Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczta bogów w klasie 1 d 2014/2015 Prezentację przygotowały: Michalina Duda i Karolina Antos z kl.1d.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczta bogów w klasie 1 d 2014/2015 Prezentację przygotowały: Michalina Duda i Karolina Antos z kl.1d."— Zapis prezentacji:

1 Uczta bogów w klasie 1 d 2014/2015 Prezentację przygotowały: Michalina Duda i Karolina Antos z kl.1d

2 Bogowie naradzają się, kto zaprezentuje się jako pierwszy podczas dorocznego spotkania na Olimpie…

3

4

5 Dionizos Dionizos to bóg winnej latorośli Dionizos to bóg winnej latorośli i wina. Właśnie prezentuje i wina. Właśnie prezentuje dobroczynny wpływ tego boskiego daru, dlatego atrybutem Dionizosa jest kielich z winem. dobroczynny wpływ tego boskiego daru, dlatego atrybutem Dionizosa jest kielich z winem.

6 Posejdon … w trzech wydaniach Posejdon to bóg mórz Posejdon to bóg mórz i oceanów, i oceanów, a jego atrybutem a jego atrybutem jest trójząb. jest trójząb.

7 Ares Ares to bóg wojny. Ares to bóg wojny. Nie patronuje on rzemiosłu wojennemu Nie patronuje on rzemiosłu wojennemu i sprawiedliwej walce, ale nikczemnościom związanym z wojną: konfliktowi, zniszczeniu i sprawiedliwej walce, ale nikczemnościom związanym z wojną: konfliktowi, zniszczeniu i okrucieństwu. i okrucieństwu. Jego atrybuty to miecz, tarcza i wieniec. Jego atrybuty to miecz, tarcza i wieniec.

8 Zeus Zeus to najważniejszy bóg, władca Olimpu; uosobienie najwyższej zasady rządzącej Wszechświatem. Jego atrybutem jest błyskawica. Zeus to najważniejszy bóg, władca Olimpu; uosobienie najwyższej zasady rządzącej Wszechświatem. Jego atrybutem jest błyskawica.

9 Artemida Artemida to bogini łowów, zwierząt Artemida to bogini łowów, zwierząt i roślin. Jej atrybuty to łuk, strzały i roślin. Jej atrybuty to łuk, strzały i kołczan. Ulubionym i kołczan. Ulubionym zwierzęciem Artemidy jest zwierzęciem Artemidy jest łania. łania.

10 Demeter, Chloris i Lotos Demeter to matka Chloris i Lotos. Demeter to matka Chloris i Lotos. Są boginiami kwiatów Są boginiami kwiatów i roślinności. Atrybuty Demeter to wieniec i roślinności. Atrybuty Demeter to wieniec i jabłko, Chloris - białe rękawiczki, i jabłko, Chloris - białe rękawiczki, a Lotos - flakon a Lotos - flakon z ususzonymi kwiatami. z ususzonymi kwiatami.

11 Somnus Somnus to bogini snu. Zajmuje się usypianiem ludzi, pomaga tym samym swojemu mężowi, Hypnosowi. Somnus to bogini snu. Zajmuje się usypianiem ludzi, pomaga tym samym swojemu mężowi, Hypnosowi. Jej atrybuty to poduszka i miś. Jej atrybuty to poduszka i miś.

12 Afrodyta Afrodyta to bogini piękna, miłości Afrodyta to bogini piękna, miłości i płodności; opiekunka małżeństw oraz żeglarzy. Jej atrybutami są róża i muszla. i płodności; opiekunka małżeństw oraz żeglarzy. Jej atrybutami są róża i muszla.

13 Nyks Nyks to imię bogini nocy i księżyca. Nyks to imię bogini nocy i księżyca. Jej atrybutem są czarne szaty, wianek z maków Jej atrybutem są czarne szaty, wianek z maków i czarne skrzydła. i czarne skrzydła.

14 Diamonda i Glazura Są to boginie zajmujące się nowinkami ze świata showbiznesu. Patronują wydawaniu czasopism. Są to boginie zajmujące się nowinkami ze świata showbiznesu. Patronują wydawaniu czasopism. Atrybutem Diamondy sa słuchawki i tablet, a Glazury gazety. Atrybutem Diamondy sa słuchawki i tablet, a Glazury gazety.

15 Olimpia Olimpia to bogini sportu. Opiekuje się sportowcami, chroni ich przed kontuzjami oraz patronuje zawodom sportowym. Olimpia to bogini sportu. Opiekuje się sportowcami, chroni ich przed kontuzjami oraz patronuje zawodom sportowym. Jej atrybuty to wieniec laurowy Jej atrybuty to wieniec laurowy i pochodnia. i pochodnia.

16 Sportomen i Sportomet Sportomen i Sportomet zajmują się ochroną sportowców przed wypadkami. Sportomen i Sportomet zajmują się ochroną sportowców przed wypadkami. Ich atrybuty to piłka oraz żółta i czerwona kartka wykorzystywane podczas meczów. Ich atrybuty to piłka oraz żółta i czerwona kartka wykorzystywane podczas meczów.

17 Rybom Rybom to bóg zajmujący się łapaniem ryb. Jego atrybut to wędka spławikowo- gumkowa. Rybom to bóg zajmujący się łapaniem ryb. Jego atrybut to wędka spławikowo- gumkowa.

18 Karateusz Karateusz to bóg, który dba, aby walki podczas zawodów przebiegały uczciwie. Dla niego najważniejszym sportem jest karate, a jego atrybutem są ochraniacze na piszczele. Karateusz to bóg, który dba, aby walki podczas zawodów przebiegały uczciwie. Dla niego najważniejszym sportem jest karate, a jego atrybutem są ochraniacze na piszczele.

19 Komandos Lee Komandos Lee jest współczesnym bogiem wojny. Uważa się za obrońcę praw ludzi. Komandos Lee jest współczesnym bogiem wojny. Uważa się za obrońcę praw ludzi.

20 Chirurgus Chirurgus to bóg lekarzy. Pilnuje, by wszystkie zabiegi chirurgiczne przebiegały pomyślnie. Jego atrybuty to skalpel, okulary i stetoskop. Chirurgus to bóg lekarzy. Pilnuje, by wszystkie zabiegi chirurgiczne przebiegały pomyślnie. Jego atrybuty to skalpel, okulary i stetoskop.

21 Komputeros Gieros Komputeros Gieros to opiekun graczy komputerowych. Jego atrybutem jest konsola PSP. Komputeros Gieros to opiekun graczy komputerowych. Jego atrybutem jest konsola PSP.

22 Bóg Świąt Bożego Narodzenia Bóg Świąt Bożego Narodzenia jest Bóg Świąt Bożego Narodzenia jest rozpoznawany dzięki charakterystycznemu rozpoznawany dzięki charakterystycznemu czerwonemu strojowi i workowi na prezenty. Darzony szczególną miłością przez dzieci. czerwonemu strojowi i workowi na prezenty. Darzony szczególną miłością przez dzieci.

23 Zajęcia prowadziła: mgr Mariola Błaszczyk


Pobierz ppt "Uczta bogów w klasie 1 d 2014/2015 Prezentację przygotowały: Michalina Duda i Karolina Antos z kl.1d."

Podobne prezentacje


Reklamy Google