Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Reakcje państw zachodnich na ludobójstwo Ormian w 1915 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Reakcje państw zachodnich na ludobójstwo Ormian w 1915 r."— Zapis prezentacji:

1 Reakcje państw zachodnich na ludobójstwo Ormian w 1915 r.

2

3 Niemcy Z wielu źródeł wynika, że Niemcy nie tylko wiedziały o ludobójstwie, ale je akceptowały. Informacje o zbrodni dostarczane były do państwa przez oficerów łącznikowych i doradców wojskowych. Niemcy uważały, że ludobójstwo Ormian działa na szkodę Rosji oraz państw Ententy.

4 24 maja 1915 r. Ludobójstwo Ormian stało się powodem przyjęcia przez Rosję, Wielką Brytanię oraz Francję deklaracji. Ministrowie państw Ententy, czyli Grey, Delcasse oraz Sazanow przekazali informację, że zamierzają ukarać władze Turcji odpowiedzialne za tę zbrodnię przeciwko ludzkości i cywilizacji.

5 "Ropa Mosulu okazała się droższa od krwi Ormian". Winston Churchill o państwach zachodnich

6 Milczenie państw zachodnich Deklaracja z 24 maja 1915 r. pozostała jedynie na papierze, a państwa zachodnie mimo iż znały zasięg sprawy ludobójstwa uparcie milczały. Udzieliły jedynie pomocy humanitarnej Ormianom, którym udało się uciec do Syrii i Iranu. Nawet prasa nie zainteresowała się należycie tą zbrodnią.

7 Papież pokoju Papież Benedykt XV bardzo pomógł narodowi Ormiańskiemu, uchodźcom przybywającym do Europy w poszukiwaniu schronienia. Wzywał państwa biorące udział w wojnie do pokoju w swojej nocie z 1 sierpnia 1917 r. Ponadto upominał się o prawa różnych narodów. Na przekór milczeniu, odważył się i nie zostawił w potrzebie Ormian. W Erewaniu została nawet wybudowana tabliczka upamiętniająca tego papieża pokoju.

8 Głos wśród ciszy Nieliczni przedstawiciele zachodu, tacy jak np. Anatol France, Fridtjof Nansen czy Arnold Toynbee, głośno protestowali przeciw tureckiemu barbarzyństwu.


Pobierz ppt "Reakcje państw zachodnich na ludobójstwo Ormian w 1915 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google