Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Eutanazja- ucieczka przed cierpieniem.. Jan Paweł II Evangelium vitae: "Przez eutanazję w ścisłym i właściwym sensie należy rozumieć czyn lub zaniedbanie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Eutanazja- ucieczka przed cierpieniem.. Jan Paweł II Evangelium vitae: "Przez eutanazję w ścisłym i właściwym sensie należy rozumieć czyn lub zaniedbanie,"— Zapis prezentacji:

1 Temat: Eutanazja- ucieczka przed cierpieniem.

2 Jan Paweł II Evangelium vitae: "Przez eutanazję w ścisłym i właściwym sensie należy rozumieć czyn lub zaniedbanie, które ze swej natury lub w intencji działającego powoduje śmierć w celu usunięcia wszelkiego cierpienia" [EV 65].

3 Eutanazja dzieli się na: Eutanazja pozytywna (czynna) - to podjecie takich działań, których bezpośrednim celem jest przyspieszenie śmierci; chodzi tu o aktywne spowodowanie śmierci osoby cierpiącej; Eutanazja negatywna (bierna) - zaniechanie z góry zastosowania określonych metod leczniczych lub przerwanie wcześniej zastosowanych metod, które mogłyby przedłużyć życie, w celu ulżenia w cierpieniach i w obliczu utraty wszelkiej nadziei na przywrócenie zdrowia.

4 ŚWIADECTWO NICKA

5 PYTANIA DO ŚWIADECTWA NICKA: 1. W Kim tkwi siła Nicka do życia? 2. Dlaczego Nick nie dopuścił się eutanazji?

6 PRACA W GRUPACH

7 Podsumowanie: www.eutanazja.pl

8 Notatka:

9 PRACA DOMOWA: 1. Wymień cztery argumenty za odrzuceniem eutanazji. 2. Co napisałbyś człowiekowi, który uważa, że życie jest nic nie warte? 3. Korzystając ze strony www.eutanazja.pl www.eutanazja.pl www.eutanazja.pl/zdrowie/eutanazja-w- domu napisz w kilku zdaniach komentarz do świadectwa Janusza Świtaja.


Pobierz ppt "Temat: Eutanazja- ucieczka przed cierpieniem.. Jan Paweł II Evangelium vitae: "Przez eutanazję w ścisłym i właściwym sensie należy rozumieć czyn lub zaniedbanie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google