Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne wakacje w Dębowym Mieście Półkolonie letnie 2011 w Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne wakacje w Dębowym Mieście Półkolonie letnie 2011 w Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne wakacje w Dębowym Mieście Półkolonie letnie 2011 w Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej

2 Bezpiecznie w środkach transportu – warsztaty KZK GOP

3 Nie ma czasu na nudę. W każdym turnusie półkolonii przebiegających pod hasłem Bezpieczne wakacje w Dębowym Mieście uczestnicy brali udział w grach, zabawach, sportowych rozgrywkach oraz wycieczkach. Korzystali z licznych atrakcji zapewnionych przez instytucje miasta.

4 Kręgielnia W Kręgielni w Parku Wodnym Nemo skorzystali z możliwości zgłębienia tajników tej gry oraz ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu. Spacerując po mieście często korzystali z placu zabaw w Parku Hallera przy okazji poznając nazwy i wygląd drzew w alei dendrologicznej.

5 Wśród Braci Rycerskiej. W czasie ciekawej żywej lekcji historii na zamku w Będzinie dzieci spotkały się z rycerzem z Bractwa Rycerskiego. Dzięki ciekawym opowieściom poznały historię zamku oraz poznały obyczaje, życie i uzbrojenie rycerskie. Szczególnie spodobało im się uczestniczenie w zabawach średniowiecznych – strzelaniu z łuku do tarczy, walkach na równoważni oraz zakuwaniu w dyby. Ciekawe opowieści o rycerskich przygodach oraz możliwość przymierzenia strojów rycerzy i dam średniowiecznych wywołała w nich zachwyt i być może zaszczepiła nowe pasje.

6 Po średniowiecznych zabawach jadło bardzo smakowało.

7 Podróż po miniaturowym świecie Inwałd.

8 Spotkanie z dinozaurami w Zatorze. Po spacerze wśród miniaturowych budowli przyszedł czas na wizytę wśród prehistorycznych gadów. W skorupie jaja zmieściło się nas sporo!

9 W Parku Hallera też świetnie się można się bawić!

10 W Parku Zielona i nad Pogorią. W czasie pieszej wycieczki do Parku Zielona, dzieci poznały najstarszy park w mieście, bawiły się na placu zabaw, podziwiały jakie zmiany następują w mieście w ostatnim czasie.

11 Każdy chciał być strażakiem! Dzięki uprzejmości Komendanta Straży Pożarnej koloniści poznali pracę strażaka. Obejrzeli dyspozytornię, szatnię strażaków oraz nauczyli się przeprowadzać rozmowę w czasie zgłaszania pożaru. Obejrzeli strażackie wozy specjalistyczne oraz pokaz gaśniczy. Najciekawsza była przejażdżka wozem strażackim oraz pokaz umundurowania i wyposażenia strażaków. Dzieci były zaciekawione i zadowolone z takiej lekcji.

12 Mali górnicy- w sztolni ćwiczebnej

13 W Muzeum Miejskim też było ciekawie.

14 Ustroń – Park Niespodzianek W Parku Niespodzianek koloniści mieli możliwość bezpośredniej obserwacji zwierząt leśnych zamieszkujących teren Europy. Bliski a równocześnie bezpieczny kontakt ze zwierzętami jest dla dzieci zawsze atrakcyjny. W czasie lotów ptaków drapieżnych oraz sów mogli podziwiać siłę i majestat tych ptaków nabierając szacunku do zwierząt i przyrody.

15 W chacie chlebowej w Brennej.


Pobierz ppt "Bezpieczne wakacje w Dębowym Mieście Półkolonie letnie 2011 w Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google