Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UKRAINA POŁOŻENIE UKRAINY I JEJ SĄSIEDZI OGÓLNE INFORMACJE O UKRAINIE Na Ukrainie mieszka ok. 45mln ludzi. Stolicą jest Kijów. Przez Ukrainę przepływa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UKRAINA POŁOŻENIE UKRAINY I JEJ SĄSIEDZI OGÓLNE INFORMACJE O UKRAINIE Na Ukrainie mieszka ok. 45mln ludzi. Stolicą jest Kijów. Przez Ukrainę przepływa."— Zapis prezentacji:

1

2 UKRAINA

3 POŁOŻENIE UKRAINY I JEJ SĄSIEDZI

4 OGÓLNE INFORMACJE O UKRAINIE Na Ukrainie mieszka ok. 45mln ludzi. Stolicą jest Kijów. Przez Ukrainę przepływa rzeka Dniestr. Walutą na Ukrainie jest Hrywna.

5 FLAGA UKRAINY Flaga Ukrainy jest niebiesko-żółta. Barwy flagi symbolizują: niebieski – nawiązuje do barwy nieba, symbol pokoju, żółty – kolor zboża, symbolizuje bogactwo ziemi.

6 HERB UKRAINY

7 PREZYDENT UKRAINY Prezydentem Ukrainy jest Petro Poroszenko. Jest on prezydentem od 7czerwca 2014roku.

8 CIEKAWOSTKI Narodową potrawą Ukrainy jest barszcz. Na Ukrainie prawo nie przewiduje żadnych ograniczeń w kwestii nadawania imion dzieciom, stąd spotkać można osoby o takich imionach jak Kosmos, Serwer, Atlantyda, a nawet Madaga. Strój ukraiński jest bogato zdobiony. Dziewczęta mają strój cały czerwony z dodatkami kwiatków, a mężczyźni koszule białą z dodatkami kwiatów, spódnice czerwone z niebieskim paskiem.

9 KONIEC Autorzy prezentacji: - Chwiejczak Karolina - Grela Kinga - Sikorska Maja LINKI: -Wikipedia -Google grafika


Pobierz ppt "UKRAINA POŁOŻENIE UKRAINY I JEJ SĄSIEDZI OGÓLNE INFORMACJE O UKRAINIE Na Ukrainie mieszka ok. 45mln ludzi. Stolicą jest Kijów. Przez Ukrainę przepływa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google