Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC Prezentacja klasy 1c, SP nr 56 w Bydgoszczy 8.11.2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC Prezentacja klasy 1c, SP nr 56 w Bydgoszczy 8.11.2011."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC Prezentacja klasy 1c, SP nr 56 w Bydgoszczy 8.11.2011

2 Uczniowie klasy 1 c przychodząc do szkoły w dn. 8.11.2011 byli świadomi tego, że biorą udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dodatkowo informowała o tym tablica z pracami plastycznymi, wykonanymi przez dzieci, umieszczona na głównym holu szkoły. Od rana naszym koleżankom i kolegom, przychodzącym do szkoły zadawaliśmy pytanie, które znajdowało się na samej górze wspomnianej tablicy : „Czy zjadłaś, zjadłeś dzisiaj śniadanie?”.

3 W tym dniu, razem z naszą Panią zjedliśmy śniadanie. Konsumpcję poprzedziliśmy pogadanką na temat wartości śniadania i zalet wspólnego zasiadania przy stole.

4 Dziewczynki nakładały obrusy na stół, układały talerzyki, serwetki oraz produkty, które dzieci zgromadziły na śniadanie. Chłopcy odpowiedzialni byli za przygotowanie stołu, tj. za złączanie ławek i rozmieszczanie krzeseł.

5 Wśród produktów, znajdujących się na stole można wymienić: pieczywo, nabiał, wędlinę, owoce i warzywa. Ponadto wspólnie robiliśmy kanapki z produktów, które dzieci przyniosły ze sobą na śniadanie.

6 W końcu nadszedł też czas na posiłek

7 Na potrzeby akcji ułożyliśmy hasło klasowe, które umieściliśmy w naszej sali lekcyjnej. Będzie ono nam przypominać o potrzebie spożywania śniadania. Natomiast poniżej przedstawiliśmy propozycje wyglądu i wykonania kanapek tak, by były one zgodne z treścią hasła.

8 Po jakże smacznym i dającym energię na cały dzień śniadaniu, przeprowadziliśmy „burzę mózgów”, której rezultatem były rymowanki. Najlepsze z nich umieściliśmy na tablicy, która znajduje się w naszej klasie. Uczniowie zapoznali się również z obrazem C. Monet’a „Śniadanie na trawie”.

9 Smaczne śniadanie = udany dzień

10 Zachęcamy wszystkie dzieci, by śniadanie rano jeść, po to aby dużo zdrowia i energii w sobie mieć.


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC Prezentacja klasy 1c, SP nr 56 w Bydgoszczy 8.11.2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google