Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacje przygotowała Julia Kut

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacje przygotowała Julia Kut"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacje przygotowała Julia Kut
Anglia Prezentacje przygotowała Julia Kut

2 Anglia Anglia jest krainą historyczną, którą obejmuje Wielka Brytania. Potocznie właściwie prawie zawsze Anglia i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej są używane jako synonimy. Anglia, której stolicą jest Londyn, graniczy od północy ze Szkocją, na zachodzie - z Walią; jej terytorium to południowo-wschodnia część wyspy. Europa kontynentalna jest od Anglii dzieli Kanał La Manche i Morze Północne.

3 Londyn W Londynie, stolicy Anglii, przez którą przepływa Tamiza, mieszka nieco ponad 7 milionów ludzi. Realnie – w zespole miejskim Londynu - mieszka jednak wg ostrożnych szacunków około 12 milionów ludzi. Greater London obejmuje aż 1607 kilometrów kwadratowych. Jest bardzo ciekawym miastem chociażby z powodu zamieszkiwania w nim wszystkich narodowości świata. Jest również świadkiem historii i dla tego warto go zwiedzić.

4 Warto zobaczyć Tower of London Big Ben
Historia „Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości” jest bardzo ciekawa. Od swojego powstania zdążyła być fortecą obroną, więzieniem i pałacem a legenda mówi, że wyniesienie się kruków z Tower of London będzie oznaczać upadek Zjednoczonego Królestwa. Został otwarty 7 września 1859 r. Jest to znana powszechnie wieża zegarowa, sam dzwon ma wagę bagatela – 13.8 tony i jest największym zegarem, jakim może pochwalić się Anglia. Każda z 4 tarczy ma 7,5 metra średnicy, wskazówki – 4,25 metra.

5 Warto zobaczyć Muzeum Historii naturalnej Trafalgar Sqare
To właśnie tutaj znajduje się galeria dinozaurów i również tutaj, można prześledzić ewolucję człowieka (potwierdzającą teorię Darwina). Jest to plac, który znajduje się w centralnym Londynie. Budowa została rozpoczęta w 1829 roku. 14 lat później na środku ustawiono 55 metrową Kolumnę Nelsona. Będąc na Trafalgar Sqare warto przyjrzeć się chociażby fontannom sir Lutyensa.

6

7 10 sławnych Lońdyńczyków
Michael Caine Joan Collins Aktor, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Mauarice Micklewhite. Urodził się 14 Marca 1933, znany raczej jako Sir Michael Caine, zdobywca Oscara. Zagrał w takich filmach jak: Mona Lisa z 1986 roku, Little Voice z 1998 roku oraz the Quiet American z Do Oskara był nominowany 6 razy, pierwszego zdobył w 1986 roku za "Hannah and Her Sisters" sławna Alexis z Dynastii, urodziła się 23 maja Mając zaledwie 9 lat miała swój pierwszy debiut filmowy. Występowała też w "Ziemi faraonów" (1955).

8 10 sławnych Lońdyńczyków
Naomi Campbell Gray Oldman Supermodelka, urodziła się 22 Maja 1970 roku. Magazyn People zakwalifikował ją w 1991 roku do grona najpiękniejszych ludzi świata. Jest również aktorką. Do tej pory - jak wynika z analiz - zarobiła będąc modelką około 28 milionów dolarów. Jest zarówno aktorem i reżyserem. Urodził się 21 marca 1953 roku. Występował w wielu rolach, jak na przykład Dracula, Ludwig van Beethoven, Lee Harvey Oswald, Pontius Pilate. Grał też diabła. Wystąpił między innymi w "Batman początek" jako James Gordon. Miłośnicy Harego Pottera znają go jako Syriusa Blacka.

9 10 sławnych Lońdynczyków
Hugh Grant Kate Winslet Aktor, urodził się 9 września 1960 roku. Grywa w golfa - a w filmach -zazwyczaj typowego Brytyjczyka. Studiował na Oxfordzie. Wystąpił w takich filmach, jak "Cztery wesela i pogrzeb" z 1994 roku oraz "Notting Hill" z 1999 roku obok Julii Roberts. Aktorka, urodziła się 5 października 1975 roku. Najbardziej znana jako Rose Bukter z filmu Tytanic (1997). Była nominowana do Oskara w kategorii najlepsza aktorka w filmie Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

10 10 sławnych Lońdynczyków
David bowie Alfred Hitchcock Jest zarówno aktorem jak i muzykiem. Urodził się 8 stycznia 1947 roku. Stał się gwiazdą w latach osiemdziesiątych. To właśnie on był współautorem słynnego przeboju "Under pressure" grupy Queen. To właśnie w thrillerach tego słynnego reżysera i za razem producenta filmowego, akcja zaczyna się od trzęsienia ziemi a następnie napięcie rośnie. Urodził się 13 sierpnia 1899 roku, zmarł 29 kwietnia 1980 roku. Twierdził, że ludzie lubią się bać i dla tego w/g niego samego był filantropem, dawał ludziom to, czego potrzebują.

11 10 sławnych Lońdynczyków
Frank Bruno George Michel Bokser znany nie tylko ze swych 40 wygranych z 45 stoczonych pojedynków oraz wygrania w 1995 roku mistrzostwach świata wagi ciężkiej WBC, ale także z występów pantomimicznych. Wydał nawet swoją wersję piosenki z filmu Rocky III - Eye of the Tiger. Wokalista, urodził się 25 czerwca 1963 roku. Jego oryginalne nazwisko brzmiało Georgios Kyriakos Panagiotou. Jest również kompozytorem i autorem tekstów. Już w wieku 17 lat napisał uznane w 1995 roku jako nagranie wszechczasów "Careless Whisper". Przez ponad 20 lat kariery sprzedał ponad 45 milionów płyt.

12 Przy robieniu prezentacji Korzystano ze strony www.anglia.endi.pl/
Koniec Przy robieniu prezentacji Korzystano ze strony


Pobierz ppt "Prezentacje przygotowała Julia Kut"

Podobne prezentacje


Reklamy Google