezarka CNC Naszym zadaniem jest zbudowanie urządzenia pozycjonującego które pozwoli realizować ruch głowicy frezarskiej w trzech osiach układu współrzędnych. Możliwość ruchu wykonanej frezarki to ok. 500x350x200 mm. Zadaniem naszej frezarki będzie frezowanie w materiałach typu drewno tworzywa sztuczne ale także w materiałach twardych typu stal. Dalej podajemy wykorzystane przez nas podzespoły:

11 Frezarka CNC Naszym zadaniem jest zbudowanie urządzenia pozycjonującego które pozwoli realizować ruch głowicy frezarskiej w trzech osiach układu współrzędnych. Możliwość ruchu wykonanej frezarki to ok. 500x350x200 mm. Zadaniem naszej frezarki będzie frezowanie w materiałach typu drewno tworzywa sztuczne ale także w materiałach twardych typu stal. Dalej podajemy wykorzystane przez nas podzespoły:

12 Frezarka CNC Elektrowrzeciono zasilane z sieci napięciem 240V. Pracujące bardzo cicho z silnikiem szczotkowym. Stalowy kołnierz z podwójnym łożyskowaniem umożliwia pewne zamocowanie w uchwycie oraz długotrwałą precyzyjną pracę. Elektroniczna regulacja prędkości.

13 Frezarka CNC Jako napęd chcemy zastosować silniki krokowe w których
impulsowe zasilanie prądem elektrycznym powoduje to że wirnik nie obraca się ruchem ciągłym ale za każdym razem wykonuje ruch obrotowy o ściśle ustalonym kącie. Dzięki temu, kąt obrotu wirnika ściśle zależy od liczby dostarczonych impulsów prądowych, a prędkość kątowa wirnika jest dokładnie równa częstotliwości impulsów pomnożonej przez wartość kąta obrotu wirnika w jednym cyklu pracy silnika. Chcemy użyć silników krokowy o momencie obrotowym równym 3Nm co pozwoli nam na płynną pracę przy frezowaniu nawet w twardym materiale.

14 Frezarka CNC Do sterowania silnikami krokowymi zamierzamy użyć sterowników silników krokowych.

15 Frezarka CNC Aby umożliwić sterowanie komputerowe naszą frezarką zastosujemy płytę główną sterowania która umożliwia podłączenie silników krokowych i sterowników do komputera

16 Frezarka CNC Do zasilania sterowników silników krokowych a także elementów peryferyjnych stosowanych w systemach CNC zastosujemy moduł MZ-02.

17 Frezarka CNC Jako program sterujący zastosujemy najbardziej popularny program Do sterowania amatorskimi urządzeniami CNC MACH 2

18 Frezarka CNC Na końcu zamieszczamy schemat zastosowanej elektroniki

19 Frezarka CNC


Pobierz ppt "Frezarka CNC Łukasz Kuśmierczyk Emil Duro."

Podobne prezentacje


Reklamy Google