Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kornelia Szydłowska i Kasia Sobiło

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kornelia Szydłowska i Kasia Sobiło"— Zapis prezentacji:

1 Kornelia Szydłowska i Kasia Sobiło
Skanery Kornelia Szydłowska i Kasia Sobiło

2 Skaner optyczny Skaner optyczny w komputerach jest to urządzenie wejściowe umożliwiające przetworzenie obrazu (np. kartka papieru, powierzchnia ziemi, siatkówka ludzkiego oka) do postaci cyfrowej, w celu dalszej obróbki komputerowe. Często stosuje się do przeróbki zdjęć.

3 Skanery

4 Skaner Bębnowy Nazwa wywodzi się od metody odczytu obrazu, w skanerach bębnowych bowiem głównym elementem jest bęben, na którym umieszcza się przed procesem skanowania oryginały fotografii. W trakcie skanowania bęben obraca się z prędkością od kilkuset do ponad 1500 obrotów na minutę pod głowicą skanującą. Skanery bębnowe stosowane są w profesjonalnych studiach graficznych ze względu na wysoką jakość uzyskiwanych obrazów, charakteryzują się wysoką rozdzielczością i gęstością optyczną 4.0 D i więcej, co pozwala np. uzyskać dobrej jakości obraz z przeznaczeniem do druku w formacie A3 z zeskanowanego slajdu 36 mm.

5 Skaner Płaski Urządzenie wejściowe komputera służące do przetwarzania rzeczywistego obrazu do postaci cyfrowej. Tym obrazem na ogół jest ilustracja lub tekst. W przypadku rozpoznawania tekstu stosowane jest oprogramowanie OCR, które umożliwia rozpoznanie obrazu jako tekstu.

6 Skaner do filmów Skanery płaskie są coraz tańsze i bardziej wszechstronne. Większość z nas zna te urządzenia i potrafi się nimi posłużyć. Jeżeli jednak chcemy osiągnąć najwyższą jakość, niezbędną do wykorzystania obrazów w druku lub do celów archiwalnych, nie powinniśmy skanować odbitek. Lepiej skanować oryginalne filmy - negatywy lub pozytywy, czyli slajdy. Niemal wszystkie kolorowe zdjęcia w czasopismach, książkach i gazetach skanowano z filmów, nie z odbitek. Pozostałe pochodzą przeważnie z kamer cyfrowych.


Pobierz ppt "Kornelia Szydłowska i Kasia Sobiło"

Podobne prezentacje


Reklamy Google