Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zapewnić bezpieczeństwo i zabawę w grach wideo Bezpieczeństwo dzieci podczas gier internetowych porady dla rodziców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zapewnić bezpieczeństwo i zabawę w grach wideo Bezpieczeństwo dzieci podczas gier internetowych porady dla rodziców."— Zapis prezentacji:

1 Jak zapewnić bezpieczeństwo i zabawę w grach wideo Bezpieczeństwo dzieci podczas gier internetowych porady dla rodziców

2 Gry wideo, zwłaszcza rozgrywane w Internecie lub w trybie gry wieloosobowej, cieszą się obecnie zainteresowaniem równym lub nawet przewyższającym popularność telewizji, muzyki czy filmów dla dzieci i młodzieży. Poznanie społeczności graczy, klasyfikacji gier oraz metod korzystania z dostępnych w grach narzędzi do ochrony prywatności i bezpieczeństwa pozwala wybrać dla dziecka gry bezpieczne, przyjazne, zabawne, edukacyjne i odpowiednie do ich wieku.

3 Podstawowe wskazówki 1.Ucz się. Zapoznaj się z klasyfikacjami gier (j. ang.), zasadami zachowania poufności informacji oraz wszystkimi warunkami korzystania z witryny oferującej gry internetowe. Zobacz na przykład stronę z zasadami korzystania z witryny Xbox Live klasyfikacjami gier (j. ang.)klasyfikacjami gier (j. ang.)

4 2.Mądrze korzystaj z rozmów głosowych. W niektórych grach istnieje możliwość komunikacji głosowej z innymi graczami (nie zaleca się korzystania z tej możliwości przez małe dzieci). Więcej informacji o tej funkcji można znaleźć w instrukcji obsługi komputera lub konsoli. 3.Uwaga: Komputery i większość konsoli gier, takich jak Microsoft Xbox, można wyposażyć w urządzenie do ukrywania lub maskowania głosu (j. ang.), pozwalające na modyfikację głosu dziecka. Należy pamiętać, że dorośli również mogą korzystać z funkcji maskowania głosu, więc nie każdy musi być koniecznie tym, za kogo się podaje.maskowania głosu (j. ang.)

5 A tak radzą dzieciaki sieciaki A tak radzą dzieciaki sieciaki

6 Koniec Prezentacje wykonała Weronika Serek kl.4f Prezentacje wykonała Weronika Serek kl.4f


Pobierz ppt "Jak zapewnić bezpieczeństwo i zabawę w grach wideo Bezpieczeństwo dzieci podczas gier internetowych porady dla rodziców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google