Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przestrzeń przepływów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przestrzeń przepływów"— Zapis prezentacji:

1 Przestrzeń przepływów

2 Czym jest przestrzeń?

3 Według Castellsa przestrzeń jest wytworem materialnym, pozostającym w relacji do innych wytworów materialnych- włączając w to ludzi- które wchodzą w historycznie określone stosunki społeczne, nadające przestrzeni jakąś formę, funkcję i znaczenie społeczne.

4 Z punktu widzenia teorii społecznej przestrzeń jest materialnym wsparciem współczasowych praktyk społecznych. Przestrzeń łączy te praktyki, które są jednoczesne.

5 Czym jest zatem przestrzeń przepływów?

6 Przestrzeń przepływów jest materialną organizacją współczasowych praktyk społecznych, które działają przez przepływ.

7 Trzy warstwy materialnego wsparcia

8 Pierwszą warstwę, pierwsze materialne wsparcie przestrzeni przepływów tworzy obecnie obieg wymian elektronicznych (urządzeń opartych na mikroelektronice, telekomunikacji, przetwarzaniu komputerowym, systemów nadawania programów oraz transportu szykobieżnego- również opartych na technologiach informacyjnych)

9 Drugą warstwę przestrzeni przepływów tworzą jej węzły i koncentratory
Drugą warstwę przestrzeni przepływów tworzą jej węzły i koncentratory. Przestrzeń przepływów nie jest pozbawiona miejsca, chociaż taka jest jej logika strukturalna. Jej bazą jest sieć elektroniczna, jednak ta sieć tworzy specyficzne miejsca z dobrze określonymi społecznymi, kulturowymi, fizycznymi i funkcjonalnymi własnościami.

10 Trzecia ważna warstwa przestrzeni przepływów odnosi się do przestrzennej organizacji dominujących elit zarządzających, sprawujących funkcje kierownicze, wokół których taka przestrzeń jest łączona.

11 Kordian Kaczmarczyk Dziękujemy
Wykonali Diana Jahn Anna Biś Kordian Kaczmarczyk Dziękujemy


Pobierz ppt "Przestrzeń przepływów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google