Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku
20 lat WSPÓLNIE Gmina Wińsko

2 Gmina Wińsko to gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskim. W latach gmina położona była w województwie wrocławskim.Siedziba gminy to Wińsko.Obecnym wójtem jest Dariusz Oliejniczak.

3 Nasza szkoła

4 Rozmowa z Panią Bronisławą Jabłońską dyrektorką naszego gimnazjum i obecną radną powiatową.
Jakie zmiany zauważyła pani w ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszej gminie? - Najwięcej zmian zauważam w infrastrukturze drogowej. Mamy nowe drogi w dużo lepszym stanie. Obecnie wyremontowane są wszystkie szkoły. W szkolnictwie zmiany są bardzo widoczne. Dom kultury nadal jest tylko w wińsku. W niektórych wsiach powstały stowarzyszenia ,które starają się o środki unijne.

5 Jakie zmiany zaszły w szkolnictwie
Jakie zmiany zaszły w szkolnictwie? - W naszym gimnazjum powstał klub europejski, który działa od początku istnienia naszej szkoły. Uczniowie podejmują ciekawe i kształtujące przedsięwzięcia, dzięki którym mają możliwość poznania funkcjonowania tej organizacji. Najważniejsze jest to, że są to najczęściej ich samodzielne pomysły i inicjatywy.

6 Czy Pani zdaniem, uczniowie obecnie mają większe możliwości edukacyjne niż dwadzieścia lat temu? - Sądzę, że tak. Dzięki komputeryzacji szkół, uczniowie mają większe możliwości zdobywania różnorodnych informacji, oraz rozwoju intelektualnego. W obecnych czasach uczniowie są otwarci na nowinki techniczne i kulturowe. Młodzież rzadziej sięga po książki, co mnie martwi, ale wykorzystuje inne źródła wiedzy.

7 Rozmowa z Panem Piotrem Dudkiem byłym radnym naszej gminy.
Jakie zmiany zaszły na terenie naszej gminy w ciągu ostatnich dwudziestu lat? Na pewno przez ostatnie dwadzieścia lat wiele się zmieniło wybudowano wiele kilometrów dróg także nową oczyszczalnię ścieków. W ostatnim czasie rozpoczęła się także budowa nowego ośrodka zdrowia i hali sportowej przy szkole. Jednak największy rozwój gminy nastąpił po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej . To właśnie wszelkiego rodzaju dofinansowania przyczyniły się do większych zmian w naszej gimnie.

8 A co na to młodzież? Uważamy , że gmina w ciągu ostatnich dwudziestu lat bardzo się zmieniła jednak zmiany nadal są potrzebne i nie należy się zatrzymywać w rozwoju tylko trzeba iśc ciągle naprzód.

9 Kilka zdjęć z naszej gminy.
Fragment rynku w Wińsku

10 Stary ośrodek zdrowia w Wińsku.
Budowa nowego ośrodka zdrowia w Wińsku

11 Gminny Dom Kultury w Wińsku.

12 Nowa hala sportowa , która powstaje przy naszej szkole.

13 Urząd Gminy w Wińsku Pojemniki do segregacji odpadów Herb Wińska
Fragment sceny w Wińsku Stadion w Wińsku

14 A oto kilka zdjęć z dalekiej przeszłości

15 Nasz cały zespół w składzie:
Grzegorz Zając Marta Okienko 1994r. III gimnazjum r. III gimnazjum Michał Dawidowicz Joanna Krawczyk 1994r. III gimnazjum r. III gimnazjum Damian Skóra Hubert Herejczak 1994r. III gimnazjum r. III gimnazjum Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku ul. Nowa 2 , 56 – 160 Wińsko Opiekun: mgr Barbara Luba Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google