Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Kto to przyjaciel lasu? Przyjaciel lasu to ktoś, kto wspiera ekosystemy leśne po przez takie działania jak sadzenie drzewek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Kto to przyjaciel lasu? Przyjaciel lasu to ktoś, kto wspiera ekosystemy leśne po przez takie działania jak sadzenie drzewek."— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?

2 Kto to przyjaciel lasu? Przyjaciel lasu to ktoś, kto wspiera ekosystemy leśne po przez takie działania jak sadzenie drzewek itp. Las wyniszczany przez człowieka potrzebuje pomocy. Przyjaciele lasu pomagają przywrócić w nich czystość i porządek. Przyjaciel lasu to ktoś, kto wspiera ekosystemy leśne po przez takie działania jak sadzenie drzewek itp. Las wyniszczany przez człowieka potrzebuje pomocy. Przyjaciele lasu pomagają przywrócić w nich czystość i porządek.

3 Le ś niczy Harcerze My ś liwi PRZYJACIELE LASU TO…

4 …I WSZYSCY, KTÓRZY POMAGAJ Ą PRAWIDŁOWO FUNKCJONOWA Ć EKOSYSTEMOM LE Ś NYM..

5 Jak nim zostać? Aby zostać przyjacielem lasu możesz: Aby zostać przyjacielem lasu możesz: Angażować się w działalność mającą na celu ochronę przyrody lasu. Angażować się w działalność mającą na celu ochronę przyrody lasu. Regularnie sprzątać las. Regularnie sprzątać las. Sadzić drzewka. Sadzić drzewka. W zimę dokarmiać zwierzęta np. robić karmniki dla ptaków i przynosić siano do pasieki. W zimę dokarmiać zwierzęta np. robić karmniki dla ptaków i przynosić siano do pasieki.

6 . Aby pozostać przyjacielem lasu nie powinieneś: Zostawiać worków z śmieciami w lesie (śmiecić).Zostawiać worków z śmieciami w lesie (śmiecić). Znęcać się nad zwierzętami.Znęcać się nad zwierzętami. Niszczyć roślin.Niszczyć roślin. Prowadzić do rozprzestrzeniania się chemikaliów w lesieProwadzić do rozprzestrzeniania się chemikaliów w lesie Niszczyć mrowiskNiszczyć mrowisk

7 KONIEC Prezentacje przygotowa ł a Natalia C ł apa kl. VI Szko ł a Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygiety ń skich w Proszeniu. ZRÓD Ł O WSZYSTKICH GRAFIK: WWW.GOOGLE.PL


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Kto to przyjaciel lasu? Przyjaciel lasu to ktoś, kto wspiera ekosystemy leśne po przez takie działania jak sadzenie drzewek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google