Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

19 maja 2013 roku udaliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej z naszą gminą Oszmiany. W wizycie brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "19 maja 2013 roku udaliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej z naszą gminą Oszmiany. W wizycie brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum."— Zapis prezentacji:

1 ,,Świat jest jak księga ,kto nie podróżuje to tak jakby czytał tylko jej pierwszą stronę.”

2 19 maja 2013 roku udaliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej z naszą gminą Oszmiany. W wizycie brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 oraz nauczyciele.

3 Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Wilna, miasta które w latach znajdowało się w granicach Rzeczpospolitej Polskiej a obecnie jest stolicą Litwy. „Jeśli myśl ci przyjdzie mylna Zwątpić w przyszłość i w swobodę, Wówczas, bracie, jedź do Wilna Poznać z hartem dusze młode.”

4 Cmentarz na Rossie „Matka i serce syna”

5

6 Ostra Brama „Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!”

7

8 Kościół Świętego Piotra i Pawła

9 Cela Konrada

10 Ziemia Oszmiańska

11

12 Nowogródek

13 Ruiny zamku Mendoga

14 Kościół Farny

15

16 Muzeum Adama Mickiewicza
„Wie­dzcie, że dla poety jed­na tyl­ko droga: W ser­cu szu­kać nat­chnienia i dążyć do Boga! „

17

18

19

20 Jezioro Świteź „Jakiż to chłopiec piękny i młody? Jaka to obok dziewica? Brzegami sinej Świtezi wody Idą przy świetle księżyca.”

21

22 Mińsk

23

24 Kuropaty

25 Krewo

26


Pobierz ppt "19 maja 2013 roku udaliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej z naszą gminą Oszmiany. W wizycie brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum."

Podobne prezentacje


Reklamy Google