Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TOPSIM Management Challenge. Instalacja programu Instalacja przebiega standardowo (jak w przypadku każdego innego programu)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TOPSIM Management Challenge. Instalacja programu Instalacja przebiega standardowo (jak w przypadku każdego innego programu)"— Zapis prezentacji:

1 TOPSIM Management Challenge

2 Instalacja programu Instalacja przebiega standardowo (jak w przypadku każdego innego programu)

3 W miejscu wskazanym podczas instalacji znajdą się wszystkie pliki programu symulacyjnego Po zainstalowaniu nie powinno się zmienić nazwy folderu – TOPSIM powinien zostać w tym samym folderze który został ustawiony podczas instalacji

4 Po zainstalowaniu programu klikamy „Finish”

5 Struktura programu Został utworzony główny folder „TOPSIM”, który może być wykorzystany jako miejsce do wszystkich plików związanych z programem Wskazanym jest pozostawienie czystej wersji programu na wypadek wszelkich nieoczekiwanych problemów oraz w celu podejmowania decyzji w kolejnym okresie. Po pierwszym wczytaniu pliku do konkretnej kopii programu następuje jego stałe przypisanie do konkretnego rynku i grupy. Wszystkie kopie można tworzyć w głównym folderze /TOPSIM (poprzez kopiowanie folderu GM2)

6 Drużyny, które mają już zainstalowany program (np. z zajęć) mogą zainstalować program jeszcze raz lub wkleić czystą kopię programu (również dostępna w materiałach).

7 W folderze GM2 utworzonym dla kolejnej kopii programu należy utworzyć dodatkowy folder, np. o nazwie „read”.

8 Do folderu „Read” kopiujemy wszystkie 4 pliki otrzymane od koordynatorów

9 Włączenie symulacji Włączamy program przez plik: Toptln.exe

10 Możemy wybrać jeden z dwóch dostępnych języków (niemiecki lub angielski) poprzez kliknięcie odpowiedniej flagi

11 Klikamy „Don’t show this dialogue in the future …”

12 Następnie program pyta o miejsce przechowywania danych

13 Wybieramy folder „read” i potwierdzamy przez „ok”

14 Program domyślnie uruchomi się w wersji niemieckiej. Klikamy krzyżyk aby zamknąć

15 Zmianę języka na angielski można przeprowadzić w Datei  5. Spracheinstellung, następnie wybrać flagę Angielską i potwierdzić przez „Ja”

16 Podejmowanie decyzji Decyzje można podjąć na 4 sposoby: Przez kliknięcie „edit” (bez względu na menu) Poprzez drugie od lewej okienko „Enter decisions” (bez względu na menu)

17 Poprzez okienko „decisions” w starym menu. Lub poprzez kliknięcie tabel (obok napisu „Budget” w nowym menu. Layout można zmienić poprzez przycisk:

18 Po podjęciu decyzji należy zapisać dane.

19 Wysłanie decyzji następuje poprzez wysłanie na adres topsim@stratolog.pl, w temacie używając odpowiednej nazwy (rynek, nr grupy, nazwa drużyny, dodatek „decyzje”) np.:topsim@stratolog.pl R1C1 NaszTeam Decyzje

20 Po wysłaniu stworzeniu kolejnego okresu przez koordynatorów należy zapisać go w folderze „read” nadpisując dane.

21 Po zapisaniu pliku można podjąć kolejne decyzje. Po włączeniu programu należy użyć opcji „read data”. Po wczytaniu danych okres powinien zmienić się na aktualny

22 Proces powtarza się przez wszystkie kolejne cykle decyzyjne. Read data Podjęcie decyzji Write data Wysłanie pliku TOPdata.zip Otrzymanie pliku TOPdata.zip

23


Pobierz ppt "TOPSIM Management Challenge. Instalacja programu Instalacja przebiega standardowo (jak w przypadku każdego innego programu)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google