Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Złoto oznacza wszystko, co piękne, bogate i wartościowe. Kadzidło jest symbolem modlitwy, która wznosi się ku Bogu, jako wyraz oddawanej Mu czci i chwały.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Złoto oznacza wszystko, co piękne, bogate i wartościowe. Kadzidło jest symbolem modlitwy, która wznosi się ku Bogu, jako wyraz oddawanej Mu czci i chwały."— Zapis prezentacji:

1

2 Złoto oznacza wszystko, co piękne, bogate i wartościowe. Kadzidło jest symbolem modlitwy, która wznosi się ku Bogu, jako wyraz oddawanej Mu czci i chwały. Mirra jest cennym balsamem używanym podczas uroczystości. Namaszczano nią także zmarłych i dodawano do wina skazańcom jako środek znieczulający. Złoto Kadzidło Mirra Ofiarowując złoto, Mędrcy uznali w Jezusie Króla. Ofiarowując kadzidło, Mędrcy uznali w Jezusie Boga. Ofiarowując mirrę, Mędrcy uznali w Jezusie człowieka.

3 Tego dnia święcimy kredę i kadzidło. Poświęconą kredą piszemy na drzwiach naszych domów: K+M+B rok… lub C+M+B rok… Litery te nawiązują do imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (imię Kacper w języku łacińskim pisane jest przez C). Jest to także skrót od łacińskiego wyrażenia Christus mansionem benedicat czyli „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Napis ten pozostaje na drzwiach przez cały rok i jest świadectwem, ze w tym miejscu mieszka katolicka rodzina. Spalane kadzidło podkreśla, że dom jest miejscem modlitwy. 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego


Pobierz ppt "Złoto oznacza wszystko, co piękne, bogate i wartościowe. Kadzidło jest symbolem modlitwy, która wznosi się ku Bogu, jako wyraz oddawanej Mu czci i chwały."

Podobne prezentacje


Reklamy Google