Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie"— Zapis prezentacji:

1 Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie
Prezentacje wykonała: Paulina Teper, Wiola Opiekun ,Justyna Grzesiak, Weronika Szura, Jan Krok

2 Poszczególne kolory symbolizują kontynenty: niebieski – Europę,
czarny – Afrykę, czerwony – Amerykę, żółty – Azję zielony – Australię Zimowe Igrzyska Olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.

3 Znicz olimpijski – znicz, który jest zapalany w dzień rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Ostatni ze sztafety biegnącej z ogniem olimpijskim zapala ogień przyniesiony z Olimpii. Znicz jest zapalony aż do końca igrzysk olimpijskich.

4 Dyscypliny zimowe Biathlon, Bobsleje, Łyżwiarstwo figurowe, Łyżwiarstwo, Narciarstwo alpejskie, Narciarstwo klasyczne, Skoki narciarskie, Saneczkarstwo, Short track, Skeleton, Snowboard ,

5 Legenda kolor zielony - państwa, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się tylko raz, kolor niebieski - państwa, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się 2 lub więcej razy, punkt czarny - miasta, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się tylko raz, punkt pomarańczowy - miasta, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się 2 razy.

6 Korzystaliśmy ze stron „Google”, „Wikipedia”, „Pkol ”

7 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google