Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobrym pomysłem jest otwarcie galerii z meblami, gdzie można obejrzeć wzór i zamówić replikę. Wystawiamy stare meble oraz wykonane ostatnio. Prezentowane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobrym pomysłem jest otwarcie galerii z meblami, gdzie można obejrzeć wzór i zamówić replikę. Wystawiamy stare meble oraz wykonane ostatnio. Prezentowane."— Zapis prezentacji:

1 Dobrym pomysłem jest otwarcie galerii z meblami, gdzie można obejrzeć wzór i zamówić replikę. Wystawiamy stare meble oraz wykonane ostatnio. Prezentowane stare meble zostały wykonane na przełomie XIX i XX wieku. Nowe projekty i konstrukcje są autorskie, co znaczy że są wykonane w pojedynczych egzemplarzach według własnego projektu. Dla wzbogacenia wyposażenia w salonie, gdzie można się ogrzać przy kominku i wypić kawę, organizujemy wystawy zaprzyjaźnionych artystów plastyków. Wszyscy pochodzą z okolic Kaszub, niemniej nie są to twórcy ludowi. Każdy legitymuje się dyplomem ukończenia uczelni artystycznej. Naprawdę warto wpaść do naszej galerii! Będziecie Państwo zdumieni artyzmem prezentowanych prac a przy okazji zrobicie miłą wycieczkę i poznacie piękno krajobrazów kaszubskich. Odkryjecie tu piękne ścieżki dla wycieczek rowerowych czy też zagmatwane drogi dla przetestowania pojazdów terenowych. ZAPRASZAMY!

2 Tak oto wygląda nasz salon: Zaparzona przed chwilą kawa czeka na Państwa. Można usiąść w bardzo wygodnym krześle sprzed 1939 roku lub w fotelu raczej biurowym też z okresu międzywojennego.

3 Meble autorskie Piotra Uklei Na stoliku pasującym tylko do kąta prostego najpiękniej prezentują się kwiaty. Całość wykonana z drewna olchowego jest fornirowana orzechem. Skrzynia z litego jesionu jest bardzo ciężka. Obecnie nikt nie pamięta, że podobne skrzynie były używane przez nasze babcie. Przednie płyciny są fornirowane w proste geometryczne wzory. Ciemniejsze romby są wykonane z orzecha. Szafa dwudrzwiowa z ozdobnymi, toczonymi elementami po bokach ma ciekawą formę z zachowaną zasadą złotego podziału. Pokryta jest słonecznym kolorem, który uwypukla słoje drewna sosnowego Jasna komoda pokryta fornirem jaworowym jest wykonana z drewna sosnowego. Jest piękna i jednocześnie bardzo pojemna.

4 Stare meble Jest to najciekawszy mebel będący w naszym posiadaniu. Witryna z 1910 roku jest inkrustowana masą perłową oraz intarsjowana m.in. drewnem hebanowym. Główne drzwi są zaokrąglone i tworzą kompozycję z kryształowych szkieł. Stolik przyścienny fornirowany mahoniem może być wykorzystany jako biurko lub toaletka. Posiada szufladę a do kompletu można sobie dobrać nadstawkę do lustra. Do pięknych mebli przeznaczonych do przechowywania pościeli każdemu przyda się bieliźniarka. Jest to typowy mebel przedwojenny, który był kiedyś na wyposażeniu każdego mieszkania. Posiada szufladę na drobne przedmioty a za drzwiczkami półki.

5 Piękno krajobrazu kaszubskiego w malarstwie Antoniego Zaborowskiego Dla malarza piękno pejzażu kaszubskiego jest głównym celem i inspiracją twórczości. Latem wiele czasu spędza na łonie natury, gdzie najchętniej maluje stare, pełne uroku kaszubskie chaty z wdzydzkiego skansenu etnograficznego. Tworzy obrazy olejne, akwarele i rysunki piórkiem. Jego prace były wystawiane prawie na wszystkich ważniejszych wystawach w kraju, m.in. w warszawskiej Zachęcie, w Gdańsku, Szczecinie i w Sopocie. Obrazy artysty znajdują się u wielu prywatnych kolekcjonerów w Polsce, USA, Francji, Holandii, Niemczech, Grecji i na Litwie.

6 Szkło artystyczne Anny Mikołajczuk-Lorek Artystka specjalizuje się w tworzeniu przedmiotów ze szkła odlewanego. Dużo tu aniołów, jak na przykład Anioł Niebieski, Anioł z Brązowymi Skrzydłami czy Anioł do Lizania, są małe aniołki, które najlepiej prezentują się w drewnianych ramkach. Są inne postacie – dlaczego nie nazwać jednej z nich Matką B. w Bokserskich Rękawicach? złoty kot dla znawców niebieski kot dla dzieci zielony kot dla wszystkich innych

7 Kowalstwo artystyczne w wykonaniu Andrzeja Rosławskiego Świeczniki, lampy, kinkiety, akcesoria kominkowe to małe dzieła sztuki kowalstwa ręcznego. Każdy przedmiot jest wykonany jako jednostkowy, nie ma dwóch takich samych. Można zamówić meble ogrodowe: stół i komplet krzeseł.

8 Malarstwo na drewnie Joanny Hazuki Górna fotografia pokazuje znaki zodiaku wg własnego projektu, obok postacie aniołków na deskach o wym. 20cmx20cm. Autorka maluje także bombki choinkowe i jaja wielkanocne. W naszej galerii można nabyć komody oraz skrzynie na pościel z malowanymi płycinami wykonanymi przez panią Joannę.

9 Rzeźba w kamieniu Andrzeja Saja Jako że mieszkamy na terenie Kaszub, a ziemie tutejsze nie należą do urodzajnych, zainteresowaliśmy się artystami, którzy starają się wydobyć coś cennego z kamienia, którego jest pełno na polach. Jaszczurki siedzące na kamieniu w pierwszej chwili wyglądają jak żywe. Są to jednak precyzyjnie obrobione kamienie polne. Przyciski na biurko jako kamienne ptaszki czy ślimaki budzą podziw dla sztuki rzeźbiarskiej. Nie zapomnieliśmy o Państwa upodobaniach w urządzaniu przydomowych ogrodów. Mamy rzeźby w postaci mis na padającą z fontanny wodę czy też takie, które mogą stać na ścieżkach lub tarasach.


Pobierz ppt "Dobrym pomysłem jest otwarcie galerii z meblami, gdzie można obejrzeć wzór i zamówić replikę. Wystawiamy stare meble oraz wykonane ostatnio. Prezentowane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google