Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorząd terytorialny gminy Morąg

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorząd terytorialny gminy Morąg"— Zapis prezentacji:

1 Samorząd terytorialny gminy Morąg
Gimnazjum w Żabim Rogu nasz mały świat Samorząd terytorialny gminy Morąg

2 Kilka słów o Bramce Bramka to wieś znajdująca się w północnej części Polski w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim i gminie Morąg. „Nasza wieś modernizuje się poprzez otwarcie nowych żwirowni i stacji paliw. Rozbudowuje się. Staje się coraz piękniejsza. Ludzie dbają o swoje ogrody i miejsca zamieszkania. W okresach świątecznych mieszkańcy stroją swoje domostwa. Zapraszano pielęgniarki w celu przeprowadzania badań cukru i ciśnienia. Dla dzieci organizujemy paczki świąteczne i mikołaja w święta Bożego Narodzenia oraz bawimy się wraz z nimi w Dniu Dziecka. Sołtys, który był przede mną nie organizował takich imprez jakie ja robię dla dzieci.”

3 Kanalizacja i wodociągi
„15 lutego 1994 roku wybudowano wodociąg we wsi, a na kolonii doprowadzono w 2008 roku, zaś 2006 roku skanalizowano wieś .”

4 Ochotnicza Straż Pożarna
„ W 2000 roku zmodernizowano remizę strażacką, wymieniono okna na plastikowe. W tym samym roku odbyła się pierwsza wigilia wiejska w remizie strażackiej, w której uczestniczyło około 40 osób. W 2009 roku zakupiono nowy samochód strażacki.”

5 Ochotnicza Straż Pożarna
Artykuł o nowym wozie strażackim dla strażaków ochotników Informacje i fotos Gazeta Morąska

6 „Postawiono nowe skrzynki pocztowe, których wcześniej nie było.”
Bramkowska poczta „Postawiono nowe skrzynki pocztowe, których wcześniej nie było.”

7 „W 1995 roku stelefonizowano wieś.”
Telefony stacjonarne „W 1995 roku stelefonizowano wieś.”

8 „Położono asfalt do szkoły i chodniki.”
Nowa szosa i chodniki „Położono asfalt do szkoły i chodniki.”

9 „W 2009 roku położono oświetlenie drogi do p. Piętki (6 lamp).”
Lampy „W 2009 roku położono oświetlenie drogi do p. Piętki (6 lamp).”

10 Świetlica wiejska „W 2003 roku przejęto świetlicę pod rządy sołectwa. Wyremontowano ją, a także zaplecze kuchenne oraz kupiono sprzęt grający z własnych środków pieniężnych.”

11 „W 2003 roku wybudowano przystanek autobusowy.”
Wiejski przystanek „W 2003 roku wybudowano przystanek autobusowy.”

12 Boisko pod lasem „Zniwelowano boisko pod lasem, zasiano trawę. Boisko służy młodzieży i wsi.”

13 „To wszystko zmieniło się przez 20 lat w naszym małym świecie – wsi Bramce.”
Dzięki funduszom gminnym Bramka rozwija się na dobre. To wszystko co zmieniło się w naszej małej wsi przez 20 lat : powstała kanalizacja, postawiono skrzynki na pocztę, położono asfalt i chodniki, zrobiono boisko pod lasem, przejęto świetlicę wiejską dla sołectwa, zbudowano przystanek autobusowy, zmodernizowano ochotniczą straż pożarną, postawiono lampy przy drogach, stelefonizowano wieś.

14 Jestem sołtysem 16 lat od 1 grudnia 1994 roku.
To zdjęcie z pielgrzymki do ziemi świętej. Na tym zdjęciu jestem z najlepszymi rolnikami roku. A to zdjęcie w rzece Jordan. To zmieniło się przez ostatnie 20 lat .

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Mateusz Chojnacki ur r., tel , klasa 3b Weronika Chmielewska ur r., tel , klasa 3b Damian Skibiak ur r., tel ,klasa 3b Gimnazjum w Żabim Rogu Joanna Szulc telefon/ Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Samorząd terytorialny gminy Morąg"

Podobne prezentacje


Reklamy Google