Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiedza Polaków o Powstaniu Warszawskim

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiedza Polaków o Powstaniu Warszawskim"— Zapis prezentacji:

1 Wiedza Polaków o Powstaniu Warszawskim

2 Przeprowadziliśmy ankiety dotyczące wiedzy o Powstaniu Warszawskim w trzech kategoriach wiekowych:
młodzież szkolna do 19 lat (20 os.) osoby od 20 do 49 lat (25 os.) osoby w wieku 50 lat i więcej (24 os.). W sumie zapytaliśmy 69 osób.

3 Pytania zadane w ankiecie
1. Ile pani/pan ma lat? 2. Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie (dzień, miesiąc, rok, godzina)? 3. Jakie znasz miejsca pamięci związane z powstaniem? 4. Kto z kim walczył? 5. Ile dni trwało powstanie? 6. Jaki był rezultat powstania (kto zwyciężył)? 7. Wymień batalion biorący udział w Powstaniu Warszawskim. 8. Jaka była najsłabsza strona powstańców? 9. Kto pomagał powstańcom? 10. Co służyło do łączności, transportu broni i amunicji oraz do ewakuacji sił powstańczych z kapitulujących dzielnic?

4 Prawidłowe odpowiedzi do pytań
2. Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie (dzień, miesiąc, rok, godzina)? 3. Jakie znasz miejsca pamięci związane z powstaniem? 4. Kto z kim walczył? 5. Ile dni trwało powstanie? 6. Jaki był rezultat powstania (kto zwyciężył)? 7. Wymień batalion biorący udział w Powstaniu Warszawskim. 8. Jaka była najsłabsza strona powstańców? 9. Kto pomagał powstańcom? 10. Co służyło do łączności, transportu broni i amunicji oraz do ewakuacji sił powstańczych z kapitulujących dzielnic? 2. Powstanie Warszawskie wybuchło r. o godzinie 17:00 (zwanej godz. „W”). 3. Miejsca pamięci związane z powstaniem to między innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Pomnik Małego Powstańca, Cmentarz Wojskowy na Powązkach. 4. Podczas Powstania Warszawskiego walczyli Polacy z Niemcami. 5. Powstanie trwało 63 dni. 6. W Powstaniu Warszawskim zwyciężyli Niemcy. 7. W Powstaniu Warszawskim brały udział między innymi takie bataliony jak: „Zośka”, „Parasol” i „Radosław”. 8. Najsłabszą stroną powstańców była zbyt mała ilość broni i amunicji. 9. Powstańcom pomagali przede wszystkim alianci. 10. Do łączności, transportu broni i amunicji oraz do ewakuacji sił powstańczych z kapitulujących dzielnic służyła sieć kanałów (kanalizacyjnych).

5

6

7

8

9 Wymyśliliśmy kilka sposobów na poszerzenie wiedzy w naszej szkole
Wymyśliliśmy kilka sposobów na poszerzenie wiedzy w naszej szkole. Oto niektóre z nich: przez cały tydzień puszczaliśmy muzykę w radiowęźle z czasów Powstania Warszawskiego lub o tej tematyce, rozwiesiliśmy w naszej szkole ciekawostki na temat powstania, zaproponowaliśmy również wychowawcy klasy wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

10 Wykonawcy projektu: Łukasz Kęcki – przeprowadzanie ankiet Alicja Mirowska – opracowanie pomysłów poszerzania wiedzy, dobranie muzyki, rozwieszanie ciekawostek Krzysztof Mokrzycki – prezentacja, rozwieszanie ciekawostek Alicja Sieczko – opracowanie ankiety, dopracowanie prezentacji, muzyka Jan Trembczyk – przeprowadzanie ankiet, przygotowanie ciekawostek


Pobierz ppt "Wiedza Polaków o Powstaniu Warszawskim"

Podobne prezentacje


Reklamy Google